Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360PCPS3
Okładka Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness (X360)

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Połączenie bardzo zabawnej przygodówki oraz klasycznie zrealizowanej gry role-playing. Całość bazuje oczywiście na cieszących się ogromną popularnością komiksach internetowych.

RPG | elementy RPG | komiksy | humorystyczne | epizodyczne | klasyczne RPG

Okładka Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness (X360)

data premiery gry:

21maj2008

PC X360

23paź2008

PS3

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness jest hybrydą przygodówki i roleplaya, autorstwa kanadyjskiego studia Hothead Games. Twórcy ci zdecydowali się na dystrybucję swojego dzieła w formie płatnych epizodów ukazujących się w równych odstępach czasu. Ukończenie każdego z nich pochłania około 8-10 godzin. Program w bezpośredni sposób nawiązuje do cieszących się ogromną popularnością komiksów internetowych, w satyryczny sposób komentujących różnorakie wydarzenia ze świata elektronicznej rozrywki. Zresztą autorzy rysunkowego pierwowzoru - Mike Gabe Krahulik i Jerry Tycho Holkins wzięli czynny udział w procesie tworzenia gry, natomiast napisanie jej scenariusza przypadło Ronowi Gilbertowi – postaci dobrze znanej fanom przygodówek - w końcu jest on jednym ze współtwórców serii Monkey Island.

Akcja Penny Arcade Adventures toczy się w świecie „New Arcadia”, stylizowanym na lata dwudzieste ubiegłego wieku (naszej rzeczywistości), jednak bardziej mrocznym, inspirowanym prozą H.P. Lovecrafta. Do naszej dyspozycji oddano wszystkie znane z komiksów Penny Arcade postaci, ze szczególnym uwzględnieniem Gabe’a, Tycho czy Annarchy. Pojawiają się też zupełnie nowi bohaterowie historii, przygotowani specjalnie przez Mike’a Krahulika. Przygodę w kolejnych epizodach możemy kontynuować zarówno naszą starą postacią, jak i zupełnie nową. Przy tym pierwsza z opcji jest bardziej opłacalnym wyborem, gdyż w wypadku transferu awatar otrzymuje dodatkowe bonusy.

Potyczki zostały zrealizowane w sposób turowy, na wzór japońskich roleplayów. Przeciwnicy w Penny Arcade Adventures ukazani są w bardzo zabawny sposób. Spotykamy między innymi mimów, clownów, typowe dla horrorów zombiaki oraz bardziej oryginalnych oponentów, takich jak Hat Spider, czyli olbrzymi pająk, który w roli kapelusika nosi na głowie ludzką czaszkę.

Sterowane przez gracza postaci sukcesywnie rozwijają swoje umiejętności. Przewidziano też możliwość dokonywania zmian w ich wyglądzie. Akcja ukazywana jest w trójwymiarowym środowisku, przy czym dysponujemy ograniczonym polem działania. Komiksowe korzenie Penny Arcade Adventures widać już na pierwszy rzut oka - zarówno modele postaci jak i otocznie przedstawiane są w kreskówkowym stylu. W dodatku wszystkie przerywniki filmowe wykonane zostały w 2D i stylizowane są na komiksowe paski.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,7 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Klasyfikacja PEGI Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 350 MB HDD
  • Windows 2000/XP
Zaskakujące postacie w nowej grze studia Telltale
Zaskakujące postacie w nowej grze studia Telltale

wiadomość30 sierpnia 2010

Studio Telltale specjalizujące się w zabawnych przygodówkach najwyraźniej szykuje wyjątkowo zwariowany produkt. Krótka zapowiedź przyszłego projektu pojawiła się na łamach serwisu GameTrailers. Chociaż gra zostanie ujawniona dopiero 2 września już teraz możemy przypuszczać, że pojawi się w niej plejada postaci, które do tej pory nie występowały ze sobą.

Twórcy DeathSpank zapowiadają grę Swarm
Twórcy DeathSpank zapowiadają grę Swarm

wiadomość18 czerwca 2010

Studio Hothead Games, odpowiedzialne między innymi za nadchodzącą grę DeathSpank, pracuje nad nowym projektem. W produkcji zatytułowanej Swarm otrzymamy kontrolę nad 50 nieustraszonymi potworkami, które będą gotowe poświęcić życia dla dobra sprawy. Tytuł pojawi się na początku przyszłego roku w dystrybucji cyfrowej na kilku platformach.

Nie będzie trzeciego epizodu Penny Arcade Adventures
Nie będzie trzeciego epizodu Penny Arcade Adventures

wiadomość29 marca 2010

Mike Krahulik oraz Jerry Holkins – współautorzy popularnego, internetowego komiksu Penny Arcade, komentujący za jego pośrednictwem różnorakie wydarzenia ze świata elektronicznej rozrywki – ujawnili w trakcie imprezy PAX East, że trzeci epizod przygodowej gry Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness najprawdopodobniej nie zostanie wydany.

StarCraft II największym rozczarowaniem 2009 roku
StarCraft II największym rozczarowaniem 2009 roku

wiadomość23 grudnia 2009

Serwis wired.com już po raz dwunasty zebrał najgłośniejszych przedstawicieli vaporware ostatnich 12 miesięcy. Lista obejmuje produkty z branży elektronicznej, które ku wielkiemu rozczarowaniu redaktorów, nie ukazały się w terminie (bądź też nie ukażą się już wcale).

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 stycznia 2009)

wiadomość23 stycznia 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Team Fortress 2, zamknięta beta Section 8, łatka do pecetowego Saints Row 2, rozpoczęto testy Plain Sight i inne. Zapraszamy do lektury.

PC
X360
PS3