Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Perfect Dark (2010) (X360)
OkładkaPerfect Dark (2010) (X360)

Perfect Dark (2010) X360

Perfect Dark to konwersja kultowej strzelaniny FPP, stworzonej przez studio deweloperskie Rare i wydanej w 2000 roku na konsolę Nintendo 64. Edycja na Xboksa 360 doczekała się kilku drobnych usprawnień – najważniejszym jest z pewnością wsparcie dla telewizorów HD (do 1080p).

Akcji | FPP | FPS | strzelanki | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Perfect Dark (2010) Premiera X360

17marca2010

producent: Rare wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Perfect Dark to konwersja kultowej strzelaniny FPP, stworzonej przez studio deweloperskie Rare i wydanej w 2000 roku na konsolę Nintendo 64. Edycja na Xboksa 360 doczekała się kilku drobnych usprawnień – najważniejszym jest z pewnością wsparcie dla telewizorów HD (do 1080p). Pod koniec 2005 roku na Xboksa 360 wydana została kontynuacja tejże produkcji, nosząca tytuł Perfect Dark Zero. Grę można pobrać z serwisu Xbox Live Arcade.

W Perfect Dark wcielamy się w specjalną agentkę Joannę Dark, reprezentującą Carrington Institute. Główny wątek fabularny skupia się na przedstawieniu rywalizacji tejże organizacji z korporacją dataDyne. Tryb dla pojedynczego gracza oferuje siedemnaście rozbudowanych misji. Bohaterka potrafi korzystać z szerokiego wachlarza broni palnej oraz wielu ciekawych gadżetów.

Jednym z największych atutów Perfect Dark jest tryb wieloosobowy. Nie tylko zakłada on możliwości rywalizacji w klasycznych opcjach Deathmatch, Team Deathmatch i Capture The Flag, ale pozwala również na prowadzenie rozgrywki w trybie kooperacji oraz „counter-operative”. W tym ostatnim dwóch graczy wciela się w pozytywnych bohaterów, w tym Joanne Dark, a pozostali przejmują rolę czarnych charakterów. W momencie gdy któryś z ostatnich zostaje zabity „przeskakuje” w ciało innego członka dataDyne.

Ostatnia modyfikacja 23 marca 2010

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Perfect Dark (2010)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Perfect Dark (2010) Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live