Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Starship Corporation (PC)

Starship Corporation PC

Osadzona w realiach science fiction strategia ekonomiczna, będąca debiutanckim projektem niezależnego studia Rakatari.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | kosmiczne | indie

PC Windows
Okładka Starship Corporation (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29kwietnia2016

wczesny dostęp

3maja2018

3maja2018

Steam

Starship Corporation to strategia ekonomiczna utrzymana w realiach science-fiction. Jest to debiutancki projekt niezależnego studia Ratakari.

Gracze obejmie kontrolę nad wielką korporacją, która zajmuje się produkcją oraz sprzedażą statków kosmicznych. Nasze wirtualne alter-ego jest bezwzględnym kapitalistą i głęboko w nosie ma skutki galaktycznych konfliktów, ani to kto ma w nich moralną rację. Zamiast tego liczy się dla niego jedynie zysk. Starship Corporation podchodzi kompleksowo do swojego zagadnienia i pozwala na prześledzenie całego procesu produkcyjnego, od pierwszych projektów, przez testowanie i montaż, aż po wprowadzenie jednostki na rynek.

Każdy statek rozpoczyna żywot na stole kreślarskim. Projektowane przez nas maszyny mogą być wielopoziomowe, a mozaikę ich wnętrza składamy z pięćdziesięciu typów pomieszczeń podzielonych na sześć kategorii. Oczywiście, robiąc to trzeba zadbać o odpowiednie zasilanie i podłączenie właściwych systemów pokładowych. Tak przygotowaną jednostkę wykorzystujemy następnie w trakcie misji, podczas których testowany jest każdy aspekt naszego projektu. Na tej podstawie statek otrzymuje ocenę, która decyduje o tym, ile jest wart na wolnym rynku. Na osiągi okrętu gwiezdnego podczas misji testowych wpływa nie tylko jego projekt, ale również załoga. Dlatego do naszych zadań należy zatrudnianie najlepszych możliwych pilotów, inżynierów, żołnierzy i personelu medycznego, a następnie kierowanie nimi podczas m.in. bitew gwiezdnych, awarii, abordażów czy kryzysów medycznych. Umiejętności załogi oraz pokładowej sztucznej inteligencji zwiększamy przez odpowiedni trening, który przygotuje ich na każdą ewentualność, jaka może wydarzyć się podczas misji.

Nasza korporacja posiada olbrzymią stocznię gwiezdną, więc w późniejszych fragmentach rozgrywki będziemy tam jednocześnie konstruowali wiele różnych jednostek i nie wszystkie z nich okażą się wielkimi krążownikami. Firma otrzymuje również zamówienia na m.in. małe promy, gigantyczne kosmiczne tankowce, statki wycieczkowe, górnicze i teramofrujące oraz oczywiście jednostki wojskowe. Istotną rolę odgrywa też handel. Wirtualna galaktyka żyje własnym życiem i co chwila wybuchają w niej mniejsze i większe konflikty. Naszym zadaniem jest ich odpowiednie wykorzystanie do zwiększenia zysków. Również ustalając szlaki handlowe trzeba mieć na uwadze to, w których rejonach kosmosu akurat toczą się bitwy mogące zagrozić bezpieczeństwu transportowanych dóbr. Poza trybem solo gra oferuje również multiplayer, gdzie zabawa toczy się na w wielkiej wirtualnej galaktyce, kształtowanej przez działania samych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Starship Corporation

Klasyfikacja PEGI Starship Corporation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Starship Corporation

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2500 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista SP2 64-bit