Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2011, 08:41

Kontynuacja Split/Second została anulowana przez firmę Disney [news zaktualizowany]

Disney Interactive zamierza zwolnić sporą grupę pracowników studia Black Rock. Ponadto, firma zrezygnowała z kontynuacji widowiskowych wyścigów Split/Second, która nie pasowała do nowej polityki wydawniczej. Takie wieści na temat sytuacji producenta udzielił jego anonimowy przedstawiciel serwisowi Eurogamer.

Disney Interactive zamierza zwolnić sporą grupę pracowników studia Black Rock. Ponadto, firma zrezygnowała z kontynuacji widowiskowych wyścigów Split/Second, która nie pasowała do nowej polityki wydawniczej. Takie wieści na temat sytuacji producenta udzielił jego anonimowy przedstawiciel serwisowi Eurogamer.

Pracownik Black Rock przyznał, że wśród jego kolegów krąży plotka o planach restrukturyzacyjnych, jakie ma Disney Interactive. Wydawca najwyraźniej chce pożegnać się z około 40 osobami i zredukować studio do ekipy, która będzie w stanie zająć się tylko jedną grą. Zdaniem informatora część producentów będzie zadowolona z tego faktu:

Nieaktywna część studia oczekiwała zwolnień od miesięcy, więc nie będą one żadną niespodzianką dla nikogo. To smutne, że do tego doszło, ale wiele ludzi chciałoby wziąć pieniądze i odejść, bo od miesięcy i tak nie mieli nic do roboty.

Kontynuacja Split/Second została anulowana przez firmę Disney [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Eurogamer donosi, że studio Black Rock miało w zanadrzu obiecujący nowy tytuł, przy którym pracowało wiele osób. Firma Disney nie zamierza jednak finansować dużego zespołu, ze względu na ryzykowność większych przedsięwzięć. Wydawca nie był w stanie znaleźć projektu dla studia, a wewnętrzne pomysły producentów spotkały się z brakiem zainteresowania.

Black Rock starało się poszukiwać nowego zajęcia na kolejne miesiące. Studio urządziło nawet specjalny tydzień wymyślania projektów, podczas którego ekipa podzieliła się na zespoły i pracowała nad nowymi pomysłami. Kolejny tydzień poświęcono na próbę stworzenia ciekawych koncepcji w zakresie gier freemium, na które Disney będzie stawiał w przyszłości.

Kontynuacja Split/Second została anulowana przez firmę Disney [news zaktualizowany] - ilustracja #2

Wysiłki producentów spełzły na niczym i żaden pomysł nie znalazł odzewu. Podobnie było z grą Split/Second 2, której produkcję rozpoczęto zaraz po zakończeniu prac nad pierwowzorem. Jeśli wierzyć doniesieniom, kontynuacja została anulowana w grudniu ubiegłego roku, bo nie spodobała się nowemu zarządowi Disney’a i nie pasowała do odmienionej polityki firmy.

Przyszłość studia Black Rock jest jak widać niepewna, bo deweloper ma problemy z przystosowaniem się do nowego modelu swojego właściciela. Chyba nikt z nas nie chciałby, aby ekipa znana z naprawdę udanych gier Pure i Split/Second została oddelegowana do małych, darmowych produkcji. Niestety, tak mogą potoczyć się losy producenta.

Aktualizacja: Przedstawiciele Disney Interactive Studios potwierdzili, że doszło do zwolnień w studiu Black Rock, chociaż nie ujawnili ile osób pożegnało się z pracą.