Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2010, 10:45

autor: Jiker

Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne

Impreza X10, zorganizowana wczoraj przez firmę Microsoft, była pierwszym tego typu przedsięwzięciem od czasu osławionego X06 w Barcelonie (2006 rok). Z tego też względu mogliśmy spodziewać się, że w jej trakcie ujawnionych zostanie sporo istotnych informacji z punktu widzenia posiadaczy konsoli Xbox 360.

Impreza X10, zorganizowana wczoraj przez firmę Microsoft, była pierwszym tego typu przedsięwzięciem od czasu osławionego X06 w Barcelonie (2006 rok). Z tego też względu mogliśmy spodziewać się, że w jej trakcie ujawnionych zostanie sporo istotnych informacji z punktu widzenia posiadaczy konsoli Xbox 360. I nie przeliczyliśmy się – wśród podjętych tematów znalazły się m.in. Alan Wake, Fable III, Halo: Reach, DLC do Modern Warfare 2, Splinter Cell: Conviction oraz Crackdown 2.

Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne - ilustracja #1

Alan Wake – edycja kolekcjonerska

Alan Wake, czyli mrożąca krew w żyłach historia pisarza, przybywającego do miasteczka Bright Falls w celu odnalezienia weny, trafi do sprzedaży w Europie 21 maja (trzy dni wcześniej możliwość nabycia własnych egzemplarzy otrzymają Amerykanie). Produkcja studia Remedy Entertainment zostanie udostępniona zarówno w wersji podstawowej, jak i kolekcjonerskiej. W okolicach premiery gry na półki sklepowe powinien także trafić tematyczny zestaw konsoli Xbox 360 z Alan Wake. Zachodnie serwisy informują również, że w niedalekiej przyszłości światło dzienne ujrzą wieści na temat pecetowej odsłony dzieła.

  1. Zobaczy nowy zwiastun Alan Wake
  2. Zobacz nowe zrzuty ekranowe z Halo: Reach
  3. Zobacz nowy zwiastun Dead Rising 2
  4. Filmy z rozgrywki w Dead Rising 2
  5. Zobacz nowe zrzuty ekranowego z Dead Rising 2
Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne - ilustracja #2

Halo: Reach

Kolejną grą, która doczekała się pokazu w czasie X10 była strzelanina Halo: Reach, osadzona w jednym z najpopularniejszych uniwersów ostatnich lat. Oprócz zaprezentowania nowych zrzutów ekranowych, Microsoft ujawnił datę rozpoczęcia oficjalnych beta-testów produkcji Bungie, do których będą mogli przystąpić posiadacze Halo 3: ODST będący subskrybentami złotego abonamentu Xbox Live. Start testów został przewidziany na 3 maja tego roku (póki co Microsoft nie ogłosił jak długo potrwają). Jednocześnie po raz kolejny potwierdzono, że światowy debiut pełnej wersji Halo: Reach odbędzie się jesienią bieżącego roku.

Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne - ilustracja #3

Dead Rising 2

Niemniej ciekawie prezentuje się sytuacja z Dead Rising 2. Kontynuacja krwawej gry akcji, w której walczyliśmy z hordami zombiaków, zostanie bowiem wydana na przełomie sierpnia i września bieżącego roku. Do amerykańskich sklepów dzieło firmy Capcom oraz studia Blue Castle Games powędruje 31 sierpnia, natomiast gracze zamieszkujący Europę zagrają w nie 3 września. Wszystkie trzy wersje DR2 – na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 – zostaną wydane jednocześnie. Tylko posiadacze platformy Microsoftu będą jednak mogli przetestować Dead Rising 2: CASE ZERO – pobierany z poziomu Xbox Live prolog, którego premiera odbędzie się w sierpniu, tuż przed debiutem pełnej wersji przygód Chucka Greene’a. Zawarte zostaną w nim sceny poprzedzające właściwą fabułę – nie znajdziemy ich oczywiście na płytach z podstawową wersją Dead Rising 2. Istotne jest to, że prolog będzie samodzielnym produktem. Czekamy obecnie na ujawnienie jego ceny.

Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne - ilustracja #4

Crackdown 2

Najnowsze dzieło studia Ruffian Games, czyli Crackdown 2 – sandboksowa gra akcji, w której poszalejmy po nieco zmodyfikowanym Pacific City – zostanie wydane w czerwcu bieżącego roku. W związku ze zbliżającym się debiutem, firma Microsoft uruchomiła za pośrednictwem szeregu wybranych sklepów specjalną promocję. Otóż, osoby, które zamówią Crackdown 2 w systemie przedpremierowym otrzymają dostęp do ekskluzywnych dodatków dostępnych z poziomu Xbox Live. Znajdą się wśród nich agencyjne pancerze, zwiększające możliwość głównego bohatera - Gold, Brushed, Red oraz Blue Metal. Waszej uwadze polecamy szereg najnowszych screenshotów z Crackdown 2 w akcji.

Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne - ilustracja #5

Fable III

W czasie X10 przeprowadzona została prezentacja trzeciej odsłony cyklu Fable. Nowe dzieło Petera Molynuex oraz jego zespołu Lionhead Studios przedstawiono na kilku pierwszych zrzutach ekranowych. Ukazana na nich oprawa nie odbiega za bardzo od tego, co mogliśmy zobaczyć w Fable II. Przy okazji Molynuex oznajmił, że w Fable III wzorem gier akcji zabraknie paska zdrowia oraz klasycznego HUD-a (właśnie ten zabieg miał według projektanta „wkurzyć” niektórych graczy). Poziom obrażeń zadanych kontrolowanemu bohaterowi będzie obrazowany za sprawą zmian graficznych prezentowanych na ekranie. Więcej informacji na temat gry, której debiut powinien odbyć się w tegorocznym okresie świątecznym, poznamy w niedalekiej przyszłości.

Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne - ilustracja #6

Left 4 Dead 2: The Passing

Z kolei firma Valve promowała w czasie X10 rozszerzenie do Left 4 Dead 2 – tzw. The Passing. W dodatku, który powinien zadebiutować pod koniec przyszłego miesiąca, wcielimy się w starych przyjaciół z pierwszej części serii. Wspólnie z nimi wyruszymy na południe Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w nowej kampanii rozgrywanej w trybach single player, multiplayer i kooperacji (w tym ostatnim przypadku także nowa opcja zabawy typu Challenge). Rozszerzenie uzupełni grę również o nowe mapy do trybów Survival, Versus oraz Scavenge. Valve postanowiło również zapowiedzieć nowy dodatek DLC do pierwszego Left 4 Dead, który wyjaśni w jaki sposób bohaterom „jedynki” udało się trafić do The Passing. DLC zaprezentuje nam nowy typ przeciwnika – zwykłych ludzi, którzy błędnie myślą, że zostali zarażeni i przeobrazili się w zombiaki. Rozszerzenie do L4D zostanie wydane na przełomie kwietnia i maja tego roku.

Z innych ciekawych informacji warto wspomnieć o dacie premiery usprawnionej konwersji strzelaniny Perfect Dark, znanej z Nintendo 64. Produkcja opracowywana przez studia Rare zostanie wydana w ramach Xbox Live Arcade w marcu. W tym samym miesiącu posiadacze Xboksa 360 otrzymają szansę nabycia dwóch innych gier – Scrap Metal łączącego akcję z wyścigami oraz Game Room.

Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne - ilustracja #7

Lost Planet 2 – gościnne występy Marcusa, Doma i Weskera

X10 to także potwierdzenie czasowej ekskluzywności względem Xboksa 360 dla pierwszego dodatku DLC do strzelaniny FPP Call of Duty: Modern Warfare 2, europejskiej daty premiery Splinter Cell: Conviction (16 kwietnia), obecności specjalnego zestawu Xboksa 360 z 250GB dyskiem twardym i grą Final Fantasy XIII (399 dolarów/euro, debiut 9 marca), obecności trybu kooperacji z podzielonym ekranem w Lost Planet 2 (nawet cztery osoby jednocześnie), a także terminu rozpoczęcia sprzedaży gry akcji Toy Soldiers na XBLA (3 marca).

Jak widać, czterogodzinne X10 przyniosło całkiem sporą liczbę ciekawych informacji oraz materiałów poświęconych jednym z najciekawszych gier tego roku na Xboksa 360. Większość z nich już niebawem zostanie zamieszczona na łamach gry-online.pl.