Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2010, 13:39

autor: Jiker

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, World of Warcraft, The Sims 3) 20/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowościach w Trine i Battlefield Heroes, aktualizacji oferty Xbox Live Arcade, plotkach na temat nowego iPhone’a, procesie sądowym pomiędzy No Doubt a Activision, a także nowej odsłonie serii Tony Hawk. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowościach w Trine i Battlefield Heroes, aktualizacji oferty Xbox Live Arcade, procesie sądowym pomiędzy No Doubt a Activision, a także nowej odsłonie serii Tony Hawk. Zapraszamy do lektury.

Trine

Firma Frozenbyte udostępniła za pośrednictwem Steama nową aktualizację platformówki Trine. Oprócz usunięcia jednego błędu związanego z trybem kooperacji, a także dodania do menu zakładek z informacjami na temat postępu w rozgrywce, rozbudowuje ona grę o dodatkowy poziom, Path to New Dawn. Dostęp do niego uzyskacie po ukończeniu głównego wątku fabularnego.

World of Warcraft

Na łamach oficjalnego serwisu internetowego World of Warcraft opublikowany został obszerny opis podwodnego świata Vashj'ir – części składowej dodatku Cataclysm, przeznaczonej dla bohaterów na poziomach 78-82. Przypominamy, że do premiery rozszerzenia dojdzie w tym roku.

The Sims 3

Firmy Electronic Arts oraz Renault podpisały kilkuletnie porozumienie, na mocy którego pierwszy z wymienionych koncernów otrzymał prawo do wydania specjalnego dodatku do The Sims 3, w skład którego wejdzie kilka elektrycznych modeli samochodów francuskiego producenta. Pewnie pozwolą one zaoszczędzić wirtualnej rodzinie spora sumę pieniędzy wydawanych na paliwo ;-).

Hysteria Project

W ten czwartek do sprzedaży w ramach PlayStation Mini oraz PlayStation Store (w wersjach na PSP i PS3) trafi konwersja pozycji Hysteria Project, wyprodukowanej oryginalnie w 2009 roku na iPhone’a przez dewelopera BulkyPix. Produkcję, której port przygotuje tajski zespół Sanuk Games będziecie mogli nabyć za równowartość 1 euro. Gra jest interaktywnym filmem o ciężkim klimacie, w którym gracz przejmuje kontrolę nad porwanym mężczyzną i w odpowiedni sposób reaguje na prezentowane wydarzenia oraz rozwiązuje zagadki. Fragment rozgrywki z wersji na iPhone’a możecie znaleźć m.in. na Youtube.com.

Xbox Live Arcade

Jutro do oferty serwisu Xbox Live Arcade trafią dwie długo oczekiwane produkcje. Pierwszą z nich będzie arcade’owa strzelanina After Burner Climax od firmy SEGA (800 punktów MS), z kolei drugą logiczne Puzzle Chronicles od twórców kultowego Puzzle Quest (również 800 punktów MS). Warto odnotować, że wznowienie klasycznej serii After Burner w czwartek zadebiutuje również w ofercie PlayStation Network. Puzzle Chronicles zagości tam w późniejszym czasie, podobnie zresztą jak wersja na PC, której premiera odbędzie się najprawdopodobniej w czerwcu.

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, World of Warcraft, The Sims 3) 20/04/10 - ilustracja #1

Battlefield Heroes

Studio EA DICE zaktualizowało sieciową strzelaninę Battlefield Heroes, uzupełniając ją o nowy tryb rozgrywki (V2 Vengeance), dodatkową mapę (Midnight Mayhem), a także wsparcie dla jetpacków, umożliwiających sprawniejsze poruszanie się po lokacjach bez konieczności korzystania z samolotów.

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, World of Warcraft, The Sims 3) 20/04/10 - ilustracja #2

Left 4 Dead 2 – The Passing

Firma Valve udostępniła listę Osiągnięć jakie będziecie mogli zdobyć w The Passing – pierwszym rozszerzeniu do strzelaniny Left 4 Dead 2. Ostrzegamy, że część z nich można traktować w kategoriach spojlerów. Przypominamy, że premiera dodatku już za tydzień.

Band Hero

Zespół No Doubt wygrał ostatnie sądowe starcie z koncernem Activision. Kapela pozwała firmę za bezprawne, według niej, wykorzystanie wizerunku swoich członków w grze Band Hero. W pozwie odnotowano, że kontrakt zezwalał Activision oraz studiu Neversoft na użycie ich jedynie w przypadku trzech utworów zespołu. Mimo to wirtualne odpowiedniki Gwen Stefani, Toma Dumonta, Tony’ego Kanaal oraz Adriana Younga mogły występować na scenie śpiewając piosenki pozostałych artystów. Kontrpozew złożony niedługo później przez Activision został odrzucony. Koncern ma prawo odwołać się od zeszłotygodniowego wyroku kalifornijskiego sądu.

Telltale Games

Dan Connors, dyrektor generalny Telltale Games, ujawnił na łamach serwisu GameIndustry.biz, że sprzedaż gier w konsolowych serwisach Xbox Live Arcade, PlayStation Network oraz WiiWare przynosi firmie 40% wszystkich przychodów. Firma, która stawia przede wszystkim na dystrybucję cyfrową, pragnie wykorzystać ten kanał sprzedaży gier w jeszcze większym stopniu. W ostatnich latach firma zasłynęła z wydania Wallace & Gromit's Grand Adventures, trzech serii Sam & Max oraz Tales of Monkey Island.

Tony Hawk

Słynny skater Tony Hawk ujawnił na łamach Twittera najprawdopodobniej tytuł nowej odsłony sportowego cyklu sygnowanego własnym nazwiskiem – Tony Hawk: Shred (najprawdopodobniej kontynuacja Tony Hawk: Ride). Wpis został już usunięty, jednakże czujni redaktorzy Kotaku zdołali go odpowiednio udokumentować.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Divinity II: Flames of Vengeance

Drakensang: Phileasson's Secret

The Next BIG Thing

Shatter

Super Mario Galaxy 2

Wings of Prey: Wings of Luftwaffe

Red Dead Redemption

Bejeweled Blitz

Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned

World of Tanks

Blacklight: Tango Down

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Doctor Who: The Adventure Games - trailer

Dead to Rights: Retribution - kulisy produkcji

Lost Planet 2 - Final Episode

Prince of Persia: Zapomniane Piaski - trailer

Gramy w Prince of Persia: Zapomniane Piaski Gramy!

Crackdown 2 - Z dziennika dewelopera #2

Battlefield Heroes - V2 Vengeance

Singularity - Last Resort

gry