Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Crash Commando (PS3)
OkładkaCrash Commando (PS3)

Crash Commando PS3

Humorystyczna strzelanina, zrealizowana w klasycznym stylu. Sterujemy postacią komandosa, przemierzając kolejne plansze i zabijając przeciwników. Poruszamy się o własnych siłach lub z wykorzystaniem pojazdów.

Zręcznościowe | platformówki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash Commando Premiera PS3

18grudnia2008

producent: EPOS Game Studios wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Crash Commando to wypełniona licznymi akcentami humorystycznymi klasyczna scrollowana strzelanina. Produkt ten opracowano wyłącznie z myślą o klientach sieciowej usługi PlayStation Network.

Gracz w trakcie rozgrywki przejmuje kontrolę nad postacią komandosa, przemierzając poziomy zbudowane na zasadzie labiryntów. Główny bohater przez znaczną część zabawy porusza się o własnych siłach, choć przewidziano możliwość używania plecaka odrzutowego w celu przedostawania się na wyżej położone platformy. Ponadto w niektórych misjach odnajduje się łaziki, czołgi i inne środki transportu. Sporą ciekawostką jest to, że każdy poziom gry składa się z dwóch warstw, pomiędzy którymi można się swobodnie przemieszczać. W tym celu wykorzystuje się znajdywane na planszy urządzenia do teleportacji.

Zabawa koncentruje się w głównej mierze na konieczności szybkiej i skutecznej eliminacji sił wroga. Przeciwnicy nadbiegają ze wszystkich możliwych stron i są przeważnie świetnie uzbrojeni. W grze nie zabrakło także starć ze zdecydowanie silniejszymi bossami. Sterowana postać w trakcie rozgrywki wykorzystuje bogaty arsenał narzędzi zagłady. Lista dostępnych broni obejmuje między innymi karabiny maszynowe, shotguny oraz wyrzutnie rakiet. Komandos może ponadto korzystać z granatów, ładunków wybuchowych oraz min.

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza Crash Commando zawiera także pełnoprawny multiplayer. W starciach sieciowych maksymalnie może brać udział dwunastu graczy. Lista dostępnych trybów obejmuje zarówno deathmatch, jak i liczne zabawy drużynowe, w których gracze reprezentują przeciwstawne sobie frakcje komandosów. Co ciekawe, w przypadku nie zebrania odpowiedniej liczby uczestników, bawić można się z botami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję.

Gracz za swoje osiągnięcia jest na bieżąco nagradzany, awansując na wyższe stopnie wojskowe oraz uzyskując dostęp do różnorakich trofeów. Możliwe jest także podsyłanie swoich osiągnięć do ogólnoświatowych rankingów. Oprawa wizualna Crash Commando prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Na ekranie dochodzi do licznych eksplozji, a eliminacji wrogów towarzyszy rozbryzgująca się krew.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-12  

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crash Commando

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.