Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned (PC)
OkładkaGrand Theft Auto IV: The Lost and Damned (PC)

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned

GTA IV: The Lost and Damned

Pierwszy duży dodatek do sandboksowej gry akcji Grand Theft Auto IV studia Rockstar Games, wymagający do działania podstawowej wersji gry. Podobnie jak główny wątek czwórki, historia z The Lost and Damned rozgrywa się na terenie Liberty City.

To jest dodatek do gry Grand Theft Auto IV.

Akcji | TPP | samochodowe | gangsterskie | sandbox

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned Premiera

17lut2009

X360

13kwi2010

PS3 PC

producent: Rockstar Games wydawca: Rockstar Games wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned

Grand Theft Auto: Vice City

Just Cause 2

Saints Row 2

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned to pierwszy duży dodatek DLC stworzony przez firmę Rockstar. Tytuł oferuje odrębną historię rozgrywaną w środowisku Liberty City, jednak wymaga posiadania pełnej wersji gry.

Fabuła pierwszego rozszerzenia do GTA IV opowiada o losach gangu motocyklowego znanego jako The Lost. W jego szeregach dochodzi do pewnych problemów i kłótni o władzę. W grze wcielamy się w postać Johnny’ego Klebitza, kontrolującego sytuację w grupie na czas nieobecności właściwego przywódcy – Billy’ego Greya. Kiedy jednak impulsywny i brutalny Billy powraca z odwyku rozpoczyna się prawdziwe piekło – wszystkie zawarte uprzednio przez racjonalnego Johnny’ego sojusze zostają zerwane, a między przyjaciółmi rozpoczyna się walka o władzę. Na horyzoncie pojawia się także nowy przeciwnik – konkurencyjny gang, Angels of Death, z którym musimy się zmierzyć.

Tytuł rozgrywa się w znanym już mieście Liberty City, które jednak doczekało się kilku zmian i ulepszeń. Najważniejszą z nich są oczywiście zupełnie nowe wnętrza budynków do zwiedzenia. Możemy więc posiedzieć w barze-kryjówce gangu znajdującej się w dzielnicy Alderney, odwiedzić kilka magazynów i wiele innych ciekawych lokacji. W związku z charakterem tego dzieła otrzymujemy też zupełnie nowe motocykle oraz możliwość jazdy w szyku z innymi członkami gangu, za co zostajemy nagrodzeni specjalnymi dodatkami.

Sednem zabawy jest naturalnie wykonywanie kolejnych misji, polegających przede wszystkim na walce z przeciwnikami. Fabuła dodatku w kilku momentach splata się z przygodami Nico Bellica, znanego z podstawowej wersji gry. W większości zadań nie działamy w pojedynkę – pomagają nam wierni towarzysze z motocyklowego gangu. W ważnej kwestii uzbrojenia otrzymaliśmy kilka nowych zabawek. Pojawia się więc potężny granatnik, obrzyn, bomba domowej roboty (pipe bomb) i samopowtarzalna strzelba.

Autorzy zdecydowali się na kilka usprawnień w kwestii mechaniki zabawy. Przede wszystkim, zmieniono model jazdy na motocyklach - spadnięcie z nich jest znacznie trudniejsze. Taka decyzja podjęta została oczywiście w związku z treścią dodatku, w którym przez większość czasu poruszamy się właśnie na jednośladach. Ciekawym urozmaiceniem są powracające widowiskowe sceny, w których nie prowadzimy pojazdu, a jedynie strzelamy do ścigających nas przeciwników. Ponadto, dodano kilka ciekawych nieznanych wcześniej mini-gierek, jak chociażby siłowanie się na rękę. Twórcy przygotowali również nowe audycje radiowe, programy telewizyjne i strony w Internecie. Rozwinięto też rozgrywkę sieciową dodając kilka nowych trybów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1279 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned cena w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PSN
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Quad 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
X360
PS3
PC