Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2009, 13:48

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Quake Live, Dante's Inferno) 10/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: ścieżki dźwiękowe do Dragon Age: Origins i Zeno Clash, aktualizacja Cities XL, opóźnienie premiery filmu Resident Evil: Afterlife i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: ścieżki dźwiękowe do Dragon Age: Origins i Zeno Clash, aktualizacja Cities XL, opóźnienie premiery filmu Resident Evil: Afterlife i inne. Zapraszamy do lektury.

Dragon Age: Origins

W Sieci opublikowana została ścieżka dźwiękowa z gry cRPG Dragon Age: Origins. Poszczególne utwory – kosztujące 99 centów każdy – znajdziecie m.in. na Amazonie oraz w serwisie iTunes.

Wielka Brytania

Badania przeprowadzone na brytyjskim pracownikach wykazały, że tylko 46% dni spędzanych na tzw. L4 (zwolnienie lekarskie) zostaje odchorowanych. Okazuje się, że aż w 24% przypadków pracujący Brytyjczycy decydują się na ten ruch z powodu chęci pogrania w gry wideo. W 2008 roku nadmierne korzystanie z L4 kosztowało brytyjską gospodarkę 13 miliardów funtów.

Mega Man 10

Magazyn Nintendo Power ujawnił, że oferta serwisu WiiWare zostanie już niedługo poszerzona o zręcznościową produkcję Mega Man 10. Wcielimy się w niej w Mega Mana, Proto Mana oraz trzeciego, nieujawnionego jeszcze bohatera. Wśród nowości względem zeszłorocznego Mega Man 9 w grze zawarty zostanie m.in. poziom trudności Easy.

Band Hero

Koncern Activision zdecydował się złożyć w kalifornijskim sądzie okręgowym kontrpozew przeciwko członkom zespołu No Doubt, którzy na początku listopada oskarżyli wydawcę o bezprawne wykorzystanie ich wizerunków w piosenkach innych, aniżeli ich własne w grze Band Hero. Activision twierdzi, że działanie No Doubt było bezpodstawne, ponieważ wymieniona przez nich opcja jest standardowym elementem gier rytmiczno-muzycznych koncernu od 2005 roku, w związku z czym muzycy powinni liczyć się z możliwością wirtualnego odśpiewywania utworów innych wykonawców.

PlayStation 3

Firma Sony udostępniła nową wersję firmware dla konsoli PlayStation 3 – 3.15. Wśród najbardziej istotnych nowości znalazła się opcja połączenia dwóch konsol w trybie LAN oraz emulator Minis (niewielkich gier dla PSP, których sprzedaż rozpocznie się 17 grudnia).

Cities XL

Firma Monte Cristo opublikowała drugie rozszerzenie do gry strategiczno-ekonomicznej Cities XL. W jego ramach zawarto m.in. system autobusowej komunikacji miejskiej. O wszystkich nowościach poczytacie na oficjalnej stronie internetowej gry.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Quake Live, Dante's Inferno) 10/12/09 - ilustracja #1

High Voltage Software/PopCap

Firmy High Voltage Software (The Conduit, Gladiator A.D.) oraz PopCap Games (Peggle, Plants vs. Zombies) zarejestrowały w amerykańskim urzędzie patentowym nowe znaki towarowe – Tournament of Legends oraz Robodojo. Najprawdopodobniej będą to tytuły nowych gier obu producentów.

Quake Live

Firma id Software wprowadziła szereg poprawek do darmowej, sieciowej strzelaniny Quake Live. Dotyczą on przede wszystkim systemu obrażeń. O zmianach poczytacie w tym miejscu.

Resident Evil: Afterlife

Film Resident Evil: Afterlife z Millą Jovovich trafi do kin najwcześniej w styczniu 2011 roku, poinformowała gwiazda za pośrednictwem serwisu Twitter. Pierwotnie premiera obrazu była zapowiadana na sierpień 2010 roku. Przypominamy, że będzie to pierwsza adaptacja popularnej serii gier stworzona w technice 3D.

Zeno Clash

Chilijskie studio deweloperskie ACE Team wprowadziło do sprzedaży ścieżkę dźwiękową do oryginalnej gry akcji Zeno Clash. Zestaw osiemnastu utworów, skomponowanych przez Patricio Menesesa, możecie nabyć m.in. za pośrednictwem iTunes oraz serwisów dystrybucji cyfrowej takich jak CDBaby. Na oficjalnym blogu ACE Team znajdziecie natomiast trzy darmowe kompozycje.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Quake Live, Dante's Inferno) 10/12/09 - ilustracja #2

EA Sports

Firma EA Sports zapowie w styczniu 2010 roku nową grę. Informację zdradził za pośrednictwem Twittera Alain Quinto, menedżer ds. kontaktu ze społecznością.

Wielka Brytania

Z danych grupy badawczej GfK-ChartTrack wynika, że najlepiej sprzedającą się platformą w historii rynku brytyjskiego zostało właśnie przenośne Nintendo DS. Konsola koncernu Nintendo pobiło w zeszłym tygodniu dotychczasowy rekord – 10,02 miliona egzemplarzy PlayStation 2 – o 30 tysięcy sztuk. Przypominamy, że DS wystartował w Wielkiej Brytanii w 2005 roku, pięć lat później od PS2.

Dante’s Inferno The Animated Movie

8 lutego do sprzedaży na całym świecie trafi animowany film o tytule Dante's Inferno The Animated Movie, bazujący na Boskiej komedii, wielkim poemacie Dante Alighieriego. Adaptację będzie można nabyć zarówno w wersji DVD, jak i Blu-ray. Tuż po niej udostępniona zostanie gra akcji Dante’s Inferno, która zadebiutuje w Europie na Xboksie 360, PlayStation 3 oraz PSP 12 lutego 2010 roku (9 lutego w Stanach Zjednoczonych).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Pirates: Adventures of the Black Corsair

Perfect Dark

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

World of Warcraft: Wrath of the Lich King – update

Venetica - kulisy produkcji #3

Scene It? Bright Lights! Big Screen!

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction – Z dziennika deweloper #3

Star Trek Online - starcia flot - wersja PL

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry