Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 listopada 2008

Zakończenie interaktywnego opowiadania Jacka Piekary wybrane!

Redakcja GRYOnline.pl, 4 listopada 2008, 21:12

Dzisiaj, 4 listopada 2008, dokonaliście po raz trzeci wyboru fabuły interaktywnego opowiadania inspirowanego światem gry Fable 2, którego napisania podjął się dziennikarz i ceniony pisarz fantasy Jacek Piekara.

Resident Evil 5 w wersji PC na liście wydawniczej Capcom
Resident Evil 5 w wersji PC na liście wydawniczej Capcom

Hed, 4 listopada 2008, 20:13

Firma Capcom ujawniła szczegółowe informacje o premierach swoich najnowszych produkcji jakich możemy spodziewać się w pierwszym kwartale roku 2009. Wiemy więc przede wszystkim, że oczekiwana czwarta część najbardziej chyba znanej serii bijatyk pojawi się 20 lutego w Wielkiej Brytanii. Potwierdzono także wydanie najnowszej odsłony cyklu Resident Evil na komputery osobiste.

Nowy tytuł firmy Stardock zapowiedziany
Nowy tytuł firmy Stardock zapowiedziany

Hed, 4 listopada 2008, 19:57

Firma Stardock, znana przede wszystkim z wydawania ciekawych strategii kosmicznych (Sins of a Solar Empire) oraz pozytywnych wypowiedzi na temat zabezpieczeń w grach, zapowiedziała nowy tytuł na komputery osobiste. Projekt nazywa się Elemental: War of Magic i będzie miał coś wspólnego z jednym z największych hitów ostatnich miesięcy, czyli Spore.

Poradnik: Pro Evolution Soccer 2009

Redakcja GRYOnline.pl, 4 listopada 2008, 18:32

„Witaj w nieoficjalnym poradniku do Pro Evolution Soccer 2009. Znajdziesz w nim kompletny opis sterowania, atrybutów, tricków oraz ogólne porady. Wśród tych ostatnich podane są informacje na temat formacji, a także taktyki, wraz z przykładowymi akcjami meczowymi."

Królewska 57 - odc. 23 - Call of Fable 5

Antoni Łuchniak & VZ, 4 listopada 2008, 17:20

Call of Duty 5 jest grą nieporównywalnie bardziej krwawą, niż jej poprzedniczka. Helikoptery zastąpione zostały przez bestie bez serca. Jak się okazuje - dla jednych bestie, dla drugich najlepsi przyjaciele.

Games for Windows Live nie dla polskiego Fallouta 3

Przemysław Zamęcki, 4 listopada 2008, 16:35

Fallout 3 trafił w ubiegłym tygodniu do polskich sklepów i zapewne część z Was miała już okazję skonfrontować swoją wizję post-apokaliptycznej Ameryki z tą przedstawioną przez firmę Bethesda. Niestety, aby nie było zbyt pięknie, dostępna w Polsce wersja gry nie obsługuje usługi Games for Windows Live.

Damnation przesunięty na początek roku 2009
Damnation przesunięty na początek roku 2009

Hed, 4 listopada 2008, 15:51

Ten produkowany przez studio Blue Omega tytuł został właśnie przesunięty na początek roku 2009, o czym poinformował wydawca, firma Codemasters. Wcześniej gry spodziewaliśmy się w okolicach Bożego Narodzenia tego roku. Wiemy także, że około miesiąc przed opóźnioną premierą otrzymamy wersję demonstracyjną tego produktu, zapowiadanego na komputery osobiste oraz konsole (Xbox 360, PS3).

Co słychać u twórców The Elder Scrolls Online?

vampire, 4 listopada 2008, 15:10

Przeszło rok temu usłyszeliśmy o powstaniu trzeciego, obok Bethesda Softworks i Vir2l Studios, oddziału koncernu ZeniMax Media - ZeniMax Online Studios. Jak sama nazwa wskazuje miał się on zająć wyłącznie grami typu MMO. Minęło już sporo czasu, a my wciąż oficjalnie nie wiemy nawet nad jakim właściwie projektem ekipa pracuje.

Gry uruchamiane z HDD Xboxa 360 wyglądają lepiej?!
Gry uruchamiane z HDD Xboxa 360 wyglądają lepiej?!

Łosiu, 4 listopada 2008, 14:50

Każdy posiadacz PC kupując nową grę zerka na wymagania sprzętowe rekomendowane przez producenta. Płynna rozgrywka oraz szczegółowa grafika w wysokiej rozdzielczości uprzyjemnia czas spędzony przy ...

Szczegóły dotyczące Heavy Rain
Szczegóły dotyczące Heavy Rain

Hed, 4 listopada 2008, 12:46

Heavy Rain to jedna z ciekawszych i bardziej oczekiwanych produkcji jakie mają pojawić się na PlayStation 3. Tytuł ten pod względem tajemniczości i oryginalności porównywalny jest chociażby z projektem Alan Wake, budząc ciekawość także chociażby publicystów. Podczas jednej z europejskich prezentacji przedstawiono kompletne demo oraz wskazano kilka ciekawych rozwiązań.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 listopada 2008)

Jiker, 4 listopada 2008, 12:24

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: zestaw Gears of War 2, średniowieczny Steam, Xbox 360 bez obniżek, Bad Company z nowymi mapami, akcesoria do Xboxa 360 również w Europie i inne. Zapraszamy do lektury.

Metal Gear Online ma już ponad milion użytkowników
Metal Gear Online ma już ponad milion użytkowników

Animol, 4 listopada 2008, 11:24

Firma Konami, odpowiedzialna za takie tytuły, jak Pro Evolution Soccer czy Dance Dance Revolution, ogłosiła właśnie, że Metal Gear Online przekroczyło liczbę miliona graczy na całym świecie.

Steam Cloud zadebiutuje wraz z demem Left 4 Dead
Steam Cloud zadebiutuje wraz z demem Left 4 Dead

vampire, 4 listopada 2008, 11:10

Jakiś czas temu firma Valve Software zapowiedziała Steam Cloud, czyli rozszerzenie swojej sieciowej usługi, a przy tym najpopularniejszego systemu cyfrowej dystrybucji. Teraz wiemy już, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami, pierwszą grą, która wykorzysta nową funkcję będzie Left 4 Dead i to zarówno w wersji demonstracyjnej jak i pełnej.

Microsoft produkuje własną wersję LittleBigPlanet?
Microsoft produkuje własną wersję LittleBigPlanet?

Hed, 4 listopada 2008, 10:36

Sukces znanej gry LittleBigPlanet, wyprodukowanej przez Media Molecule specjalnie na konsole PlayStation 3, potwierdza tylko panujące na rynku trendy. W tym tytule pierwsze skrzypce grają sami użytkownicy, którzy mogą kreować poziomy i mechanikę zabawy. Tego właśnie między innymi oczekują gracze, więc nic dziwnego, że nad podobnym projektem pracuje Microsoft.

EA Ban - nie tak radykalny, jak się wydawało
EA Ban - nie tak radykalny, jak się wydawało

Łosiu, 4 listopada 2008, 10:24

W nawiązaniu do szerzących się ostatnio w zastraszającym tempie plotek, dotyczących warunków korzystania z produktów koncernu Electronic Arts oraz aktywnego uczestnictwa w dyskusjach na forach, mamy ...

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (26 października - 1 listopada)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (26 października - 1 listopada)

Przemysław Zamęcki, 4 listopada 2008, 10:20

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 26 października a 1 listopada.

Kolejna część Command and Conquer za rogiem?
Kolejna część Command and Conquer za rogiem?

Filip „fsm” Grabski, 4 listopada 2008, 09:50

Który miłośnik RTSów nie lubi serii Command and Conquer? Być może jest gdzieś taki, ale zapewne jest w mniejszości. I cała ta grupka miłośników teraz siedzi i gra w Red Alerta 3. Dobrze, że ta gra jest podobno krótka, bo już za chwilę ma pojawić się kolejny C&C.

Październikowe Serce GRY-OnLine
Październikowe Serce GRY-OnLine

Redakcja GRYOnline.pl, 4 listopada 2008, 09:29

Kolejny miesiąc naszej stałej Akcji Charytatywnej Serce GRY-OnLine zakończony. Tym razem zdecydowaliście, że 1% przychodów z usług SMS za październik 2008 przekażemy na konto Amnesty International Polska.

Opóźnienie premiery Rise of the Argonauts
Opóźnienie premiery Rise of the Argonauts

Jiker, 4 listopada 2008, 09:28

Rise of the Argonauts zostało oficjalnie zapowiedziane w czerwcu 2007 roku. Jawiło się wówczas jako interesujący tytuł, szczególnie ze względu na nawiązania do greckiej mitologii i wykorzystanie elementów charakterystycznych dla produkcji cRPG. Światowy debiut dzieła studia Liquid Entertainment miał nastąpić w bieżącym miesiącu, jednakże nie dojdzie to do skutku, o czym poinformowała nas firma Codemasters.

EMPiK - Top Lista - tydzień 44 (04/11/08)

Przemysław Zamęcki, 4 listopada 2008, 09:09

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 27 października a 2 listopada i zostały zebrane w 124 salonach sieci.

Poważne redukcje w szeregach koncernu THQ

Jiker, 4 listopada 2008, 08:28

Zapowiedzi koncernu THQ z początku tego roku okazały się nie być słowami rzuconymi na wiatr. Rozmach cięć, jakim poddane zostały wewnętrzne studia firmy – w tym wspomniane w styczniu Paradigm Entertainment oraz Juice Games – okazał się być jednak większy niż mogliśmy się spodziewać. Zamknięcia bądź też liczne zwolnienia dotyczą w sumie sześciu deweloperów.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (19 - 25 października)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (19 - 25 października)

Przemysław Zamęcki, 4 listopada 2008, 08:13

Zapraszamy na najnowsze zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 19 do 25 października. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.