Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness (PC)
OkładkaPenny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness (PC)

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Połączenie bardzo zabawnej przygodówki oraz klasycznie zrealizowanej gry role-playing. Całość bazuje oczywiście na cieszących się ogromną popularnością komiksach internetowych.

RPG | elementy RPG | komiksy | humorystyczne | epizodyczne | klasyczne RPG | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness Premiera

21maj2008

PC X360

23paź2008

PS3

Gry podobne do Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Włatcy Móch: Wrzód na dópie

Indiana Jones and The Fate of Atlantis

Escape from Monkey Island

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness jest hybrydą przygodówki i roleplaya, autorstwa kanadyjskiego studia Hothead Games. Twórcy ci zdecydowali się na dystrybucję swojego dzieła w formie płatnych epizodów ukazujących się w równych odstępach czasu. Ukończenie każdego z nich pochłania około 8-10 godzin. Program w bezpośredni sposób nawiązuje do cieszących się ogromną popularnością komiksów internetowych, w satyryczny sposób komentujących różnorakie wydarzenia ze świata elektronicznej rozrywki. Zresztą autorzy rysunkowego pierwowzoru - Mike Gabe Krahulik i Jerry Tycho Holkins wzięli czynny udział w procesie tworzenia gry, natomiast napisanie jej scenariusza przypadło Ronowi Gilbertowi – postaci dobrze znanej fanom przygodówek - w końcu jest on jednym ze współtwórców serii Monkey Island.

Akcja Penny Arcade Adventures toczy się w świecie „New Arcadia”, stylizowanym na lata dwudzieste ubiegłego wieku (naszej rzeczywistości), jednak bardziej mrocznym, inspirowanym prozą H.P. Lovecrafta. Do naszej dyspozycji oddano wszystkie znane z komiksów Penny Arcade postaci, ze szczególnym uwzględnieniem Gabe’a, Tycho czy Annarchy. Pojawiają się też zupełnie nowi bohaterowie historii, przygotowani specjalnie przez Mike’a Krahulika. Przygodę w kolejnych epizodach możemy kontynuować zarówno naszą starą postacią, jak i zupełnie nową. Przy tym pierwsza z opcji jest bardziej opłacalnym wyborem, gdyż w wypadku transferu awatar otrzymuje dodatkowe bonusy.

Potyczki zostały zrealizowane w sposób turowy, na wzór japońskich roleplayów. Przeciwnicy w Penny Arcade Adventures ukazani są w bardzo zabawny sposób. Spotykamy między innymi mimów, clownów, typowe dla horrorów zombiaki oraz bardziej oryginalnych oponentów, takich jak Hat Spider, czyli olbrzymi pająk, który w roli kapelusika nosi na głowie ludzką czaszkę.

Sterowane przez gracza postaci sukcesywnie rozwijają swoje umiejętności. Przewidziano też możliwość dokonywania zmian w ich wyglądzie. Akcja ukazywana jest w trójwymiarowym środowisku, przy czym dysponujemy ograniczonym polem działania. Komiksowe korzenie Penny Arcade Adventures widać już na pierwszy rzut oka - zarówno modele postaci jak i otocznie przedstawiane są w kreskówkowym stylu. W dodatku wszystkie przerywniki filmowe wykonane zostały w 2D i stylizowane są na komiksowe paski.

Ostatnia modyfikacja 6 października 2008

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 350 MB HDD
  • Windows 2000/XP
PC
X360
PS3