Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3PCWiiX360
Okładka Sam & Max: Beyond Time and Space (PS3)

Sam & Max: Beyond Time and Space

Drugi sezon przygód zabawnych detektywów, czyli psa Sama i zwariowanego królika Maxa. Odwiedzamy zarówno nowe lokacje, jak i poznane wcześniej miejsca. Rozwiązujemy zagadki i rozmawiamy z postaciami niezależnymi.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne | epizodyczne

Okładka Sam & Max: Beyond Time and Space (PS3)

data premiery gry:

11kwi2008

PC

31lip2009

Wii

14paź2009

X360

18paź2011

PS3

Sam & Max: Season 2, zgodnie z nazwą, jest drugim sezonem przygód zabawnych detektywów. Mowa tu oczywiście o ubranym w szykowny garnitur psie Samie oraz towarzyszącym mu dość zwariowanym króliku Maxie. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszego sezonu, produkt ten podzielono na kilka odcinków. Za przygotowanie dalszych przygód słynnych detektywów odpowiedzialna jest ta sama firma, czyli Telltale Games. Developer ten znany jest też między innymi dzięki grom z cyklu CSI: Crime Scene Investigation.

Nowa odsłona serii Sam & Max nie wprowadza do rozgrywki żadnych rewolucyjnych rozwiązań. Zajmujemy się więc badaniem kolejnych lokacji, rozwiązywaniem zagadek oraz przeprowadzaniem rozmów z postaciami niezależnymi. Producent zadbał oczywiście o znaną z wcześniejszych przygód Sama i Maxa solidną dawkę humorystycznych wstawek. Szeroki uśmiech na twarzy może zagościć zarówno podczas wykonywania nietypowych czynności, jak i w trakcie przesłuchiwania interesujących postaci.

Lista zawartych w drugim sezonie modyfikacji obejmuje przede wszystkim wygląd plansz. Lokacje znane z epizodów pierwszego sezonu zostały nieznacznie zmodyfikowane. W grze pojawia się też oczywiście wiele nowych miejsc, które w trakcie zabawy należy szczegółowo zbadać. Z poznanych, lecz wcześniej niedostępnych lokacji warto między innymi wspomnieć o restauracji Stinky’s. Napotykane postaci niezależne nie czekają już na nas, stojąc zawsze w tym samym miejscu. Osoby te zajmują się teraz wykonywaniem swoich codziennych czynności. Odwiedzając więc zbadane już wcześniej lokacje możemy spotkać je w innym miejscu. Ponadto postaci te mogą udzielić nam cennych wskazówek, niezbędnych do rozwiązania danego problemu.

Każdy z pięciu przygotowanych na potrzeby drugiego sezonu epizodów zawiera jedną zupełnie nową mini-grę, której ukończenie nie tylko daje satysfakcję, ale i pozwala na kontynuowanie rozgrywki. Usprawniono także etapy związane z używaniem pojazdu tytułowych detektywów. Samochód nie tylko lepiej się teraz prowadzi, ale i może być poddawany ciekawym upgrade’om. Z mniej istotnych nowości warto również wspomnieć o opcji wydawania Samowi polecenia biegu. Oprawa wizualna prezentuje zbliżony poziom do epizodów pierwszego sezonu.

Poniżej tytuły poszczególnych epizodów:

 • Ice Station Santa
 • Moai Better Blues
 • Night of the Raving Dead
 • Chariots of the Dogs
 • What's New, Beelzebub?
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sam & Max: Beyond Time and Space

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sam & Max: Beyond Time and Space

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 1.5 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
 • Windows XP
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max
Pierwsze konkrety o trzecim sezonie Sam & Max

wiadomość12 marca 2010

Mamy dobre wieści dla fanów gier przygodowych, którzy stęsknili się za policyjnym duetem złożonym z psa i królika. Telltale Games wreszcie podzieliło się ze światem informacjami na temat trzeciego sezonu.

Wieści ze świata (Assassin's Creed, Tales of Monkey Island, Rock Band) 29/12/09
Wieści ze świata (Assassin's Creed, Tales of Monkey Island, Rock Band) 29/12/09

wiadomość29 grudnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: krótkometrażowy prequel Assassin’s Creed, 25% promocja w sklepie Telltale Games, koniec testów Face of Mankind i inne. Zapraszamy do lektury.

Sam i Max powrócą w przyszłym roku

wiadomość9 grudnia 2009

Wprowadzenie na rynek ostatniego epizodu Tales of Monkey Island otworzyło przez studiem deweloperskim Telltale Games możliwość powrotu do wstrzymanych przedsięwzięć Do łask powracają zatem Sam i Max. Aktualizacja oficjalnej strony internetowej studia Telltale Games zwiastuje jednoznacznie nową przygodę z unikalnym duetem w roli głównej.

Wieści ze świata (Sam & Max, Titan Quest, Dreamkiller) 13/10/09
Wieści ze świata (Sam & Max, Titan Quest, Dreamkiller) 13/10/09

wiadomość13 października 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Dreamkiller debiutuje na rynku, kolekcja Twierdzy już wkrótce w sprzedaży w USA, o nowych grach w ofercie Xbox Live Arcade, Steam – pokaźne promocje na gry THQ i inne. Zapraszamy do lektury.

Twórcy Tales of Monkey Island i Sam & Max szykują coś nowego
Twórcy Tales of Monkey Island i Sam & Max szykują coś nowego

wiadomość3 września 2009

Firma Telltale, znana z serii odcinkowych przygodówek (Strong Bad's Cool Game for Attractive People, Sam & Max, Wallace & Gromit's Grand Adventures), już wkrótce ogłosi swój następny projekt. Dan Connors, współzałożyciel studia, powiedział, że nowe tytuły zostaną ujawnione w okolicach października lub w najbliższych miesiącach. Prawdopodobnie chodzi o kolejną epizodyczną sagę.

PC
Wii
X360
PS3