Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPS3PSV
Okładka Gravity Crash (PSP)
OkładkaGravity Crash (PSP)

Gravity Crash

Gravity Crash Ultra

Tytuł odwołujący się do klasycznych strzelanek. Naszym zadaniem jest prowadzenie statku zmagającego się z siłami grawitacji i bezwładności oraz potężnymi przeciwnikami.

Zręcznościowe | 2D | funkcje cross-platform | indie | shoot 'em up | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gravity Crash Premiera

24lis2009

PS3

20lip2010

PSP

12sie2014

PSV

Gry podobne do Gravity Crash

N+

Xyanide Resurrection

Bounty Hounds

Gravity Crash to zręcznościowa strzelanka nawiązująca do klasycznych, dwuwymiarowych produkcji z lat 80-tych. Tytuł został opracowany przez studio Just Add Water.

W grze prowadzimy mały statek, który przemierza galaktyki wszechświata i walczy z różnymi przeciwnikami na kolejnych planetach (w sumie jest ich 37). Rozgrywka opiera się na specyficznym modelu przemieszczania się pojazdu, biorącym pod uwagę przyciąganie oraz bezwładność obiektów. Tytuł wymaga nie lada zręczności, chociaż jest przeznaczony także dla osób nie mających doświadczenia z podobnymi produkcjami.

Podczas gry zwiedzamy nie tylko powierzchnie planet, ale i podziemia pełne wykręconych tuneli, a nawet podwodne jaskinie. Każda z lokacji jest niezwykle niebezpieczna i wypełniona przeciwnikami. Wśród nich pojawiają się zarówno naziemne działa przeciwlotnicze, statki antygrawitacyjne, jak i inne potężne machiny. Naszym zadaniem jest nie tylko strzelanie, ponieważ czasem musimy także ratować rozbitków. Do dyspozycji graczy oddano kilka różnych broni.

Gravity Crash posiada bardzo prostą, wektorową, surową, ale i sugestywną oprawę wizualną, przyprawioną kolorowymi efektami wybuchów i strzałów. Całość działa w rozdzielczości 1080p przy stałej prędkości 60 klatek animacji na sekundę. Lokacje są bardzo przejrzyste i raczej pozbawione zbyt wielu szczegółów. Zabawę umila przyjemna muzyka elektroniczna. Ciekawym dodatkiem jest natomiast edytor poziomów, dzięki któremu gracze mogą stworzyć własne planety, a później publikować je w sieci.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gravity Crash

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Gravity Crash Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PSP
PS3
PSV