Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony (PC)

Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony

Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony | GTA IV: The Ballad of Gay Tony

Drugie duże rozszerzenie do gry akcji Grand Theft Auto IV od studia Rockstar Games, osadzonej w otwartym mieście Liberty City.

To jest dodatek do gry Grand Theft Auto IV.

Akcji | TPP | gangsterskie | sandbox | TPS

Okładka Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony (PC)

producent: Rockstar Games

wydawca: Rockstar Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

29paź2009

X360

13kwi2010

PS3 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony to drugie ze stworzonych przez Rockstar Games dużych rozszerzeń powstałych z myślą o jednej z najlepszych produkcji 2008 roku – GTA IV. Tytuł oferuje odrębną historię rozgrywaną w środowisku Liberty City i wymaga posiadania pełnej wersji gry. Został także wydany w zestawie z pierwszym dodatkiem – The Lost and Damned. W tym drugim przypadku posiadanie podstawowej wersji GTA IV nie jest konieczne.

W The Ballad of Gay Tony wcielamy się w niejakiego Luisa Lopeza. Pełni on rolę półetatowego gangstera oraz asystenta legendarnego króla nocnych klubów Tony’ego Prince’a, znanego również pod pseudonimem Gay Tony. Nasz szef wpadł w tarapaty podpadając włoskiej i rosyjskiej mafii. A że sam przywykł do hulaszczego trybu życia, nie potrafi sam poradzić sobie z problemami. Naszym zadaniem jest pomóc mu się z nimi uporać, stosując przy tym wszelkie możliwe środki. Akcja rozszerzenia rozgrywa się w Liberty City, które na jego potrzeby poddano zmianom, nie tylko kosmetycznym. Graczom udostępniono m.in. wnętrza nowych klubów – takich jak Hercules czy Maisonette 9 – oraz pole golfowe. Całe miasto sprawia wrażenie czystszego, a neony oświetlają ulice odbijając się w karoseriach luksusowych samochodów.

Rozgrywka w głównej mierze polega na wykonywaniu niebezpiecznych misji – wysadzeniu jachtu, kradzieży wagonu z kolejki miejskiej czy też skoku ze spadochronem z tarasu wieżowca. Łącznie na graczy czeka 26 efektownych zadań, do których można powrócić po ukończeniu całego wątku fabularnego i śrubować procentowe statystyki. Oprócz tego The Ballad of Gay Tony oferuje nowe pojazdy (np. kabriolet Super Drop Diamond), rodzaje broni (P90), strony internetowe i programy telewizyjne. Do tego dochodzą rozmaite minigierki – taniec na klubowym parkiecie, partyjka golfa albo opcja wcielenia się w dyskotekowego ochroniarza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1668 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,99 PLN

Gry podobne do Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony

Klasyfikacja PEGI Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PSN
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Quad 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony - recenzja gry
Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony - recenzja gry

Recenzja 5 listopada 2009, 12:44

Tworząc The Lost and Damned ekipa Rockstar Games pokazała, że w mistrzowski sposób potrafi powiązać ze sobą historię z GTA IV i rozszerzenia, niejednokrotnie prezentując znane misje z innej perspektywy. Nie inaczej jest w przypadku The Ballad of Gay Tony. Ponownie uczestniczymy w wymianie diamentów w Libertonian Museum i znów przeżywamy przeprowadzony przez irlandzkich braci oraz Niko napad na bank. Pomagamy też w odbiciu porwanej Gracie (tak, tej samej, którą osobiście porywaliśmy w GTA IV). Takie smaczki dopełniają historię, sprawiając, że przygody Niko, Johnny’ego i Luisa łączą się w zgrabną całość, pomimo że poszczególne produkcje mocno różnią się od siebie klimatem i środowiskiem, w którym obracają się bohaterowie. Scenarzyści zasługują na medal za połączenie z pozoru niepowiązanych ze sobą wątków.

X360
PS3
PC