Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Moon Tycoon (PC)

Moon Tycoon PC

Obejmij kontrolę nad rozwojem wielkiego księżycowego miasta, dbaj o prawidłowy rozwój przemysłu, handlu oraz całej infrastruktury gospodarczej. Uczyń wszystko by obywatele byli dumni z tego gdzie mieszkają i z uśmiechem wzbogacali budżet miasta.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Moon Tycoon (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2października2001

18maja2003

pudełko PL

Moon Tycoon (znany wcześniej pod nazwą Luna: Moon Colony Simulator) jest grą ekonomiczno-strategiczną traktującą o budowie księżycowego miasta. Łączy w sobie najlepsze cechy SimCity i Faraona, na dodatek przenosząc rozgrywkę w nowy, doskonalszy wymiar dzięki zastosowaniu trójwymiarowego silnika graficznego, interaktywności rozgrywki oraz dynamiki z jaką przedstawione jest życie metropolii.

Do wykonania mamy trzy kampanie, w które wpleciono ciekawą linię fabularną, pełną humoru i tajemnic. Dynamiczna rozgrywka ukazuje prawdziwe życie księżycowego miasta. Gracze stają się zarządcami kolonii, sprawują pieczę nad galaktycznym handlem, przemysłem i innymi gałęziami gospodarki. Do wykorzystania mamy ponad 50 budynków, zarówno przemysłowych, naukowych, wojskowych jak i rezydencji. Należy uważać na zdarzenia losowe i katastrofy mogące nawiedzić miasto, takie jak: deszcz meteorytów, atak terrorystów czy trzęsienia ziemi. Ponadto w grze spotkamy znane międzynarodowe postacie i będziemy mieli okazję zapoznać się z wieloma faktami dotyczącymi działalności NASA.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Gry podobne do Moon Tycoon

Wymagania wiekowe Moon Tycoon

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Moon Tycoon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Nowe informacje na temat Ery Zamków - Age of Castles

wiadomość4 grudnia 2003

Tytuł jakby podobny do serii gier Age of ... ale i wykonawca i cel rozgrywki całkowicie różny. Gra Age of Castles powstaje w studiach Anarchy Enterprises, firmy znanej dotychczas chociażby z Moon Tycoon czy Deep Sea Tycoon, a reprezentuje sobą gatunek gier strategicznych. W tym konkretnym przypadku naszym celem będzie budowa zamku czy lepiej powiedzieć zamków.

Listopadowy numer magazynu Play już w sprzedaży

wiadomość23 października 2003

W punktach z prasą rozmieszczonych na terenie naszego kraju czeka na was od dzisiaj nowy, listopadowy numer magazynu Play. Na dołączonych doń trzech płytach CD znajdziecie między innymi aż pięć pełnych wersji gier (Sacrifice, Pro Beach Soccer, Moon Tycoon, Resurrection: Powrót Czarnego Smoka oraz Toon Car) a wewnątrz numeru jak zwykle wiele ciekawych tekstów na temat gier już wydanych jak i tych będących jeszcze w fazie produkcji: zapowiedzi, recenzje, testy, pojedynki, reportaże itp.

Moon Tycoon w sklepach

wiadomość6 listopada 2001

Do sklepów na terenie Ameryki Północnej trafiła nowa gra z gatunku symulacji miast, tym razem jednak w dość nietypowej scenerii srebrnego globu. Moon Tycoon to jeden z niewielu produktów, który podobnie jak wcześniej Sid Meier’s Alpha Centauri czy niedawno Startopia, próbuje przenieść nasze działania ekonomiczno-militarne w warunki kosmiczne.

Moon Tycoon „ozłocony”

wiadomość26 września 2001

Zakończone zostały prace nad Moon Tycoon (znanym wcześniej również jako Luna: Moon Colony Simulator), płyta matka powędrowała do tłoczni i wkrótce bo już 9 października tytuł ten trafi na półki sklepowe.

Moon Tycoon - kolonizacja księżyca

wiadomość23 maja 2001

Luna, gra firmy Unique Entertainment’s umożliwiająca nam kolonizację, eksplorację i handel w kosmosie ma nowego wydawcę oraz tytuł. Aktualnie nazwa gry brzmi Moon Tycoon a wydawcą został Legacy Interactive.