Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2010, 14:20

Wieści ze świata (Fight Night, Worms 2: Armageddon, Sins of a Solar Empire) 10/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Iron Man II, plotki o kontynuacji Demon’s Souls, Worms 2: Armageddon na PC, premiera drugiego rozszerzenia do Sins of a Solar Empire i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Iron Man II, plotki o kontynuacji Demon’s Souls, Worms 2: Armageddon na PC, premiera drugiego rozszerzenia do Sins of a Solar Empire i inne. Zapraszamy do lektury.

Fight Night

Electronic Arts pracuje nad bliżej nieokreśloną grą walki, której premiera odbędzie się w 2011 roku. Plotkuje się, że może tu chodzi o piątą odsłonę bokserskiego cyklu Fight Night. Część czwarta została wydana w połowie ubiegłego roku.

Iron Man 2: The Video Game

SEGA ujawniła amerykańską datę premiery gry akcji Iron Man 2: The Video Game, nad którą pracuje wewnętrzne studio japońskiej firmy, mieszczące się w San Francisco. Produkcja trafi do tamtejszych sklepów 4 maja, czyli na trzy przed debiutem obrazu kinowego. Kontynuacja przygód Iron Mana zostanie wydana na PlayStation 3, Xboksa 360, Wii, Nintendo DS i PSP.

Demon’s Souls

Japoński magazyn Dengeki Games ujawnił za pośrednictwem swego oficjalnego podcastu, że jesienią bieżącego roku dojdzie do premiery kontynuacji jednej z najlepszych gier ubiegłych dwunastu miesięcy. Podobno jest to druga część ekstremalnie trudnej pozycji, oferującej interesującą mechanikę rozgrywki. Spekuluje się, że może tu chodzić o sequel gry akcji Demon’s Souls na PlayStation 3, wydanej w 2009 roku w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych.

Worms 2: Armageddon

Zręcznościowe Worms 2: Armageddon, dostępne do tej pory wyłącznie z poziomu Xbox Live Arcade, trafi niebawem w wersji pecetowej do oferty Steama. Z informacji zamieszczonych na Facebookowej stronie firmy Team 17 możemy przeczytać, że zanim gra doczeka się oficjalnej premiery, gracze wezmą udział w beta-testach produkcji.

Darwinia+

Strategia czasu rzeczywistego Darwinia+ - stanowiąca połączenie Darwinii oraz Multiwinii: Survival of the Flattest – debiutuje dzisiaj w ofercie Xbox Live Arcade. Produkcja opracowana przez studio Introversion kosztuje 1200 punktów MS.

Xbox Live

Major Nelson przedstawił listę zawartości i promocji, które zostaną wprowadzone w ramach serwisu Xbox Live do końca bieżącego miesiąca:

  • Xbox LIVE Deal of the Week:

15 lutego: Battlefield 1943, 800 punktów MS (-33%)

  1. Xbox LIVE Games on Demand:

9 lutego: Street Fighter IV

9 lutego: Halo Wars

16 lutego: Resident Evil 5

16 lutego: Beautiful Katamari

  • Xbox LIVE Arcade:

10 lutego: Darwinia+

17 lutego: The Misadventures of PB Winterbottom

  1. Xbox Avatars Marketplace:

11 lutego: Operation Flashpoint: Dragon Rising

16 lutego: Resident Evil 5

18 lutego: Metro 2033

Sins of a Solar Empire

Do sprzedaży za pośrednictwem platform cyfrowej Impulse trafiło rozszerzenie Diplomacy do strategii kosmicznej Sins of a Solar Empire. Kosztuje ono niecałe 30 złotych. Dla osób, które nie zdecydowały się dotąd na zakup podstawowej wersji tej naprawdę udanej produkcji, wydawca przygotował specjalny zestawSins of a Solar Empire, pierwszy dodatek Entrenchment i Diplomacy można w ten sposób nabyć za jedyne 57 złotych.

Nintendo

Australijczyk, który postanowił dystrybuować przez Sieć piracką wersję gry New Super Mario Bros. Wii na tydzień przed premierą, został pozwany przez firmę Nintendo. Australijski sąd wyznaczył mu gigantyczną karę finansową, w kwocie 1,5 miliona dolarów australijskich (blisko 4 milionów złotych). Cóż, piractwo nie popłaca.

Xbox 360

W Stanach Zjednoczonych do sprzedaży 9 marca trafi specjalny zestaw konsoli Xbox 360, wyposażony w egzemplarz gry Final Fantasy XIII. Będzie to model Super Elite, składający się z konsoli z dyskiem twardym o pojemności 250GB, dwóch bezprzewodowych padów i bezprzewodowego headseta. Czekamy na informacje z rynku europejskiego.

Art of Murder: Cards of Destiny

Pecetowa przygodówka Art of Murder: Cards of Destiny osiągnęła fazę gold. Oznacza to, że polski deweloper i wydawca CITY Interactive ukończył prace nad swoim najnowszym dziełem. Premiera kolejnych przygód agentki FBI, Nicole Bonnet, zadebiutuje 26 lutego.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Swarm

Dragon Age: Początek - Przebudzenie PS3

Dragon Age: Początek - Przebudzenie PC

Dragon Age: Początek - Przebudzenie X360

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Battlefield: Bad Company 2 - Mirosław Baka

Battlefield: Bad Company 2 - Cezary Pazura

Gramy w Heavy Rain - Scott Shelby Gramy!

Najlepsze filmiki użytkownikow video felieton

Gramy w BioShock 2 - multiplayer Gramy!

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier

Backbreaker - Z dziennika dewelopera #1

Gramy w Final Fantasy XIII Gramy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry