Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDSX360Wii
Okładka CSI: Deadly Intent (PC)

CSI: Mordercze Zamiary

CSI: Deadly Intent

Gra przygodowa oparta na motywach 9 sezonu amerykańskiego serialu CSI: Crime Scene Investigation. Jako detektyw kryminolog badamy miejsca i dowody zbrodni, a także analizujemy zebrane materiały. Bierzemy również udział w przesłuchaniach podejrzanych.

Przygodowe | detektywistyczne | seriale TV

Okładka CSI: Deadly Intent (PC)

producent: Telltale Games

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

20paź2009

PC

27paź2009

Wii X360 NDS

CSI: Mordercze Zamiary to kolejna odsłona serii kryminalnych gier przygodowych, opartych na bazie popularnego serialu o amerykańskich detektywach. Za realizacją projektu stoją programiści z grupy Telltale Games, którzy w przeszłości opracowali m.in. udany cykl Sam & Max oraz przygotowali nowe przygody Guybrusha Threepwooda w Tales of Monkey Island.

Akcja gry nawiązuje do dziewiątego sezonu serialu CSI: Las Vegas, w rezultacie czego ważną zmianą jest pojawienie się dwóch nowych postaci zastępujących bohaterów poprzednich serii. Mowa tu o doktorze Ray'u Langstonie granym przez przez Laurence’a Fishburne’a oraz o Riley Adams (w tej roli Lauren Lee Smith). Naszym zadaniem jest udzielenie wsparcia pracownikom biura CSI w doprowadzeniu do finału prowadzonych przez nich śledztw. Zadania stworzono we współpracy ze scenarzystami telewizyjnymi i tradycyjnie już do rozwiązania mamy pięć spraw śledczych, dotyczących między innymi podejrzanej śmierci osoby, która podjęła kontrowersyjną decyzję sędziowską w ringu.

W trakcie rozgrywki zajmujemy się przede wszystkim eksploracją miejsc zbrodni oraz innych lokacji ważnych dla śledztwa. Musimy odnajdywać i zbierać ważne dowody rzeczowe, pobierane bezpośrednio z ciał ofiar lub z najbliższego otoczenia. Z pozyskanymi dowodami powracamy do laboratorium gdzie analizujemy skład chemiczny substancji, porównujemy próbki DNA czy przeszukujemy odciski palców w lokalnej bazie danych.

Ważnym elementem gry jest konieczność przepytywania napotykanych osób. W trakcie przesłuchań musimy nie tylko zadawać odpowiednie pytania, ale także umiejętnie przedstawiać podejrzanym posiadane dowody, nakłaniając ich do wyłonienia całej prawdy.

Oprawa wizualna gry nie doczekała się większych zmian w stosunku do poprzednich tytułów z tej serii. Wydarzenia w dalszym ciągu obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, przemieszczając się po statycznych lokacjach. Warto dodać, że całość obsługiwana jest wyłącznie z użyciem komputerowej myszy. W taki właśnie sposób oznaczamy miejsca, do których chcielibyśmy podejść, czy podnosimy kolejne dowody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 167 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,9 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI CSI: Mordercze Zamiary

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe CSI: Mordercze Zamiary

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1
Dwie nowe gry na podstawie serialu CSI zapowiedziane
Dwie nowe gry na podstawie serialu CSI zapowiedziane

wiadomość13 sierpnia 2010

Firma Ubisoft pracuje nad dwoma nowymi grami na podstawie popularnego serialu CSI, który jest emitowany od wielu lat prawie na całym świecie i doczekał się już nawet pobocznych serii. Pierwsza z nowych produkcji - CSI: Fatal Conspiracy – trafi na pecety, Xboksa 360, PlayStation 3 oraz Wii w październiku tego roku. Jej producentem jest uznane studio Telltale Games.

Promocja na gry Ubisoftu na Direct2Drive
Promocja na gry Ubisoftu na Direct2Drive

wiadomość18 lutego 2010

Direct2Drive nadal świętuje wprowadzenie serwisu na rynki europejskie. W związku z tym sklep proponuje nam 50% obniżkę na wybrane produkty Ubisoftu. W ofercie znajdziemy między innymi Avatar: The Game.

Pecetowe demo CSI: Deadly Intent dostępne do pobrania
Pecetowe demo CSI: Deadly Intent dostępne do pobrania

wiadomość3 stycznia 2010

Mawia się, że lepiej późno niż wcale. Czy powiedzenie to sprawdzi się także w przypadku demonstracyjnej wersji gry opartej na znanym serialu, którą wypróbować mogli posiadacze Xboksów 360 niemal dwa miesiące temu? Przekonajcie się sami.

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, Age of Conan, World of Warcraft) 28/10/09
Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, Age of Conan, World of Warcraft) 28/10/09

wiadomość28 października 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: demo Left 4 Dead 2, zmiana rasy w World of Warcraft, aktualizacja Age of Conan, Osiągnięcia w The Ballad of Gay Tony i inne. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedziano CSI: Deadly Intent
Zapowiedziano CSI: Deadly Intent

wiadomość14 lipca 2009

Popularny serial CSI doczeka się kolejnego przeniesienia do wirtualnego świata. Ubisoft podał do wiadomości, że ruszyły prace nad grą CSI: Deadly Intent, nową przygodówką z amerykańskimi detektywami w rolach głównych.

NDS
PC
Wii
X360