Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 13 sierpnia 2022, 06:59

autor: Adrian Werner

Nadciąga mod iCEnhancer 4.0 do GTA 4

W sieci pojawiły się nowe screeny wersji 4.0 iCEnhancer, czyli jednej z najpopularniejszych modyfikacji do GTA 4. Będzie to pierwsza aktualizacja projektu od ośmiu lat.

Moder Hayssam Keilany udostępnił screeny z wersji 4.0 projektu iCEnhancer, czyli szalenie popularnej modyfikacji ulepszającej grafikę Grand Theft Auto IV.

  1. To pierwsze od dłuższego czasu nowe materiały z tego moda.
  2. Oficjalna strona modyfikacji została niedawno przebudowana. Ma obecnie mocno uproszczoną formę z informacją, że znajduje się „w konstrukcji” w ramach przygotowań do premiery iCEnhancer 4.0.
  3. Fani mają nadzieję, że sugeruje to, iż prace nad modyfikacją dobiegają końca.
  4. Poprzednia wersja, czyli iCEnhancer 3.0, ukazała się w 2014 roku.
  5. Twórca informował o rozpoczęciu prac nad wydaniem 4.0 w 2015 roku, więc na projekt czekamy już siedem długich lat.

Przypomnijmy, że iCEnhancer to mod, którego celem jest zwiększenie realizmu wizualnego gry. Osiągnięte to zostaje poprzez zmiany w palecie kolorów oraz mocne ulepszenie systemu oświetlenia, jak również wprowadzenie dodatkowych efektów wizualnych.

Wersja 4.0 moda nosić będzie nazwę iCEnhancer 4 & RevIVe Mod. Wśród obiecywanych nowości są m.in. wolumetryczne chmury, ulepszone efekty wody, nowe modele drzew, bardziej zaawansowane efekty odbić oraz ładniejsze cienie nocą.

Spodziewamy się także, że iCEnhancer 4 & RevIVe Mod zaoferuje wreszcie wsparcie dla najnowszej aktualizacji gry. Pod tym względem Grand Theft Auto IV jest dosyć specyficzne, gdyż różnice między poszczególnymi wersjami produkcji są duże. Każda edycja po 1.0.4.0 ma mocne ograniczenia pod względem shaderów ENB, z których korzysta wiele modów. W rezultacie wielu fanów robi użytek z projektów pokroju PATCH DOWNGRADE, który pozwala cofnąć GTA 4 to 1.0.4.0.

Do tej pory kolejne wersje moda opracowywane były z myślą o konkretnych wydaniach Grand Theft Auto 4. Dlatego mając wersję 1.0.4.0 lub 1.0.7.0 gry powinniście skorzystać z iCEnhancer 3.0. Natomiast jeśli gracie na najnowszej aktualizacji GTA 4 to na razie musicie polegać na nieoficjalnych przeróbkach tej modyfikacji, takich jak iCEnhancer 3.0 Natural by DayL.

  1. iCEnhancer – oficjalna strona modyfikacji

Screeny z modyfikacji

Stary zwiastun modyfikacji