Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2011, 11:30

autor: Sarge

Gratuitous Tank Battles - nowa gra strategiczna typu tower defense

Gratuitous Tank Battles to nowa gra strategiczna typu tower defense, którą zapowiedziała firma Positech Games. Tytuł jest kolejnym przedstawicielem produkcji niezależnych.

Firma Positech Games zapowiedziała Gratuitous Tank Battles – grę łączącą elementy strategii i produkcji typu tower defense. Brytyjski deweloper specjalizuje się w tworzeniu niezależnych tytułów.

Przeniesiemy się do 2114 roku, gdzie od dwustu lat dwie frakcje toczą tzw. Wielką Wojnę. Choć żołnierze nadal walczą w klasycznych okopach, to na przestrzeni lat znacznie zmienione zostało uzbrojenie. W związku z tym wojacy korzystają z laserowych broni, a w przechyleniu szali zwycięstwa na naszą stronę pomagają opancerzone roboty. Nie brakuje też tytułowych czołgów.

Gratuitous Tank Battles - nowa gra strategiczna typu tower defense - ilustracja #1

W czasie zabawy wcielimy się w rolę zarówno broniącego się, jak i atakującego. Przygotowane przez autorów misje wzbogacimy o mapy stworzone we wbudowanym edytorze. Ponadto twórcy zapowiadają rozbudowane narzędzia do modyfikowania i dopasowywania jednostek do własnych upodobań, a także szereg funkcji sieciowych urozmaicających potyczki.

Póki co, nie zdradzono większej ilości szczegółów na temat rozgrywki. Można się jednak domyślać, że zaprezentuje się ona podobnie jak w Gratuitous Space Battles – opierającej się na podobnych zasadach produkcji Positech Games, tyle że osadzonej w kosmosie. Gratuitous Tank Battles ukaże się pod koniec roku w wersjach na PC i Maca.

Gratuitous Tank Battles - nowa gra strategiczna typu tower defense - ilustracja #2
Gratuitous Tank Battles - nowa gra strategiczna typu tower defense - ilustracja #3
Gratuitous Tank Battles - nowa gra strategiczna typu tower defense - ilustracja #4
Gratuitous Tank Battles - nowa gra strategiczna typu tower defense - ilustracja #5