Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2012, 10:34

125 milionów gier z serii Grand Theft Auto w sklepach. Szef Take-Two wyjaśnia przyczyny popularności serii

W sklepach jest już 125 milionów egzemplarzy gier z serii Grand Theft Auto. Wynik podał prezes firmy Take-Two, który pokusił się też o przedstawienie przyczyny tak dużej popularności marki. Chodzi o to, że nie jest ona eksploatowana co roku i dzięki temu pozostaje wyjątkowa.

Szef Take-Two wie, czemu Grand Theft Auto jest tak popularne.  - 125 milionów gier z serii Grand Theft Auto w sklepach. Szef Take-Two wyjaśnia przyczyny popularności serii - wiadomość - 2012-11-28
Szef Take-Two wie, czemu Grand Theft Auto jest tak popularne.
Grand Theft Auto:
  • Do sklepów rozesłano 125 milionów egzemplarzy gier z serii
  • Wynik GTA IV to 25 milionów kopii w sklepach
  • Marka zawdzięcza sukces temu, że nie jest eksploatowana corocznie

Do sklepów rozesłano już 125 milionów egzemplarzy gier z serii Grand Theft Auto. Taką liczbę podał Strauss Zelnick, szef firmy Take-Two podczas konferencji Credit Suisse 2012 Technology. Informację potwierdził serwis Gamespot, który dowiedział się też, że dostawy ostatniej dużej odsłony marki, czyli GTA IV, wynoszą 25 milionów kopii. Imponujący rezultat w przyszłym roku na pewno znacznie powiększy się za sprawą GTA V.

W swoim wystąpieniu Zelnick nie wchodził w szczegóły i podał tylko ogólną liczbę. Nie wiemy więc, jak kształtuje się sprzedaż poszczególnych gier. Prezes pokusił się jednak o próbę omówienia przyczyn tak dużej popularności Grand Theft Auto. Jego zdaniem, chodzi o to, że produkcje tworzone przez firmę Rockstar nie wychodzą corocznie. Dzięki temu każda z nich wydaje się specjalna – Zelnick przyrównał to do kolejnych filmów o Jamesie Bondzie.

Takie podejście nie oznacza, że nie można osiągnąć sukcesu inaczej. Zelnick pochwalił nawet konkurencyjne Activision i pozycję Call of Duty. Prezes Take-Two twierdzi jednak, że z taką polityką wiąże się ryzyko, którego jego firma podjąć nie chce. Chodzi o to, że, jak mówi Zelnick, marka wydawana corocznie w pewnym momencie trafia na ścianę i wyhamowuje. Przykład? Słabsze wyniki Call of Duty: Black Ops II – podaje Zelnick.

125 milionów gier z serii Grand Theft Auto w sklepach. Szef Take-Two wyjaśnia przyczyny popularności serii - ilustracja #3Seria Grand Theft Auto zaczęła się w 1997 roku i do tej pory doczekała się wielu odsłon na przeróżne platformy. Praktycznie każda z nich otrzymywała bardzo wysokie oceny w recenzjach. Jak będzie z grą GTA V, która wyjdzie wiosną 2013 roku? Na razie wszystko wskazuje na to, że Rockstar ponownie zachwyci graczy. Produkcja ma oferować większy świat, trzech bohaterów i mnóstwo nowych pomysłów.

  1. Oficjalna strona Grand Theft Auto V