Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Art of Murder: Cards of Destiny (PC)

Art of Murder: Karty Przeznaczenia PC

Art of Murder: Cards of Destiny

Przygodówka, w której wcielamy się w Nicole Bonnet, agentkę FIB ścigającą groźnego przestępcę. Podczas zabawy zbieramy dowody, szukamy tropów, przesłuchujemy świadków. Większość tych czynności została przedstawiona w postaci minigierek logiczno-zręcznościowych.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | polskie

PC Windows
Okładka Art of Murder: Cards of Destiny (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23lutego2010

28lutego2010

pudełko PL

Art of Murder: Cards of Destiny to trzecia część cyklu gier przygodowych, tworzonych przez rzeszowski oddział firmy City Interactive. Po raz kolejny wcielamy się w postać agentki FBI, Nicole Bonnet i bierzemy udział w śledztwie dotyczącym seryjnego mordercy.

Fabuła rozpoczyna się w chwili, gdy do Nicole trafia tajemnicza przesyłka. Po jej otwarciu nasza podopieczna domyśla się, że w ten dość skomplikowany sposób ktoś pragnie przekazać je ważną wiadomość. Wkrótce przekonuje się, że to informacja od poszukiwanego od tygodni zabójcy. Psychopata drażni się z FBI, zostawiając na każdym z miejsc zbrodni pojedyncze karty do gry – swój znak rozpoznawczy. Zadaniem Nicole, a zatem również i gracza, jest odnalezienie mordercy i powstrzymanie go przed popełnieniem kolejnych przestępstw na terenie USA.

Podczas zabawy gromadzimy rozmaite dowody obciążające zbrodniarza, badamy tropy, rozmawiamy ze świadkami, rozwiązujemy łamigłówki i poddajemy znalezione materiały ekspertyzom w laboratorium FBI. Rozwój całej historii obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, widząc na ekranie trójwymiarowe postacie na dopracowanych, prerenderowanych tłach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.175 / 10 na podstawie 192 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.6 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Art of Murder: Karty Przeznaczenia

Klasyfikacja PEGI Art of Murder: Karty Przeznaczenia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Art of Murder: Karty Przeznaczenia

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP

Art of Murder: Karty Przeznaczenia - recenzja gry

Recenzja 24 marca 2010, 13:54

W biurze FBI dysponujemy kilkoma sympatycznymi gadżetami, co oznacza inny rodzaj zagadek. Skanujemy na skanerze, drukujemy na drukarce i kopiujemy na kopiarce. Obsługujemy też terminal, na którym wyszukujemy powiązania pomiędzy kolejnymi ofiarami oraz badamy odciski palców czy podrzucane mam przez Karciarza poszlaki, próbując dojść, gdzie i w kogo uderzy tym razem. Nie omija nas też wystrzelanie obowiązkowych godzin na strzelnicy oraz zabawa robocikiem w kapsule detonacyjnej, czyli bardziej zręcznościowe zadania (podobnie jak skakanie po zanurzających się w wodzie palach), ale ich poziom trudności jest absolutnie do przyjęcia, nawet dla bardzo nielubiących tego typu wyzwań przygodówkomaniaków. Poza tym nie brak tradycyjnego kombinowania z przedmiotami, włamywania się do niedostępnych miejsc, rozpracowywania różnych mechanizmów i oddawania przysług innym, w nadziei, że odwdzięczą się tym samym – słowem: klasyka.