Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2010, 18:16

Marzec w Xbox Live - Perfect Dark, Scrap Metal, Toy Soldiers, prezenty i darmowy weekend

Koncern Microsoft przedstawił szczegóły marcowych obchodów Xbox Live Arcade House Party. Poznaliśmy w ten sposób daty premiery czterech kolejnych gier XBLA, a także szczegóły dwóch promocyjnych akcji dla użytkowników Xboksa 360.

Koncern Microsoft przedstawił szczegóły marcowych obchodów Xbox Live Arcade House Party. Poznaliśmy w ten sposób daty premiery czterech kolejnych gier XBLA, a także szczegóły dwóch promocyjnych akcji dla użytkowników Xboksa 360.

Marzec w Xbox Live - Perfect Dark, Scrap Metal, Toy Soldiers, prezenty i darmowy weekend - ilustracja #1

3 marca do sprzedaży trafi Toy Soldiers (1200 punktów MS). Będzie to pełna akcji strategia czasu rzeczywistego, oferująca dosyć niecodzienne spojrzenie na kwestię I wojny światowej. Mianowicie, w grze Signal Studios będziemy obserwować zmagania z perspektywy zapalonego miłośnika makiet. Rozgrywka ma polegać na dowodzeniu armią złożoną z plastikowych żołnierzyków. Do dyspozycji graczy oddanych zostanie pięć mapek, a zmagania będzie można toczyć zarówno w trybie singleplayer, jak i sieciowym multiplayerze.

Marzec w Xbox Live - Perfect Dark, Scrap Metal, Toy Soldiers, prezenty i darmowy weekend - ilustracja #2

Toy Soldiers

10 marca w ofercie Xbox Live Arcade pojawi się Scrap Metal (1200 punktów MS), czyli zręcznościowe wyścigi, z akcją ukazaną z lotu ptaka. Scrap Metal to 60 misji w trybie dla pojedynczego gracza, multiplayer (zarówno online, jak i w trybie podzielonego ekranu), zaawansowany silnik fizyczny oraz oprawa graficzna w wysokiej rozdzielczości. Zgodnie ze staroszkolnymi trendami każdy samochód dysponować będzie kilkoma różnymi typami broni, przy pomocy których wyeliminujemy niewygodnych przeciwników.

Marzec w Xbox Live - Perfect Dark, Scrap Metal, Toy Soldiers, prezenty i darmowy weekend - ilustracja #3

Scrap Metal

17 marca będzie miała miejsce premiera Perfect Dark (800 punktów MS) – długo oczekiwanej konwersji strzelaniny FPP, wydanej oryginalnie w 2000 roku na konsolę Nintendo 64. Wznowienie zostało odpowiednio podrasowane – gra działa w rozdzielczości 1080p, w 60 klatkach na sekundę, a także oferuje poprawione modele postaci, broni oraz usprawnione projekty poziomów. Główna kampania Perfect Dark składa się z 17 misji, a po jej ukończeniu możemy jeszcze zabrać się za rozbudowany multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób, z 6 scenariuszami i 16 mapami (kooperacja, versus, a także klasyczny deathmatch).

Marzec w Xbox Live - Perfect Dark, Scrap Metal, Toy Soldiers, prezenty i darmowy weekend - ilustracja #4

Perfect Dark

 

24 marca XBLA zasili natomiast Game Room (400 punków MS za wersję na X360 i GFWL, 250 punktów MS za edycję dla pojedynczej platformy, 40 punktów MS za jedno uruchomienie). Będzie to zestaw trzydziestu klasycznych gier zręcznościowych, w które będzie można zagrać zarówno samotnie, jak i w trybie wieloosobowym (wspólny ekran, Xbox Live).

Marzec w Xbox Live - Perfect Dark, Scrap Metal, Toy Soldiers, prezenty i darmowy weekend - ilustracja #5

Game Room

Przejdźmy zatem do promocyjnych akcji zaplanowanych przez Microsoft na marzec. Mianowicie, użytkownicy Xboksa 360, którzy zdecydują się na zakup wszystkich wymienionych wyżej pozycji (ponad 3200 punktów MS, czyli około 160 złotych), otrzymają od producenta platformy 400 punktów MS na wydatki w ramach Xbox Live. Posiadacze złotego abonamentu usługi będą mogli liczyć na dodatkowy, darmowy miesiąc subskrypcji.

Z kolei od 26 do 28 marca potrwa darmowy weekend z Xbox Live. W tych dniach wszyscy właściciele 360-tki (w domyśle – ze srebrnym abonamentem) będą mogli zagrać przez Sieć w swoje ulubione tytuły.

Na koniec pozostaliśmy standardowe pytanie – kiedy w legalny sposób ze wszystkich usług Xbox Live będą mogli skorzystać Polacy? Na wyczerpującą odpowiedź Microsoftu poczekamy jeszcze niespełna piętnaście dni. Stanie się tak oczywiście, jeśli koncern ustosunkuje się do żądań grupy odpowiedzialnej za akcję We Want Live (znanej wcześniej jako kontrakcja względem kontrowersyjnej inicjatywy „Nie przerabiam – nie kradnę”)

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej