Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PC
Okładka Shatter (PS3)

Shatter

Shatter to gra zręcznościowa stworzona przez studio Sidhe Interactive. Tytuł bazuje na klasycznych założeniach Arkanoida. Odbijanie piłeczki wzbogacone zostało jednak o nowe elementy, w tym chociażby ruch plansz oraz pojedynki z bossami.

Zręcznościowe | indie

Okładka Shatter (PS3)

producent: Sidhe Interactive

data premiery gry:

23lip2009

PS3

15mar2010

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shatter to gra zręcznościowa rozszerzająca koncept słynnego Arkanoida o nowe opcje i przełamująca wszystkie ograniczenia tamtej pozycji. Podstawowe założenia produkcji są identyczne z tymi ustalonymi w tytule sprzed kilkunastu lat. Gracze otrzymują do sterowania paletkę, którą muszą odbijać piłkę i rozbijać elementy umieszczone na planszy. Ze zniszczonych klocków sporadycznie wypadają różne specjalne bonusy - wpływają one na piłkę lub na paletkę, ułatwiając lub utrudniając samą rozgrywkę. Studio Sidhe Interactive podstawowy pomysł postanowiło jednak twórczo rozwinąć i na samym odbijaniu piłki nie zaprzestało.

Tym samym posiadacze Playstation 3 otrzymali tytuł, w którym dużą rolę odgrywa fizyka i w którym plansza swobodnie się porusza. Każdy rozbity klocek może zmienić położenie areny i w jakiś sposób wpłynąć na pozostałe elementy. Dodatkowo, co kilka etapów pojawia się boss, z którym walka odbywa się na różne sposoby. Często w takich momentach produkcja zmienia się z klasycznej zręcznościówki w dynamiczną strzelankę w starym stylu. Same ulepszenia i bonusy również zostały odświeżone, aby efektownie wykorzystać moc pecetów i dopracowany silnik fizyczny.

Autorzy przygotowali trzy tryby gry. Prócz standardowej „kampanii” istnieją też: możliwość zmierzenia się z kolejnymi bossami w ciągu dynamicznych starć oraz walka na punkty z graczami z całego świata. Sidhe Interactive nie zapomniało też o osiągnięciach, które użytkownicy mogą zdobywać za odpowiednio wysokie wyniki.

Shatter został dodatkowo wzbogacony ponad 90 minutami melodii przygrywających w tle oraz dopracowaną grafiką wyświetlaną w stałych 60 klatkach na sekundę. Same poziomy zostały przygotowane w dziesięciu różnych sceneriach, tak aby grających nie dotknęła w żadnym momencie nuda.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Shatter

Klasyfikacja PEGI Shatter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Shatter

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5600 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows XP
Wieści ze świata (Grand Theft Auto V, Gran Turismo 5, PlayStation Vita) 6/2/12
Wieści ze świata (Grand Theft Auto V, Gran Turismo 5, PlayStation Vita) 6/2/12

wiadomość6 lutego 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kolejnej łatce do gry Gran Turismo 5, postępujących pracach nad Grand Theft Auto V oraz nowej aktualizacji oprogramowania dla PlayStation Vita.

Wieści ze świata (Deus Ex 3, LEGO, Natural Selection 2) 4/03/10
Wieści ze świata (Deus Ex 3, LEGO, Natural Selection 2) 4/03/10

wiadomość4 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. nowym MMOcRPG Forsaken World, obrazku zapowiadającym ujawnienie informacji o Deus Ex 3, pecetowej wersji Shattera, przedłużeniu umowy pomiędzy Traveller’s Tales a LEGO, a także nowy zespole deweloperskim Tomonobu Itagakiego. Zapraszamy do lektury.

PS3
PC