Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sins of a Solar Empire: Entrenchment (PC)

Sins of a Solar Empire: Entrenchment PC

Pierwsze z rozszerzeń DLC do kosmicznej strategii Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca.

To jest dodatek do gry Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne

PC Windows
Okładka Sins of a Solar Empire: Entrenchment (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25lutego2009

Sins of a Solar Empire: Entrenchment jest pierwszym z czterech mikro rozszerzeń przeznaczonych do strategii 4X w Polsce znanej pod tytułem Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca. Ponownie mamy do dyspozycji trzy wojujące ze sobą strony konfliktu - zacofaną technologicznie Trader Emergency Coalition (Koalicję Kupiecką), jej przeciwieństwo - stawiające na zaawansowaną technologię Vasari Empire oraz posiadających ogromne umiejętności psioniczne Adventów (Wygnanych).

Twórcy wprowadzili jednakże kilka zmian do rozgrywki, które rozwiązały większość problemów na jakie skarżyli się fani Sins of a Solar Empire. Jednym z nich była niezwykła trudność w obronie swojego terytorium, zwłaszcza przed przeciwnikiem stosującym tak zwaną taktykę hit and run (czyli szybki atak i szybki odwrót). Teraz w defensywie pomoże nam możliwość tworzenia pól minowych i platform Subspace Inhibitor (zdolnych do spowolnienia wrogich okrętów) oraz usprawnienia, dzięki którym możemy wzmocnić wiele budynków, w tym oczywiście wieżyczki obronne.

Autorzy dodali także nowe struktury, Star Bases (Bazy Kosmiczne), mogące pełnić różne funkcje w zależności od tego, w jaki sposób postanowimy je rozbudować. W dodatku powstawać one mogą nie tylko na powierzchni planet, ale również na nienadających się wcześniej do zasiedlenia obszarach, takich jak gwiazdy czy chmury gazowe. Umiejętne wykorzystanie tych platform nieraz może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę, umożliwia też stosowanie różnych taktyk - Bazy Kosmiczne mogą służyć na przykład jako punkty wymiany handlowej, źródła wydobycia surowców, fabryki produkujące statki czy działa obronne. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, w ramach równowagi, liczba tych struktur jest ograniczona, ponadto dodane zostały też nowe jednostki specjalizujące się właśnie w niszczeniu Baz.

Oczywiście podobnie jak poprzednio sporo czasu spędzimy na wydobyciu surowców i wzmocnieniu swojej ekonomicznej potęgi. Warto też zadbać o stosunki z innymi nacjami - możemy na przykład zawierać i zrywać sojusze lub handlować. Już podstawowa wersja Sins of a Solar Empire posiadała całkiem niezłą oprawą graficzną, natomiast dzięki Entrenchment stała się ona jeszcze okazalsza. Oczywiście gra zrealizowana jest w pełnym trójwymiarze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-10  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Sins of a Solar Empire: Entrenchment

Klasyfikacja PEGI Sins of a Solar Empire: Entrenchment

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sins of a Solar Empire: Entrenchment

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP SP2/Vista

Zapowiedziano Sins of a Solar Empire: Rebellion

wiadomość2 marca 2011

Mamy dobre wieści dla miłośników Sins of a Solar Empire. Na trwającej obecnie w San Francisco imprezie Game Developer Conference ujawniono Rebellion, czyli nowy samodzielny dodatek do tej gry.

Wieści ze świata (Fight Night, Worms 2: Armageddon, Sins of a Solar Empire) 10/02/10

wiadomość10 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Iron Man II, plotki o kontynuacji Demon’s Souls, Worms 2: Armageddon na PC, premiera drugiego rozszerzenia do Sins of a Solar Empire i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Sins of a Solar Empire, Avatar, Activision na Good Old Games) 28/1/10
Wieści ze świata (Sins of a Solar Empire, Avatar, Activision na Good Old Games) 28/1/10

wiadomość28 stycznia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu dowiemy się co zostało wycięte z gier System Shock 2 i Bioshock, poznamy szczegóły dyplomatycznego dodatku do Sins of a Solar Empire i dowiemy się co o grach myśli amerykańskie wojsko.

Raport Stardocka za rok 2009. Impulse drugim systemem dystrybucji sieciowej
Raport Stardocka za rok 2009. Impulse drugim systemem dystrybucji sieciowej

wiadomość19 listopada 2009

Wydawca gier i oprogramowania , graczom znany szczególnie dzięki Sins of a Solar Empire i Galactic Civilizations, opublikował raport podsumowujący rok 2009. W liczącym niemal 30 stron dokumencie znalazły się między innymi wyniki ankiety przeprowadzonej wśród klientów firmy, dotyczącej głównie oferowanych usług i zadowolenia z produktów Stardock.

Drugie mikrorozszerzenie do Sins of a Solar Empire na początku 2010 roku
Drugie mikrorozszerzenie do Sins of a Solar Empire na początku 2010 roku

wiadomość26 sierpnia 2009

Firma Stardock podzieliła się kolejnymi szczegółami na temat Diplomacy – drugiego mikrorozszerzenia do świetnej niemal pod każdym względem kosmicznej strategii Sins of a Solar Empire. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że dodatek, ujawniony ledwie przed tygodniem, zostanie opublikowany na początku 2010 roku.