Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 listopada 2008

IgroMir 2008. Hostessy, napitek i gry, czyli targi gier w Moskwie.

Soleil Noir, 8 listopada 2008, 18:30

Właśnie odbywają się, od 6 do 9 listopada, największe rosyjskie targi gier - IgroMir. Postanowiliśmy wpaść z wizytą do Moskwy, aby przekonać się jak wygląda rosyjskie Games Conventions.

AgreGOLmat (1 - 7 listopada 2008)
AgreGOLmat (1 - 7 listopada 2008)

Przemysław Zamęcki, 8 listopada 2008, 16:51

Na kanale Discovery Channel od pewnego czasu możemy oglądać reklamę jakiegoś programu, w której lektor pyta nas czy wiemy, co może się wydarzyć w ciągu dziesięciu minut. Albo jakoś tak. Ja dzisiaj zamierzam podbić stawkę i zapytam się, co można zrobić w cztery sekundy? Mniej więcej tyle trwa pierwszy łyk porannej kawy, przeczytanie standardowej kartki okolicznościowej i dojście do wniosku, że IQ pląsających po lodzie buraków jest na poziomie żabiego skrzeku.

EGM: Nowa gra Cliffa Bleszinskiego survival-horrorem i Myszka Miki w LittleBigPlanet?
EGM: Nowa gra Cliffa Bleszinskiego survival-horrorem i Myszka Miki w LittleBigPlanet?

vampire, 8 listopada 2008, 15:52

Nowe wydanie amerykańskiego pisma Electronic Gaming Monthly (EGM) to także nowa porcja branżowych plotek. Co więc tym razem ma nam do przekazania Quartermann? Przede wszystkim według zebranych przez niego informacji Cliff Bleszinski, główny projektant w studiu Epic Games, ma zamiar w przyszłości zwrócić się w kierunku survival-horrorów.

Japonia motorem napędowym Square Enix
Japonia motorem napędowym Square Enix

Jiker, 8 listopada 2008, 15:10

Japońska firma Square Enix podzieliła się ze światem swoimi rezultatami finansowymi, osiągniętymi w pierwszym półroczu roku fiskalnego 2008. Wynika z nich, że przyszłość firmy uzależniona jest od powodzenia i renomy, jaką cieszy się ona na terenie Japonii. Tamtejszy rynek jest bowiem zdecydowanie największym odbiorcą gier popularnego producenta tytułów należących do gatunku jRPG (choć nie tylko).

Gran Turismo 5 ukaże się wiosną 2009?
Gran Turismo 5 ukaże się wiosną 2009?

vampire, 8 listopada 2008, 13:32

Podczas ostatnich targów E3 szef studia Polyphony Digital, Kazunori Yamauchi, powiedział, że być może na Gran Turismo 5 przyjdzie nam poczekać aż do 2010 roku. Ostatnio jednak zupełnie inną informację od tego samego Pana usłyszał Ahmed Al Azmi - zwycięzca GT5: Prologue Middle East Challenge – według niej najnowsze dzieło Japończyków może zostać wydane szybciej niż wcześniej zakładali.

Świetna sprzedaż Wii w Europie
Świetna sprzedaż Wii w Europie

Jiker, 8 listopada 2008, 13:31

Wysoka sprzedaż konsoli Nintendo Wii nie jest już dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Świetnie nakreślona kampania reklamowa, skierowana przede wszystkim do casuali, przynosi bowiem nadspodziewanie dobre efekty.

Legendarne pojazdy w przyszłym roku w Burnout Paradise
Legendarne pojazdy w przyszłym roku w Burnout Paradise

Jiker, 8 listopada 2008, 13:24

Na początku przyszłego roku posiadacze Burnout Paradise otrzymają możliwość zaopatrzenia się w cztery dodatki. Do tej pory nie wiedzieliśmy o nich zupełnie nic. Wczoraj uległo to zmianie. Stało się tak za sprawą informacji oraz zrzutów ekranowych udostępnionych przez firmę Criterion Games, producenta gry. Poznaliśmy w ten sposób szczegółowe wieści na temat pierwszego z nich. W skład owego rozszerzenia wejdą cztery Legendarne Pojazdy.

Sacred 2: Fallen Angel i nietypowe
Sacred 2: Fallen Angel i nietypowe "demo"

vampire, 8 listopada 2008, 12:03

Firmy Ascaron Software i cdv Software Entertainment, czyli odpowiednio producent i wydawca Sacred 2: Fallen Angel, postanowiły pójść graczom na rękę i wprowadzić do zabezpieczeń antypirackich gry, wymagających weryfikacji przez sieć, nietypową możliwość pożyczenia i zademonstrowania tej produkcji swojemu znajomemu.