Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2010, 11:35

Wieści ze świata (DAoC, TOP100 PC Gamera, SOCOM Fireteam Bravo 3) 8/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery nowego SOCOM na PSP, europejski Dark Age of Camelot w rękach Mythic Entertainment, Scrap Metal 3D, nowe myszki Mad Catz, nowa gra twórców Split/Second i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery nowego SOCOM na PSP, europejski Dark Age of Camelot w rękach Mythic Entertainment, Scrap Metal 3D, nowe myszki Mad Catz, nowa gra twórców Split/Second i inne. Zapraszamy do lektury.

PC Gamer

Redakcja magazynu PC Gamer opublikowała listę 100 najlepszych gier w historii rynku PC. Na podium znalazły się odpowiednio Deus Ex (miejsce pierwsze), Half-Life 2 oraz Team Fortress 2. Aktualnie trwa głosowanie wśród Czytelników, którzy mogą w ten sposób zaproponować własną setkę najlepszych, pecetowych pozycji.

SOCOM Fireteam Bravo 3

Firmy SCE i studio Splant Six ujawniły datę premiery strzelaniny SOCOM Fireteam Bravo 3 na PSP. Gra zostanie wydana jednocześnie na płycie UMD i w ramach serwisu dystrybucji cyfrowej PlayStation Store 16 lutego w Stanach Zjednoczonych i 19 lutego w Europie. W ramach produkcji zaserwowany zostanie m.in. szesnastoosobowy multiplayer, czteroosobowa kooperacja oraz kampania singleplayerowa. Przypominamy, że Fireteam Bravo 3 było dwukrotnie opóźniane – pierwotnie premiera miała się odbyć w listopadzie.

Dark Age of Camelot

Europejski operator gier MMO – firma GOA – po ośmiu latach obsługi gry Dark Age of Camelot rezygnuje z dalszej współpracy z powodu wygaśnięcia dotychczasowej licencji. Od teraz produkcją będzie się zajmować sam producent, czyli firma Mythic Entertainment, która już niedługo przeprowadzi wśród użytkowników ankietę związaną z chęcią wprowadzenia ważnych zmian (m.in. w temacie subskrypcji, transferu postaci, lokalizacji itp.).

Scrap Metal

Wiosną bieżącego roku do sprzedaży w serwisie Xbox Live Arcade wprowadzona zostanie gra stworzona w technologii 3D (stereoskopowej, nie wymagającej posiadania specjalnego telewizora 3D). Jest nią Scrap Metal studia Slick Entertainment – pozycja utrzymana w stylu legendarnego Twisted Metal. Rozgrywka polega w niej na rywalizacji zmodyfikowanych samochodów, wyposażonych w różnorodną broń. Gra ma się składać z sześćdziesięciu misji w kampanii dla pojedynczego gracza i trybu wieloosobowego dla sześciu osób.

Greenpeace

Firmy Nintendo i Microsoft okazały się jednymi z najgorszych koncernów pod kątem przyjazności środowisku w kolejnym raporcie organizacji Greenpeace – Guide to Greener Electronics. Japońska korporacja po raz ósmy z rzędu zanotowała najsłabszy rezultat ze wszystkich firm wziętych w nim pod uwagę. Sony uplasowało się w środku stawki, m.in. w towarzystwie Apple.

NVIDIA

W czasie targów CES firma NVIDIA zaprezentowała nowy chip graficzny Tegra 2, przeznaczony dla palmtopów i innych urządzeń przenośnych. Jego najważniejszą cechą jest to, że składa się z ośmiu, niezależnie działających procesorów. Prezes Epic Games, Tim Sweeney, stwierdził, że Tegra 2 jest na tyle potężna, że powinna poradzić sobie z obsługą Unreal Engine 3. Chip trafi do pierwszych urządzeń jeszcze w tym roku.

Mad Catz

Firma Mad Catz, znana z produkcji akcesoriów do PC i konsol, wprowadzi do sprzedaży wiosną tego roku trzy specjalistyczne myszki komputerowe z serii Cyborg R.A.T. Ich ceny będą się kształtować na poziomie od 49,99 euro do 129,99 euro. Ich szczegółowe opisy znajdziecie w tym miejscu.

Wieści ze świata (DAoC, TOP100 PC Gamera, SOCOM Fireteam Bravo 3) 8/1/10 - ilustracja #1
Wieści ze świata (DAoC, TOP100 PC Gamera, SOCOM Fireteam Bravo 3) 8/1/10 - ilustracja #2

Split/Second

Efektowne wyścigi Split/Second to nie jedyna produkcja, nad którą pracuje obecnie studio Black Rock. Szef studia, Tony Beckwith nie chciał jednak zdradzić w rozmowie z redakcją serwisu VG247 żadnych szczegółów na jej temat.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Tiger Woods PGA Tour Online

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Kinówka - zaczarowane pustkowia video felieton

Glutoplazmy 2009 - moment roku video felieton

gry