Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 lipca 2011, 09:51

autor: sathorn

Czy doczekamy się gier na Google+?

Firma Google zamieściła na jednej ze stron pomocy nowej platformy społecznościowej Google+ wzmiankę dotyczącą gier, które wedle plotek wkrótce trafią do oferty serwisu.

Firma Google przypadkowo zamieściła na jednej ze stron mających służyć pomocą użytkownikom Google+ wzmiankę, która wydaje się potwierdzać przypuszczenia, jakoby na nowej platformie społecznościowej miały się pojawić gry.

Czy doczekamy się gier na Google+? - ilustracja #1

„Jeżeli szukasz uaktualnień wysyłanych przez gry, sprawdź swój strumień Gier” – taki fragment można było przeczytać w krótkiej notce, przeznaczonej dla użytkowników Google+.

Pracownicy firmy zareagowali szybko i usunęli stronę, jednak jak wiadomo – rzecz raz opublikowana w Internecie nie ginie nigdy. Dowodem są prezentowane zrzuty ekranu.

Nowy portal społecznoścowy – Google+, ma aspiracje konkurować z najpopularniejszym obecnie serwisem tego typu na świecie – Facebookiem. Jednym z głównych braków najnowszego produktu Google, w stosunku do głównego rywala, jest właśnie brak gier. Produkcje takie jak FarmVille czy Empires & Allies skupiają na Facebooku dziesiątki, jeżeli nie setki milionów graczy, będąc jednym z czynników stojących za jego popularnością.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy, że Google ma zamiar wejść na rynek gier społecznościowych. Prawie miesiąc temu pierwsi testerzy Google+ donosili o odnośnikach do nieistniejącego działu Google Games. W całość obrazu wpisuje się też fakt, że rok temu Google zainwestowało sto milionów dolarów w Zyngę, dewelopera zajmującego się produkcją gier społecznościowych na Facebooka.

W ramach nowej platformy społecznościowej stworzono już około dwudziestu milionów kont, pomimo faktu że usługa dostępna jest na razie tylko dla osób zaproszonych.