Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2013, 10:49

autor: Draug

Neverwinter - tytuł ma już 2 miliony graczy

Firma Perfect World Publisher, wydawca MMORPG Neverwinter, pochwaliła się sukcesem, jaki odniósł tytuł. Okazuje się, że w dzieło Cryptic Studios gra już 2 miliony osób.

Neverwinter, MMORPG stworzone przez Cryptic Studios, ukazało się zaledwie miesiąc temu, lecz już odniosło stosunkowo spektakularny sukces. Wydawca gry, firma Perfect World Publisher, pochwaliła się, że w tytuł zagrały już 2 miliony osób. Przygotowano też na tę okazję film, podsumowujący osiągnięcia produkcji. Możecie go zobaczyć poniżej.

Zważywszy na niedawną premierę Neverwinter, liczbę graczy można uznać za imponującą. Jednak 2 miliony ludzi, przemierzających Faerun, nie musi wcale przekładać się na wielki zysk, jako że dzieło Cryptic Studios należy do segmentu gier free-to-play i każdy może cieszyć się nim za darmo.

Przygodami w Zapomnianych Krainach cieszą się już 2 miliony graczy. - Neverwinter – tytuł ma już 2 miliony graczy - wiadomość - 2013-07-31
Przygodami w Zapomnianych Krainach cieszą się już 2 miliony graczy.

Neverwinter to MMORPG osadzone w uniwersum znanym z czwartej edycji gry RPG Dungeons and Dragons. Gracze, należący do jednej z sześciu ras i reprezentujący wybraną spośród pięciu klas, eksplorują tytułowe miasto na Wybrzeżu Mieczy i jego okolice, opanowane przez mroczne siły. Tytuł łączy rozbudowane mechanizmy gry cRPG z dynamicznym systemem walki. Na temat tego, czy taka kombinacja może być udana, możecie przeczytać w naszej recenzji.

Warto również przypomnieć, że w naszym kraju tytuł ukazał się w polskiej wersji językowej. Ponadto, pod koniec sierpnia bieżącego roku wyjdzie pierwsze rozszerzenie do gry, zatytułowane Fury of the Feywild. Wprowadzi ono nowy obszar do zbadania, przeciwników, przedmioty, a nawet rasy. Dodatek zaprezentuje też System Kampanii, który będzie łączył poszczególne zadania i dawał większą motywację do ich wypełniania.