Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 sierpnia 2011, 10:07

autor: Marek "DogGhost" Oramus

W usłudze Google+ pojawiły się gry dla pierwszych użytkowników

Użytkownicy korzystający z platformy społecznościowej Google+ mogą od wczoraj wypróbować kilkanaście gier. Wśród nich znajdują się takie pozycje jak Angry Birds czy Bejeweled Blitz.

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, na platformie społecznościowej Google+ pojawiły się pierwsze gry opracowane przez zewnętrzne studia deweloperskie. Wśród opublikowanych tytułów z pewnością największe zainteresowanie wzbudzi kultowe Angry Birds, a także przygotowana przez popularną firmę PopCap gra Bejeweled Blitz.

Google będzie stopniowo odblokowywało nową usługę kolejnym użytkownikom. Obecnie może z niej skorzystać tylko część osób. Dostęp do nowej zawartości uzyskuje się poprzez ikonkę znajdującą się w górnej części strumienia. W tym miejscu można obserwować aktualizacje uruchamianych przez nas gier, odbierać zaproszenia oraz sprawdzać, z jakich tytułów ostatnio korzystali znajomi. Zakładka ta posłuży także do prezentowania osiągniętych wyników.

W usłudze Google+ pojawiły się gry dla pierwszych użytkowników - ilustracja #1

Trzeba przyznać, że dla użytkowników Facebooka wszystkie te funkcje nie prezentują się zbyt odkrywczo. Google zamierza jednak większą wagę przywiązać do zmniejszenia uciążliwości korzystania z gier. Ograniczenie liczby zbędnych wiadomości wysyłanych przez aplikacje ma być znacznie łatwiejsze. Dodatkowo koncern zamierza ukrócić samowolkę deweloperów poprzez stosowanie ścisłej kontroli. W zamian za to firma oferuje bardzo korzystne warunki finansowe. Prowizja od przychodu twórców gier ma wynosić zaledwie 5 procent. W przypadku Facebooka jest ona aż sześciokrotnie wyższa.

Branża elektronicznej rozrywki już od dłuższego czasu bacznie śledzi dążenia koncernu Google do odrobienia straty dzielącej go od portalu społecznościowego stworzonego przez Marka Zuckerberga. Firma założona przez Larry’ego Page’a oraz Siergieja Brina przez długi czas ignorowała znaczenie tej gałęzi rozwoju Internetu. W efekcie kilka ważnych osób w Google straciło swoje stanowiska, a obecnie za sprawą platformy Google+ koncern stara się odbudować swoją pozycję.

Poniżej możecie zobaczyć grafikę prezentującą listę udostępnionych gier. Ma być ona regularnie powiększana.

W usłudze Google+ pojawiły się gry dla pierwszych użytkowników - ilustracja #2