Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Europa Universalis: Rome - Vae Victis (PC)
OkładkaEuropa Universalis: Rome - Vae Victis (PC)

Europa Universalis: Rzym - Vae Victis PC

Europa Universalis: Rome - Vae Victis

Oficjalny dodatek do gry Europa Universalis: Rzym, stanowiącej poboczną odsłonę popularnej serii strategicznej, rozwijanej od 2001 roku przez firmę Paradox.

To jest dodatek do gry Europa Universalis: Rzym.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | starożytność | strategiczne wojenne | starożytny Rzym

Europa Universalis: Rzym - Vae Victis Premiera PC

19listopada2008

pudełko PL

6marca2009

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Vae Victis to pierwszy dodatek do świetnej strategii Europa Universalis: Rzym, wydanej w kwietniu 2008 roku. To uzupełnienie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Twórcą i wydawcą dodatku jest firma Paradox.

Podstawowa wersja gry, jak sam tytuł wskazuje, opowiada o czasach związanych z Imperium Rzymskim (lata 280 p.n.e. – 27 p.n.e.). Naszym zadaniem jest więc poprowadzenie jednej z kilku dostępnych nacji i dbanie o właściwy rozwój – zarówno w sensie kulturalnym, infrastrukturalnym, wyznaniowym, dyplomatycznym jak i militarnym.

Dodatek Vae Victis wprowadza wiele zupełnie nowych rozwiązań, jednocześnie rozwijając część znanych już mechanizmów i pomysłów. Położono jeszcze większy nacisk na sławne postacie, które mają kluczowe znaczenie dla wielu naszych działań – każda z nich ma własną osobowość oraz przynależność partyjną. Gra wprowadza bowiem nowy aspekt polityki wewnętrznej - instytucję Senatu, który legitymizować będzie nasze państwowe działania, umożliwiając jednocześnie wprowadzanie przydatnych praw. Będziemy musieli więc zabiegać o jego przychylność oraz czasem wypełniać zlecone przez senatorów misje. Kolejną nowością są monarchie i plemiona, które otrzymały własne dwory, pełne zdradliwych pochlebców i nie zawsze uczciwych pretendentów do tronu.

Bardziej techniczne zmiany, jakie wprowadza ten dodatek, dotyczą poprawionej sztucznej inteligencji naszych oddziałów militarnych oraz zreorganizowanego interfejsu, który będzie jeszcze bardziej przejrzysty, równocześnie zawierając prosty dostęp do informacji. Wystrój gry nie został zmieniony – ponownie akcja toczy się na trójwymiarowej mapie prowincji wykonanej w bardzo staranny stylistycznie sposób.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Europa Universalis: Rzym - Vae Victis cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Europa Universalis: Rzym - Vae Victis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Europa Universalis: Rzym - Vae Victis Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP