Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2013, 09:40

autor: luckie

GTA V z systemem walki z Max Payne 3

Studio Rockstar Games najwidoczniej przeniesie system walki z gry Max Payne 3 do GTA V. W serwisie YouTube pojawił się film sugerujący, że wymiany ognia w obu tytułach będą wyglądały niemal identyczne.

Michael Payne, do usług - GTA V z systemem walki z Max Payne 3 - wiadomość - 2013-07-31
Michael Payne, do usług

Grand Theft Auto V najwyraźniej wykorzysta model walki z gry Max Payne 3. Wskazuje na to film opublikowany w serwisie YouTube przez użytkownika datarace1. Porównuje on fragment strzelaniny pokazanej na pierwszym gameplayu z GTA V z podobną sceną odegraną w Max Payne 3.

Mechanika rozgrywki w GTA V sprawia wrażenie, jakby została żywcem wyjęta z trzeciej części przygód Maxa Payne’a. W obu grach widzimy identycznie wyglądający system chowania się za osłonami i celowania, animacje oraz kołowe menu zmiany broni. Autor filmu wyjaśnia, że podczas nagrywania materiału zauważył kilka drobnych różnic w rozgrywce, m.in. w prędkości poruszania się bohaterów, czy w umiejscowieniu kamery. Nie są to jednak duże zmiany, lecz drobne szlify w sprawdzonej mechanice. Jakiś czas temu słyszeliśmy również, że Michael, jeden z bohaterów GTA V, w trakcie wymiany ognia będzie mógł spowolnić czas, co jest znakiem rozpoznawczym serii Max Payne.

Wygląda na to, że według zasady „nie naprawiaj tego, co nie jest zepsute”, studio Rockstar Games wykorzysta swój dorobek i doświadczenie. Przeniesienie modelu walki z rasowej strzelaniny TPP na grunt „piątki” powinno usatysfakcjonować tych graczy, którzy narzekali na strzelanie w GTA IV. Prawdopodobnie nie tylko walka zainspirowana została innym tytułem Rockstara. Czyżby GTA V miało okazać się zręcznym połączeniem elementów zaczerpniętych z różnych gier? Tak czy inaczej, mamy podstawy ufać, że Rockstar zna się na rzeczy i 17 września 2013 roku dostaniemy kolejną znakomitą produkcję.

Kup Grand Theft Auto V dychę taniej!

Nie kupiłeś jeszcze GTA V? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Składając w Sklepie GRY-OnLine zamówienie przedpremierowe na grę podaj w kasie kod lossantos i zgarnij 10 zł rabatu. Oferta ważna tylko w sprzedaży przedpremierowej.

  1. GTA V w Sklepie GRY-OnLine