Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCWWWX360iOSAND
Okładka Bejeweled Blitz (PC)

Bejeweled Blitz

Bejeweled Blitz Live

Kolejna odsłona jednej z popularniejszych gier logicznych – Bejeweled. Tym razem twórcy postawili na integrację z Internetem i serwisem Facebook.

Logiczne | Facebook | 2D | połącz trzy elementy

Okładka Bejeweled Blitz (PC)

data premiery gry:

20gru2008

PC

30kwi2009

WWW

23lut2011

X360

7gru2011

iOS

2maj2013

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bejeweled Blitz to kolejna odsłona dobrze znanej gry logicznej. Tym razem firma PopCap Games, znana z Peggle i Plants vs. Zombies, postawiła na aspekt sieciowy i integrację z popularnym serwisem Facebook, dzięki czemu gracze mogą zdobywać osiągnięcia oraz porównywać statystyki. Produkcja jest dostępna jako osobny produkt na pecetach i komórkach oraz bezpośrednio w sieci (Facebook).

W Bejeweled Blitz twórcy rozwinęli pomysł znany z poprzednich odsłon serii. Zadaniem gracza jest kolorystyczne dopasowanie klejnotów wyświetlanych na planszy – tym razem na każdą rozgrywkę mamy zaledwie 60 sekund. W ciągu minuty musimy więc zdetonować jak największą liczbę obiektów, przy wykorzystaniu bonusów i dodatków.

Wśród podstawowych power-upów pojawiają się kamienie ogniste, gwiazdy, czy hipersześciany – tworzymy je przez zniszczenie odpowiedniej ilości obiektów. Dodatkowy bonus stanowią monety, które zbieramy podczas zabawy – można za nie kupować dodatkowe modyfikatory, wpływające na trzy kolejne gry.

Zintegrowanie produkcji z siecią i Facebookiem umożliwiło wprowadzenie 48 osiągnięć, statystyk i rankingów oraz wielu tego typu dodatków. Ponadto, twórcy organizują cotygodniowe turnieje, dostępne jednak tylko w wybranych krajach. Bejeweled Blitz oferuje również tryb zabawy offline, więc stałe połączenie z Internetem nie jest wymagane. Od strony wizualnej tytuł stanowi połączenie grafiki 3D i 2D oraz operuje stylistyką znaną z poprzednich odsłon Bejeweled.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Bejeweled Blitz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Bejeweled Blitz

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki kompatybilna z DirectX 9.0c
  • 56 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Serwis społecznościowy Google+ wszedł w fazę otwartej bety

wiadomość21 września 2011

Rozpoczęły się otwarte beta testy serwisu społecznościowego Google+. Wszyscy zainteresowani mogą wypróbować nowe funkcje oraz zagrać w jedną z 16 udostępnionych gier.

W usłudze Google+ pojawiły się gry dla pierwszych użytkowników

wiadomość12 sierpnia 2011

Użytkownicy korzystający z platformy społecznościowej Google+ mogą od wczoraj wypróbować kilkanaście gier. Wśród nich znajdują się takie pozycje jak Angry Birds czy Bejeweled Blitz.

Electronic Arts kupi PopCap Games za ponad 750 milionów dolarów

wiadomość13 lipca 2011

Electronic Arts kupi PopCap Games za ponad 750 miliardów dolarów – to już potwierdzona informacja. Znany wydawca zamierza sfinalizować wszystkie transakcje do końca sierpnia i tym samym przejąć kontrolę nad takimi grami jak Bejeweled, Peggle, Plants vs Zombies.

Bardzo dobre wyniki finansowe twórcy Plants vs Zombies i Bejeweled

wiadomość15 kwietnia 2011

Serwis Business Insider podał informację mówiącą o tym, że firma PopCap, odpowiedzialna m.in. za Plants vs Zombies i serię Bejeweled, uzyskała w roku 2010 przychody na poziomie przekraczającym 100 milionów dolarów. Tym samym, przewyższyła swoje wyniki z roku 2009 o 25%.

Daty premier Torchlight na Xboksa 360 i Beyond Good & Evil HD

wiadomość9 lutego 2011

Major Nelson zajmujący się kontaktami ze społecznością Xbox Live, ogłosił właśnie na swoim blogu listę tytułów wchodzących w skład akcji Xbox Live Arcade House Party. W jej ramach w systemie sieciowej dystrybucji Microsoftu co tydzień pojawiać się będzie jedna nowa gra.

PC
X360
WWW
iOS
AND