Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPSPPS3X360
Okładka Split/Second (PC)

Split/Second

Split/Second to zręcznościowe wyścigi samochodowe stworzone przez studio Black Rock. Gracz wciela się w uczestnika telewizyjnego show i siadając za kierownicą superszybkiego auta bierze udział w widowiskowej rywalizacji na futurystycznych torach.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Split/Second (PC)

data premiery gry:

18maj2010

PS3 X360 PC

16lis2010

PSP

Split/Second to gra wyścigowa stworzona przez Black Rock Studio – twórców Pure. Wcielamy się w niej w kierowcę biorącego udział w wielkim telewizyjnym show. Do dyspozycji dostajemy wachlarz stuningowanych sportowych aut, którymi mkniemy po zwycięstwo ku uciesze tłumów.

Znakiem rozpoznawczym Split/Second są „pokazy mocy” - możliwość wysadzenia w powietrze kawałka trasy. Autorzy porozmieszczali na torach ładunki wybuchowe, które możemy aktywować w trakcie wyścigu. By to zrobić należy napełnić specjalny pasek (tzw. Power Bar) i znaleźć się odpowiednio blisko rzeczy, którą chcemy wysadzić. Służy to oczywiście uprzykrzaniu życia oponentom (którzy rzadko pozostają nam dłużni) oraz odblokowywaniu skrótów. By zapewnić sobie odpowiedni poziom napełnienia paska musimy dużo driftować, skakać i siedzieć na ogonie samochodu z przodu. Cierpliwi gracze mogą detonować naprawdę ogromne obiekty – wieże kontrolne, tamy czy mosty.

Model jazdy ma zręcznościowe zacięcie, a w oprawie graficznej ciężko dopatrzyć się jakichś niedociągnięć. Każdy wyścig to bardzo dynamiczny, pełen wyzwań festiwal kraks, stłuczek, przepychanek i płonących wraków przypominający to, co obserwujemy w kinowych hitach wprost z Hollywood.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1762 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 331 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Split/Second

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Split/Second

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 6.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Split/Second - recenzja gry
Split/Second - recenzja gry

Recenzja 27 maja 2010, 14:39

Jak zatem się w to gra? Łatwo, szybko i przyjemnie. Cztery początkowe wyścigi można wygrać za pierwszym podejściem, wyzwanie dodatkowe (do niego otrzymujemy z góry wyznaczony wóz) również nie stanowi przeszkody, a kończące każdy odcinek spotkanie z elitą programu wymaga najwyżej jednego restartu (pod warunkiem, że chcemy zdobyć złoto). Efekt? Pięć z dwunastu odcinków zajęło mi ok. cztery godziny zabawy. Na szczęście później poziom trudności rośnie i zaliczenie wszystkich eventów w danym sezonie „na złoto” wymagana nieco zachodu. Każdy ukończony wyścig to kredyty zasilające nasze konto – do odblokowania kolejnych wozów i epizodów potrzebne są ich określone ilości. Progi są na tyle niskie, że można spokojnie kilka wyścigów ukończyć z niższymi lokatami, a i tak przejdzie się dalej – najwyżej nie odblokujemy wszystkich samochodów. Dodatkowo jesteśmy nagradzani emblematami za konkretne osiągnięcia: przejechanie wyścigu bez wypadku, zniszczenie danej liczby oponentów, zwyciężenie pierwszej rundy bonusowej etc. Ten typ mechaniki nie zaskakuje – widzieliśmy to już w wielu zręcznościowych grach wyścigowych. Split/Second od samego początku wyróżnia się jednym elementem – pokazami siły.

PS3
X360
PC
PSP