Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2013, 10:01

autor: Góral

Grand Theft Auto IV sprzedało się w ilości ponad 25 mln egzemplarzy

Firma Take-Two ujawniła, że gra Grand Theft Auto IV sprzedała się do tej pory w nakładzie przekraczającym 25 mln egzemplarzy. Wynik ten udało się osiągnąć w ciągu pięciu lat.

Strauss Zelnick, szef firmy Take-Two, ujawnił, że gra Grand Theft Auto IV, w ciągu pięciu lat obecności na rynku, sprzedała się w nakładzie przekraczającym 25 mln egzemplarzy. Wynik ten sugeruje, że nowa odsłona powinna sobie poradzić jeszcze lepiej.

GTA IV - ustrzelono już 25 mln klientów. - Grand Theft Auto IV sprzedało się w ilości ponad 25 mln egzemplarzy - wiadomość - 2013-07-31
GTA IV - ustrzelono już 25 mln klientów.

Informacja została ujawniona przy okazji publikacji wyników finansowych za pierwszy kwartał fiskalny bieżącego roku. Zelnick został zapytany o przewidywaną sprzedaż Grand Theft Auto V. Nie podzielił się żadnymi danymi na temat popularności zamówień przedpremierowych, lecz stwierdził, że „czwórka” do tej pory znalazła 25 mln klientów. W ciągu pierwszego miesiąca obecności na rynku GTA IV rozeszło w ilości 11 mln egzemplarzy. Jest to o tyle istotne, że od tamtego czasu ilość konsol Xbox 360 i PlayStation 3 w domach graczy wzrosła kilkukrotnie, więc piąta odsłona serii nie powinna mieć żadnych problemów z pobiciem wyników swojej poprzedniczki.

Grand Theft Auto IV sprzedało się w ilości ponad 25 mln egzemplarzy - ilustracja #2Grand Theft Auto IV zadebiutowało na rynku w kwietniu 2008 roku w wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł zebrał nierealne wręcz oceny od recenzentów dzięki czemu jego średnia na serwisie Metacritic wynosi aż 98 punktów (X360 i PS3). W grudniu 2008 roku produkcja została wypuszczona także na komputerach PC. Cała seria do dnia dzisiejszego cieszy się niesamowitą popularnością. W listopadzie 2012 roku informowaliśmy o 125 mln egzemplarzy wysłanych do sklepów.

Obecnie studio Rockstar pracuje nad piątą odsłoną serii, która ukaże się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 w połowie września bieżącego roku. Projekt zapowiada się wręcz obłędnie o czym w maju pisał UV, mający okazję gościć na prezentacji gry. W dalszym ciągu nie mamy pewności co do tego, czy powstanie pecetowa wersja gry. Firma do tej pory nie ustosunkowała się do próśb graczy, którzy przygotowali specjalną petycję, pod którą podpisało się już blisko 300 tys. osób.

Grand Theft Auto V można już zamawiać w większości wiodących polskich sklepów z grami. Tytuł kupicie także w Sklepie Gry-OnLine w cenie 219,90 zł. Zakup premiowany jest bonusem w postaci dodatku DLC - Atomic Blimp.