Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360
Okładka Scrap Metal (X360)

Scrap Metal X360

Scrap Metal to zręcznościowe wyścigu samochodowe autorstwa studia Slick Entertainment. Gra wzorowana jest na klasycznych produkcjach tego gatunku z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Gracze sterują autami obserwując akcję w rzucie izometrycznym.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Scrap Metal (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

10marca2010

Scrap Metal to zwariowane wyścigi, w których akcję obserwujemy z lotu ptaka. Produkcja, nawiązująca do klasycznych przedstawicieli gatunku w stylu Death Rally, została opracowana przez niezależne studio Slick Entertainment, znane z bardzo udanej gry N+.

Scrap Metal ma ambicję przypomnieć graczom nieco zapomniany gatunek gier wyścigowych ukazujących akcję w rzucie izometrycznym lub z góry. Tytuł został wykonany w rozdzielczości HD i przy wykorzystaniu zaawansowanego silnika fizycznego. Jednocześnie autorzy odwołują się do klasycznego, szybkiego i bardzo zręcznościowego modelu rozgrywki, skupiającego się przede wszystkim na dobrej, dynamicznej zabawie.

Na potrzeby gry przygotowano mnóstwo zróżnicowanych map, podzielonych na trasy przełajowe i asfaltowe. Gracze mogą kolekcjonować różne samochody oraz modyfikować ich wygląd i parametry (np. przyspieszenie, siłę ognia). Podczas wyścigów znajdujemy wiele dodatkowych bonusów i wykorzystujemy potężne bronie oraz przyspieszające nitro. Urozmaiceniem są misje, podzielone na kilka typów (Track-racing, VIP, Rampage, Takedown) oraz szczególnie trudne trasy.

Tytuł posiada przyzwoitą, trójwymiarową oprawę wizualną. Twórcy zastosowali wiele efektów, więc trasy i samochody wyglądają przyjemnie, jednocześnie przypominając klasycznych przedstawicieli gatunku. Scrap Metal oferuje również wsparcie dla trybu rozgrywki wieloosobowej, zarówno na jednej konsoli, jak i przez Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Scrap Metal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Scrap Metal

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Dead Space 2, Fallout Online) 6/07/10
Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Dead Space 2, Fallout Online) 6/07/10

wiadomość6 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocjach na Xbox Live, darmowym DLC do MotoGP 09/10, konkursie literackim Blizzarda, statystykach Red Dead Redemption, a także europejskiej premierze The 3rd Birthday. Zapraszamy do lektury.

Najlepszy marzec w historii Xbox Live Arcade
Najlepszy marzec w historii Xbox Live Arcade

wiadomość28 kwietnia 2010

Marzec był dla serwisu Xbox Live Arcade jednym z najlepszych miesięcy w historii pod względem sprzedaży, informuje firma badawcza FADE (Forecasting and Analyzing Digital Entertainment). Dzięki 41% wzrostowi przychodów względem roku ubiegłego, usłudze udało się nadrobić niezbyt imponujące wyniki wypracowane w pierwszych dwóch miesiącach 2010 roku.

Marzec w Xbox Live - Perfect Dark, Scrap Metal, Toy Soldiers, prezenty i darmowy weekend
Marzec w Xbox Live - Perfect Dark, Scrap Metal, Toy Soldiers, prezenty i darmowy weekend

wiadomość16 lutego 2010

Koncern Microsoft przedstawił szczegóły marcowych obchodów Xbox Live Arcade House Party. Poznaliśmy w ten sposób daty premiery czterech kolejnych gier XBLA, a także szczegóły dwóch promocyjnych akcji dla użytkowników Xboksa 360.

Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne
Microsoft na X10 - data premiery Alan Wake, beta Halo: Reach, Fable III, Dead Rising 2, Crackdown 2 i inne

wiadomość12 lutego 2010

Impreza X10, zorganizowana wczoraj przez firmę Microsoft, była pierwszym tego typu przedsięwzięciem od czasu osławionego X06 w Barcelonie (2006 rok). Z tego też względu mogliśmy spodziewać się, że w jej trakcie ujawnionych zostanie sporo istotnych informacji z punktu widzenia posiadaczy konsoli Xbox 360.

Wieści ze świata (DAoC, TOP100 PC Gamera, SOCOM Fireteam Bravo 3) 8/1/10
Wieści ze świata (DAoC, TOP100 PC Gamera, SOCOM Fireteam Bravo 3) 8/1/10

wiadomość8 stycznia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery nowego SOCOM na PSP, europejski Dark Age of Camelot w rękach Mythic Entertainment, Scrap Metal 3D, nowe myszki Mad Catz, nowa gra twórców Split/Second i inne. Zapraszamy do lektury.