Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sins of a Solar Empire: Entrenchment (PC)
OkładkaSins of a Solar Empire: Entrenchment (PC)

Sins of a Solar Empire: Entrenchment PC

Pierwsze z rozszerzeń DLC do kosmicznej strategii Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca.

To jest dodatek do gry Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne

Sins of a Solar Empire: Entrenchment Premiera PC

25lutego2009

producent: Ironclad Games wydawca: Stardock Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sins of a Solar Empire: Entrenchment

Homeworld

Nexus: The Jupiter Incident

Hegemonia: Żelazne Legiony

Sins of a Solar Empire: Entrenchment jest pierwszym z czterech mikro rozszerzeń przeznaczonych do strategii 4X w Polsce znanej pod tytułem Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca. Ponownie mamy do dyspozycji trzy wojujące ze sobą strony konfliktu - zacofaną technologicznie Trader Emergency Coalition (Koalicję Kupiecką), jej przeciwieństwo - stawiające na zaawansowaną technologię Vasari Empire oraz posiadających ogromne umiejętności psioniczne Adventów (Wygnanych).

Twórcy wprowadzili jednakże kilka zmian do rozgrywki, które rozwiązały większość problemów na jakie skarżyli się fani Sins of a Solar Empire. Jednym z nich była niezwykła trudność w obronie swojego terytorium, zwłaszcza przed przeciwnikiem stosującym tak zwaną taktykę hit and run (czyli szybki atak i szybki odwrót). Teraz w defensywie pomoże nam możliwość tworzenia pól minowych i platform Subspace Inhibitor (zdolnych do spowolnienia wrogich okrętów) oraz usprawnienia, dzięki którym możemy wzmocnić wiele budynków, w tym oczywiście wieżyczki obronne.

Autorzy dodali także nowe struktury, Star Bases (Bazy Kosmiczne), mogące pełnić różne funkcje w zależności od tego, w jaki sposób postanowimy je rozbudować. W dodatku powstawać one mogą nie tylko na powierzchni planet, ale również na nienadających się wcześniej do zasiedlenia obszarach, takich jak gwiazdy czy chmury gazowe. Umiejętne wykorzystanie tych platform nieraz może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę, umożliwia też stosowanie różnych taktyk - Bazy Kosmiczne mogą służyć na przykład jako punkty wymiany handlowej, źródła wydobycia surowców, fabryki produkujące statki czy działa obronne. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, w ramach równowagi, liczba tych struktur jest ograniczona, ponadto dodane zostały też nowe jednostki specjalizujące się właśnie w niszczeniu Baz.

Oczywiście podobnie jak poprzednio sporo czasu spędzimy na wydobyciu surowców i wzmocnieniu swojej ekonomicznej potęgi. Warto też zadbać o stosunki z innymi nacjami - możemy na przykład zawierać i zrywać sojusze lub handlować. Już podstawowa wersja Sins of a Solar Empire posiadała całkiem niezłą oprawą graficzną, natomiast dzięki Entrenchment stała się ona jeszcze okazalsza. Oczywiście gra zrealizowana jest w pełnym trójwymiarze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-10  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sins of a Solar Empire: Entrenchment

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sins of a Solar Empire: Entrenchment Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista