Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCX360NDSWii
Okładka CSI: Deadly Intent (PC)
OkładkaCSI: Deadly Intent (PC)

CSI: Mordercze Zamiary

CSI: Deadly Intent

Gra przygodowa oparta na motywach 9 sezonu amerykańskiego serialu CSI: Crime Scene Investigation. Jako detektyw kryminolog badamy miejsca i dowody zbrodni, a także analizujemy zebrane materiały. Bierzemy również udział w przesłuchaniach podejrzanych.

Przygodowe | detektywistyczne | seriale TV

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CSI: Mordercze Zamiary Premiera

20paź2009

PC

27paź2009

Wii X360 NDS

producent: Telltale Games wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

CSI: Mordercze Zamiary to kolejna odsłona serii kryminalnych gier przygodowych, opartych na bazie popularnego serialu o amerykańskich detektywach. Za realizacją projektu stoją programiści z grupy Telltale Games, którzy w przeszłości opracowali m.in. udany cykl Sam & Max oraz przygotowali nowe przygody Guybrusha Threepwooda w Tales of Monkey Island.

Akcja gry nawiązuje do dziewiątego sezonu serialu CSI: Las Vegas, w rezultacie czego ważną zmianą jest pojawienie się dwóch nowych postaci zastępujących bohaterów poprzednich serii. Mowa tu o doktorze Ray'u Langstonie granym przez przez Laurence’a Fishburne’a oraz o Riley Adams (w tej roli Lauren Lee Smith). Naszym zadaniem jest udzielenie wsparcia pracownikom biura CSI w doprowadzeniu do finału prowadzonych przez nich śledztw. Zadania stworzono we współpracy ze scenarzystami telewizyjnymi i tradycyjnie już do rozwiązania mamy pięć spraw śledczych, dotyczących między innymi podejrzanej śmierci osoby, która podjęła kontrowersyjną decyzję sędziowską w ringu.

W trakcie rozgrywki zajmujemy się przede wszystkim eksploracją miejsc zbrodni oraz innych lokacji ważnych dla śledztwa. Musimy odnajdywać i zbierać ważne dowody rzeczowe, pobierane bezpośrednio z ciał ofiar lub z najbliższego otoczenia. Z pozyskanymi dowodami powracamy do laboratorium gdzie analizujemy skład chemiczny substancji, porównujemy próbki DNA czy przeszukujemy odciski palców w lokalnej bazie danych.

Ważnym elementem gry jest konieczność przepytywania napotykanych osób. W trakcie przesłuchań musimy nie tylko zadawać odpowiednie pytania, ale także umiejętnie przedstawiać podejrzanym posiadane dowody, nakłaniając ich do wyłonienia całej prawdy.

Oprawa wizualna gry nie doczekała się większych zmian w stosunku do poprzednich tytułów z tej serii. Wydarzenia w dalszym ciągu obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, przemieszczając się po statycznych lokacjach. Warto dodać, że całość obsługiwana jest wyłącznie z użyciem komputerowej myszy. W taki właśnie sposób oznaczamy miejsca, do których chcielibyśmy podejść, czy podnosimy kolejne dowody.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 170 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,9 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

CSI: Mordercze Zamiary cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI CSI: Mordercze Zamiary

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

CSI: Mordercze Zamiary Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1
NDS
PC
Wii
X360