Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony (PC)
OkładkaGrand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony (PC)

Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony

Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony | GTA IV: The Ballad of Gay Tony

Drugie duże rozszerzenie do gry akcji Grand Theft Auto IV od studia Rockstar Games, osadzonej w otwartym mieście Liberty City.

To jest dodatek do gry Grand Theft Auto IV.

Akcji | TPP | gangsterskie | sandbox | TPS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony Premiera

29paź2009

X360

13kwi2010

PC PS3

producent: Rockstar Games wydawca: Rockstar Games wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony

Grand Theft Auto: Vice City

Saints Row 2

Just Cause 2

Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony to drugie ze stworzonych przez Rockstar Games dużych rozszerzeń powstałych z myślą o jednej z najlepszych produkcji 2008 roku – GTA IV. Tytuł oferuje odrębną historię rozgrywaną w środowisku Liberty City i wymaga posiadania pełnej wersji gry. Został także wydany w zestawie z pierwszym dodatkiem – The Lost and Damned. W tym drugim przypadku posiadanie podstawowej wersji GTA IV nie jest konieczne.

W The Ballad of Gay Tony wcielamy się w niejakiego Luisa Lopeza. Pełni on rolę półetatowego gangstera oraz asystenta legendarnego króla nocnych klubów Tony’ego Prince’a, znanego również pod pseudonimem Gay Tony. Nasz szef wpadł w tarapaty podpadając włoskiej i rosyjskiej mafii. A że sam przywykł do hulaszczego trybu życia, nie potrafi sam poradzić sobie z problemami. Naszym zadaniem jest pomóc mu się z nimi uporać, stosując przy tym wszelkie możliwe środki. Akcja rozszerzenia rozgrywa się w Liberty City, które na jego potrzeby poddano zmianom, nie tylko kosmetycznym. Graczom udostępniono m.in. wnętrza nowych klubów – takich jak Hercules czy Maisonette 9 – oraz pole golfowe. Całe miasto sprawia wrażenie czystszego, a neony oświetlają ulice odbijając się w karoseriach luksusowych samochodów.

Rozgrywka w głównej mierze polega na wykonywaniu niebezpiecznych misji – wysadzeniu jachtu, kradzieży wagonu z kolejki miejskiej czy też skoku ze spadochronem z tarasu wieżowca. Łącznie na graczy czeka 26 efektownych zadań, do których można powrócić po ukończeniu całego wątku fabularnego i śrubować procentowe statystyki. Oprócz tego The Ballad of Gay Tony oferuje nowe pojazdy (np. kabriolet Super Drop Diamond), rodzaje broni (P90), strony internetowe i programy telewizyjne. Do tego dochodzą rozmaite minigierki – taniec na klubowym parkiecie, partyjka golfa albo opcja wcielenia się w dyskotekowego ochroniarza.

Ostatnia modyfikacja 18 lutego 2010

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 1755 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony cena w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PSN
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Quad 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
X360
PS3
PC