Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2008, 09:30

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 listopada 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: śmierć Google Lively, cena nowego Street Fightera, dodatki do Bioshock, europejska premiera The Last Remnant, debiut dodatku do Europa Universalis: Rome, Lips z nowymi utworami. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: śmierć Google Lively, cena nowego Street Fightera, dodatki do Bioshock, europejska premiera The Last Remnant, debiut dodatku do Europa Universalis: Rome, Lips z nowymi utworami. Życzymy miłej lektury.

Google

Uruchomiona na początku sierpnia Google Lively – platforma komunikacyjna mająca stanowić alternatywę dla projektów pokroju Second Life – z końcem roku zakończy swoją działalność. Stanie się tak z powodu braku większych sukcesów idei. Google rezygnuje tym samym z chęci zdobycia rynku elektronicznej rozrywki.

Super Street Fighter II Turbo HD Remix

Poznaliśmy oficjalne ceny bijatyki Super Street Fighter II Turbo HD Remix. Posiadacze 360-tek zapłacą za dzieło japońskiej firmy Capcom 1200 punktów, natomiast właściciele PlayStation 3 będą musili uiścić opłatę w wysokości 14,99 dolarów. Produkcja trafi do sprzedaży odpowiednio: 25 listopada (amerykański PS Store), 26 listopada (Xbox Live Arcade) oraz 27 listopada (europejski PS Store).

Call of Duty: World at War

Koncern Activision zdecydował się wreszcie na opublikowanie narzędzi, dzięki którym odpowiednio uzdolnieni gracze będą w stanie dokonać modyfikacji pecetowej wersji gry Call of Duty: World at War. Wszyscy zainteresowani znajdą je m.in. w tym miejscu.

American McGee’s Grimm

W ramach oferty serwisu e-dystrybucji GameTap zadebiutował dziewiąty, spośród 24, epizod American McGee's Grimm – gry czerpiącej garściami z baśni braci Grimm. Tytuł najnowszego odcinka to Cinderella. Wszyscy zainteresowani znajdą opublikowane do tej pory epizody na łamach wymienionego wyżej serwisu.

Bioshock

Posiadacze produkcji Bioshock w wersji na PlayStation 3 mogą się już zaopatrywać w zestaw dodatkowych poziomów (tzw. Challenge Rooms) do swojej ulubionej pozycji. Trzy nowe, ekskluzywne lokacje kosztują 9,99 dolarów. Oprócz nich w skład rozszerzenia wchodzi wyższy poziom trudności oraz system Trofeów.

Electronic Gaming Monthly

Jak donosi New York Times, wydawca Ziff Davis rozważa możliwość zamknięcia papierowego magazynu o grach Electronic Gaming Monthly i przeniesienie go w całości do internetu. Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta na początku przyszłego roku. EGM jest wydawane nieprzerwanie od 1989 roku.

SimAnimals

SimAnimals, produkcja przeznaczona na konsole Nintendo DS i Wii, ukaże się na rynku nakładem firmy Electronic Arts. Do jej premiery dojdzie w styczniu 2009 roku. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że za ścieżkę dźwiękową do gry odpowiedzialny będzie wielokrotnie nagradzany artysta Winifred Phillips (autor m.in. muzyki do gry Speed Racer: The Videogame).

Destroy All Humans! Path of the Furon

Wiemy już także, kto jest odpowiedzialny za skomponowanie ścieżki dźwiękowej do Destroy All Humans! Path of the Furon, najnowszego odcinka popularnej strzelaniny firmy THQ. Koncern poinformował, że jest to znany kompozytor Garry Schyman (wcześniej m.in. Bioshock). Nagrał on stworzoną przez siebie muzykę przy wsparciu hollywoodzkich muzyków oraz orkiestry symfonicznej.

The Last Remnant

W Europie zadebiutowała pierwsza produkcja firmy Square Enix powstała w oparciu o silnik graficzny Unreal Engine 3 – jRPG o tytule The Last Remnant. W chwili obecnej dostępna jest jedynie wersja na Xboxa 360. W marcu przyszłego roku do sprzedaży trafi także edycja na PlayStation 3 i PC.

Europa Universalis: Rome – Vae Victis

Do sprzedaży za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej (GamerGate, Direct2Drive) trafił oficjalny dodatek do produkcji Europa Universalis: Rome. Rozszerzenie noszące nazwę Vae Victis można nabyć za równowartość 9,99 dolarów.

PopStar Guitar

Do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a już 28 listopada w Europie, trafiła również produkcja rytmiczno-muzyczna na PlayStation 2 i Wii, nosząca tytuł PopStar Guitar, wydawana przez firmę XS Games. Pozwala nam ona przejąć kontrolę nad gitarzystą poprockowego zespołu.

Lips

Microsoft poinformował o premierze pierwszego dodatku do gry karaoke Lips na Xboxa 360. W jego skład weszły trzy nowe utwory: Adele – Chasing Pavements, Estelle – No Substitute Love, Jason Mraz – The Remedy (I Won’t Worry), Coldplay – Violet Hill. Za tydzień do sprzedaży trafi natoiast paczka z: Supertramp – Give A Little Bit (wow!), Smash Mouth – All Star, Vanessa Carlton – A Thousand Miles.

Galerie filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy:

Iron Chef America: Supreme Cuisine

Mirror's Edge PC

Tomb Raider: Underworld

Dziedzictwo Elfów

F.E.A.R. 2: Project Origin

Skate It

gry