Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2009, 10:10

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 stycznia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Team Fortress 2, zamknięta beta Section 8, łatka do pecetowego Saints Row 2, rozpoczęto testy Plain Sight i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Team Fortress 2, zamknięta beta Section 8, łatka do pecetowego Saints Row 2, rozpoczęto testy Plain Sight i inne. Zapraszamy do lektury.

Team Fortress 2

W przyszłym tygodniu opublikowana zostanie aktualizacja do Team Fortress 2. Opóźnienie premiery wynika z wystąpienia nieoczekiwanych trudności w jej dewelopingu. Update usunie kilka błędów trawiących rozgrywkę, a także wprowadzi nową mapę i tryb zabawy.

Section 8

Rozpoczęły się zapisy na zamkniętą fazę beta-testów strzelaniny MMO o tytule Section 8. Można do nich dołączyć za pośrednictwem serwisu Fileplanet, z którym producent gry, firma Timegate Studios, nawiązała współpracę. Pod podanym wyżej adresem znajdziecie także ekskluzywny zwiastun Section 8.

Saints Row 2

Na łamach oficjalnego serwisu Saints Row 2 pojawiły się informacje od firmy THQ, z których wynika, że pracuje ona nad patchem mającym za zadanie usunąć najbardziej irytujące błędy z pecetowej wersji gry. Póki co nie znamy daty jego publikacji. Zostanie ona ujawniona wraz z listą zmian już niedługo.

Sacred 2: Fallen Angel

Firma cdv Software Entertainment, wydawca cRPG o tytule Sacred 2: Fallen Angel, zdecydowała się na udostępnienie drogą sieciową oficjalnej książki z grafikami w formacie .pdf. Znajdziecie ją pod tym adresem.

Metal Gear Online

Już 27 stycznia posiadacze Metal Gear Online będą mogli zaopatrzyć się w aktualizację swojej ulubionej sieciowej strzelaniny. W jej ramach do ich użytku oddany zostanie nowy tryb zabawy, w którym naprzeciw siebie staną dwie drużyny. Zadaniem pierwszej będzie podłożenie bomby, drugiej jej rozbrojenie, mające uchronić strategiczny budynek przed destrukcją.

Plain Sight

Studio Beatnik Games uruchomiło otwarte beta-testy swojej zręcznościowej produkcji Plain Sight (wyprodukowanej przy wsparciu ze strony narzędzi XNA), w której rozgrywka polega, oględnie mówiąc, na zabijaniu kontrolowanego przez gracza robota. Odpowiedni plik można znaleźć na łamach serwisu FileShack. Pełna wersja ukaże się jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku w wersji na PC (cena – 10 dolarów). Następnie do sprzedaży trafi także edycja na Xbox 360.

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness, Episode Two

W ramach europejskiego PlayStation Store udostępniony został drugi epizod Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness. Grę można zakupić za równowartość 9,99 dolarów.

Super Meat Boy

W niedalekiej przyszłości w ramach WiiWare udostępniona zostanie pozycja o tytule Super Meat Boy, znana zapewne miłośnikom gier flashowych. Zręcznościowka oferować będzie ponad 100 poziomów, tryb versus oraz kooperację. W planach znajduje się także wersja pecetowa.

Crystal Defenders

Jak donosi magazyn Famitsu, Square Enix planuje wydać w ramach WiiWare, Xbox Live Arcade i PlayStation Store grę Crystal Defenders, dostępną do tej pory wyłącznie w wersji na telefony komórkowe i iPhone’a. W chwili obecnej pewny jest jednak wyłącznie japoński debiut w pierwszym z wymienionych serwisów. Nastąpi on 27 stycznia, a produkcja będzie kosztować 1000 punktów Wii. Crystal Defenders to pozycja, w której rozgrywka polega na obronie twierdzy przed nadciągającymi falami wrogów.

Ghostbusters: The Video Game

Główny producent Ghostbusters: The Video Game, Brendan Goss z firmy Terminal Reality, oznajmił, że PlayStation 3 zostało wybrane na wiodącą platformę w dewelopingu Pogromców Duchów nie bez powodu. W wywiadzie dla serwisu PSU stwierdził, że PS3 jest najbardziej wymagającą konsolą, lecz efekty, które można dzięki niej osiągnąć są niesamowite.

Deca Sports 2

Firma Hudson Soft ujawniła pierwsze informacje na temat kontynuacji sportowego zestawu Deca Sports. W dwójce znajdziemy dziesięć dyscyplin, lepszą kontrolę Wiimotem, a także opcję wieloosobową. Usprawniona zostanie także oprawa graficzna.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Killzone 2

Petz: Monkey Madness

Petz: My Monkey Family

Tomb Raider: Underworld

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark

Tom Clancy's H.A.W.X.

Europa Universalis: Rzym – Vae Victis

Skate 2

Enemy Engaged 2: Desert Operations

Enclave

Cursed Mountain

Trainz Simulator 2009

We Ski & Snowboard

World in Conflict: Soviet Assault

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Monsters vs. Aliens

Command & Conquer: Red Alert 3

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark

Street Fighter IV

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry