Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360PSPNDSPCPS3
Okładka Puzzle Chronicles (X360)

Puzzle Chronicles

Połączenie gry logicznej i cRPG-a. Przemierzamy baśniową krainę, staczając liczne pojedynki, rozwijając umiejętności głównego bohatera, kolekcjonując elementy wyposażenia i wypełniając proste questy.

Logiczne

Okładka Puzzle Chronicles (X360)

wydawca: Konami

data premiery gry:

2lut2010

NDS

18lut2010

PSP

1kwi2010

PS3

21kwi2010

X360

23kwi2010

PC

Puzzle Chronicles to produkt stanowiący połączenie gry logicznej oraz RPG-a, w którym musimy wykazać się nie tylko spostrzegawczością, ale również niezłym refleksem. Ogólne założenia rozgrywki w znacznym stopniu nawiązują do serii Puzzle Quest (Challenge of the Warlords i Galactrix).

W trakcie zabawy wcielamy się w postać nieustraszonego wojownika, który pragnie zemścić się na władcy imperium Asharin za okrucieństwa dokonane na członkach jego plemienia. W tym celu przemierzamy ogromną krainę, wygrywamy liczne walki i rozwiązujemy proste questy.

Podobnie jak produktach z serii Puzzle Quest ekran gry podzielono na dwie zasadnicze części. Na górnej widzimy głównego bohatera i jego przeciwników, na dolnej zaś planszę do gry logicznej, dzięki której kierujemy ruchami i atakami prowadzonej postaci. Zabawa polega więc na dopasowywaniu do siebie obiektów o tym samym kolorze.

Rozgrywka urozmaicana jest na wiele różnych sposobów. Podobnie jak w klasycznych RPG-ach, w nagrodę za kolejne zwycięstwa zdobywamy punkty doświadczenia i awansujemy na wyższe poziomy. To z kolei pozwala na dobór umiejętności oraz czarów wybieranych ze specjalnych drzewek rozwoju. Równolegle możemy nabywać nowe miecze oraz pancerze, bądź też tworzyć je we własnym zakresie. Okazjonalnie odnajdujemy potężne artefakty, pomocne w wygraniu najcięższych potyczek.

Oprócz głównego trybu fabularnego możemy zdecydować się na trzy inne opcje. Versus to opcja pojedynków przeznaczona dla dwóch graczy, w której do walk stają wyszkoleni bohaterowie, Quick Battle oferuje szybkie potyczki, a Mini-Games jest zbiorem pięciu prostych mini-gier zręcznościowych. Warto dodać, że pomiędzy trybami możemy do woli przenosić przedmioty i nabyte zdolności, a punkty doświadczenia doliczane są do jednej wspólnej puli.

Oprawa wizualna Puzzle Chronicles wypada przeciętnie, choć warto zwrócić uwagę na dokładne odwzorowanie zakładanego przez bohatera ekwipunku, jak również na spore zróżnicowanie odwiedzanych przez niego lokacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Puzzle Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Puzzle Chronicles

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pantrium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Darmowe rozgrywki online, zapowiedź Sonic Adventure i inne nowości na Xbox Live
Darmowe rozgrywki online, zapowiedź Sonic Adventure i inne nowości na Xbox Live

wiadomość1 września 2010

Wraz z początkiem miesiąca znany wszystkim posiadaczom Xboksów 360 Major Nelson udostępnił listę wydawniczą gier na najbliższe tygodnie dla serwisu Xbox Live. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o datach wydania paru najbliższych tytułów, a także o kilku interesujących okazjach.

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, World of Warcraft, The Sims 3) 20/04/10
Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, World of Warcraft, The Sims 3) 20/04/10

wiadomość20 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowościach w Trine i Battlefield Heroes, aktualizacji oferty Xbox Live Arcade, plotkach na temat nowego iPhone’a, procesie sądowym pomiędzy No Doubt a Activision, a także nowej odsłonie serii Tony Hawk. Zapraszamy do lektury.

PS3
X360
PSP
NDS
PC