Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka MorphX (X360)
OkładkaMorphX (X360)

MorphX

The Swarm

The Swarm to wyprodukowana przez studio Targem gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Fabuła osadzona została w Moskwie, zniszczonej w wyniku ataku obcych i nuklearnej zagłady.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MorphX Premiera

23paź2008

PC

24wrz2010

X360

producent: Targem wydawca: 505 Games

The Swarm (lub MorphX) to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, której akcja osadzona jest w zniszczonej Moskwie. Tytuł przygotowywany został przez mieszczące się w Jekaterynburgu studio developerskie Targem (odpowiedzialne m.in. za takie produkcje jak Battle Mages, Day Watch czy Hard Truck: Apocalypse).

Fabuła gry opowiada o zmaganiach bohatera próbującego przeżyć w zrujnowanej stolicy Rosji. To miasto, podobnie jak i inne zbiorowiska ludzkie na Ziemi, ucierpiało wskutek ataku obcych, którzy przybyli na naszą planetę w bynajmniej nie pokojowych zamiarach. Wojsko, nie mogąc sobie poradzić z przeważającą siłą agresorów, postanowiło uciec się do ostateczności i użyło bomb atomowych. W efekcie Ziemia stała się pozbawioną życia pustynią. Ludzie, którym udało się przeżyć, zostali zmuszeni do skrycia się pod ziemią w tunelach metra, piwnicach i kanałach. Tam zgrupowali się w walczące o przetrwanie gangi. Najgorsze w tym wszystkim było jednak to, że kosmici przeżyli…

Nasz bohater początkowo jest zwykłym człowiekiem, jednak w trakcie rozgrywki, dzięki mutacjom i kopiowaniu mocy obcych, staje się potężniejszy. W tym pierwszym przypadku można liczyć między innymi na zamianę rąk na szpony. Jeśli zaś chodzi o umiejętności, sterowana postać może nabyć nowy tryb wizji czy nawet posiąść umiejętność spowalniania czasu. Wszystkie te zmiany mają swoją cenę w postaci utraty poczytalności. W gestii gracza pozostanie więc wybór, czy woli grać pozbawionym człowieczeństwa potworem, czy też zdanym wyłącznie na zdobytą broń człowiekiem.

W grze przychodzi nam walczyć nie tylko z ludźmi, ale również z obcymi, ci zaś występują w przeróżnych rozmiarach, począwszy od mniejszych od bohatera, a na ogromnych, wielkich jak dom kreaturach mogących zabić nas jednym uderzeniem skończywszy.

W trakcie rozgrywki przemierzamy zdewastowaną Moskwę, w której niejednokrotnie natykamy się na znane z rzeczywistości, ale zmienione przez wojnę miejsca. Walczymy między innymi na Placu Czerwonym, bronimy się też przy wejściu na Kreml przed atakiem rozwścieczonego, pięćdziesięciometrowego giganta.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,6 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI MorphX

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Swarm Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
PC
X360