Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2010, 10:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Informacje o nowych DLC do Split/Second i premierze wersji na PSP

Użytkownicy prawdziwie wybuchowych wyścigów Split/Second mogą już sprawdzić nowy dodatek DLC przygotowany z myślą o ich produkcji. Co więcej, twórcy zapowiedzieli również kolejne rozszerzenia, zapewniając nam w najbliższych tygodniach okazje do wydania dodatkowych pieniędzy.

Użytkownicy prawdziwie wybuchowych wyścigów Split/Second mogą już sprawdzić nowy dodatek DLC przygotowany z myślą o ich produkcji. Co więcej, twórcy zapowiedzieli również kolejne rozszerzenia, zapewniając nam w najbliższych tygodniach okazje do wydania dodatkowych pieniędzy.

Wczoraj na serwerach Xbox Live oraz amerykańskiego PlayStation Network wylądował dodatek nazwany Survival at the Rock Pack. Zawiera on nową trasę Minepit Park oraz tryb Survival Race, gdzie gracz musi po prostu ukończyć określoną liczbę okrążeń. Konkurencję tę można rozegrać również w sieci na jednym z pięciu torów, w tym wspomnianym Minepit Park. Rozszerzenie kosztuje 400 punktów Microsoftu lub 4.99$, a dopiero dzisiaj po południu zadebiutuje w ofercie polskiego PlayStation Store z kwotą wyznaczoną prawdopodobnie na poziomie 18 złotych.

Informacje o nowych DLC do Split/Second i premierze wersji na PSP - ilustracja #1

Deadline Pack to nazwa kolejnego DLC, które stanie się dostępne w przyszłym tygodniu, 19 października. Całość będzie kosztowała tyle samo co Survival at the Rock Pack i wprowadzi cztery samochody (Ryback Coyote Special, Cobretti Centaur, Ryback Javelin, Hanzo Kanobo) oraz tryb Deadline przeznaczony dla jednego gracza. Ścigamy się tutaj z czasem, zbierając po drodze „dopałki” wstrzymujące zegar.

2 listopada za 800 punktów Microsoftu lub 9.99$ (ok. 28 złotych bez podatku VAT) będziemy mogli kupić Quarry Onslaught Pack zawierające tytułową trasę Quarry i konkurencję Onslaught. Stanowi ona wariację na temat obecnego już w pełnej wersji trybu Air Strike, gdyż tym razem unikamy nie tylko kolejnych rakiet wystrzelanych przez helikopter, ale również obecnych na torze przeciwników. W tym przypadku zmierzymy się również z innymi osobami przez sieć. Wszystkie dodatki ominą niestety posiadaczy pecetów, gdyż przygotowano je tylko z myślą o wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Jakiś czas temu twórcy zapowiedzieli wydanie Split/Second także na PSP, a tymczasem poznaliśmy dokładną datę premiery tej wersji. Gra ukaże się w Stanach Zjednoczonych 16 listopada i choć nie podano europejskiego terminu, to najprawdopodobniej możemy liczyć na dziewiętnasty dzień tego samego miesiąca. Posiadacze przenośnej konsolki Sony otrzymają nowy tor, kilka dodatkowych wyzwań i lokalny tryb wieloosobowy, w którym naraz zmierzy się nawet czterech graczy.