Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2011, 10:36

autor: DogGhost

Serwis społecznościowy Google+ wszedł w fazę otwartej bety

Rozpoczęły się otwarte beta testy serwisu społecznościowego Google+. Wszyscy zainteresowani mogą wypróbować nowe funkcje oraz zagrać w jedną z 16 udostępnionych gier.

Na oficjalnym blogu firmy Google pojawił się opis kolejnych dziewięciu funkcji i poprawek wprowadzonych w serwisie społecznościowym Google+ od monumentu startu jego zamkniętych beta testów. Dzięki temu łączna liczba wszelakich ulepszeń wyniosła 100. Dla wszystkich osób zainteresowanych wypróbowaniem tej alternatywy dla Facebooka, szczególnie istotny powinien być opis ostatniej z nich - ogłasza on rozpoczęcie otwartych beta testów usługi.

Serwis społecznościowy Google+ wszedł w fazę otwartej bety - ilustracja #1

Do korzystania z serwisu Google+ niezbędne jest posiadanie konta Google. Po jego założeniu wystarczy wejść tutaj, podać imię i nazwisko oraz (opcjonalnie) inne informacje personalne. Otrzymujemy również propozycję dodania znajomych i od tego momentu możemy sprawdzić, jak nowa usługa prezentuje się w praktyce.

Wszystkich graczy z pewnością zainteresuje dostęp do szesnastu gier przeglądarkowych, które dodano w sierpniu. Wśród nich znajdują się proste tytuły logiczne (np. Bejeweled Blitz), strategie (np. City of Wonder) oraz inne produkcje, w tym kultowa gra Angry Birds, która w ostatnim czasie doczekała się nawet reklam telewizyjnych. Jeżeli chcecie poznać więcej informacji na temat każdej z pozycji dostępnych w serwisie Google+ to zachęcamy Was do przeczytania specjalnego wydania cyklu Przeglą[email protected] Granie. Dowiecie się z niego, którym z tych kilkunastu tytułów warto poświęcić więcej uwagi.

Serwis społecznościowy Google+ wszedł w fazę otwartej bety - ilustracja #2

Pozostałe z dziewięciu ujawnionych funkcji dotyczą narzędzia Hangouts, które służy do wideorozmów. Najważniejsza z nowości to stworzenie wersji przeznaczonej na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android 2.3 lub nowszym. Wkrótce ma się również pojawić obsługa sprzętu firmy Apple. Ciekawie prezentuje się także pomysł wykorzystania w ramach Hangouts usługi Google Docs, która pozwoli na współtworzenie dokumentów przez kilka osób.