Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Starship Tycoon (PC)
OkładkaStarship Tycoon (PC)

Starship Tycoon PC

„Starship Tycoon” to oficjalna kontynuacja gry „StarLines INC”. Mamy tu do czynienia z klasyczną strategią czasu rzeczywistego osadzoną w futurystycznym świecie. Gracz staje na czele międzyplanetarnej firmy transportowej.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Starship Tycoon Premiera PC

13stycznia2004

producent: Positech Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Starship Tycoon

Faraon

Stars!

Gratuitous Space Battles

„Starship Tycoon” to oficjalna kontynuacja gry „StarLines INC”. Mamy tu do czynienia z klasyczną strategią czasu rzeczywistego osadzoną w futurystycznym świecie. Gracz staje na czele międzyplanetarnej firmy transportowej. Musi się natomiast liczyć z wyjątkowo zaciekłą konkurencją. Pozostałymi firmami steruje wydajny moduł sztucznej inteligencji, który dynamicznie reaguje na posunięcia gracza.

Podstawowa czynność, z którą trzeba się zmierzyć to zarządzanie flotą statków kosmicznych. Gracz może wybierać spośród kilkunastu dostępnych modeli a te, które już posiada dowolnie konfigurować. Udostępniono wiele przydatnych „dopałek”, które mogą daną jednostkę przyśpieszyć, zwiększyć jej ładowność, dodać działka obronne czy nowocześniejszy napęd. Oprócz tego trzeba zadbać o odpowiednio liczną i wykwalifikowaną załogę. Podobnie jak w przypadku statków, na samym wynajęciu danego osobnika zabawa się nie kończy. Gracz powinien regularnie inwestować w szkolenia, aby podnosić jego umiejętności. Musi go też finansowo motywować do skuteczniejszej pracy. W grze można się zająć przewozem wielu typów ładunków (a także ludzi), w tym nielegalnych (np. narkotyków). Nie mniej istotne elementy gry to walka cenowa z konkurencją, przekupywanie ważnych osobistości czy wyszukiwanie najlepszych dostawców i odbiorców. Sam model ekonomiczny jest też odpowiednio rozbudowany.

Do dyspozycji gracza oddano dwa podstawowe tryby gry. Może on przystąpić do jednej z odgórnie przygotowanych misji (w sumie jest ich osiem) bądź też zdecydować się na luźniejszy sandbox. W tym drugim przypadku musi się liczyć z tym, że mapa zostanie sztucznie wygenerowana. Gra posiada regulowany poziom trudności, dzięki któremu można w łatwy sposób dopasować stopień jej skomplikowania do własnych preferencji. Dodatkowe ułatwienia to wbudowany tutorial, który w przystępny sposób opisuje podstawowe elementy rozgrywki oraz rozbudowany system pomocy. Właściwa gra jest rozgrywana na dwuwymiarowej mapie. „Starship Tycoon” nie wymaga obecności akceleratora 3D aczkolwiek w przypadku posiadania takowej karty potrafi wykorzystać jej potencjał, np. do wygenerowania znacznie ładniejszego wszechświata.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Starship Tycoon: Odpowiednia dla każdego wieku.

Starship Tycoon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • zalecany akclerator 3D