Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2008, 15:52

autor: vampire

EGM: Nowa gra Cliffa Bleszinskiego survival-horrorem i Myszka Miki w LittleBigPlanet?

Nowe wydanie amerykańskiego pisma Electronic Gaming Monthly (EGM) to także nowa porcja branżowych plotek. Co więc tym razem ma nam do przekazania Quartermann? Przede wszystkim według zebranych przez niego informacji Cliff Bleszinski, główny projektant w studiu Epic Games, ma zamiar w przyszłości zwrócić się w kierunku survival-horrorów.

Nowe wydanie amerykańskiego pisma Electronic Gaming Monthly (EGM) to także nowa porcja branżowych plotek. Co więc tym razem ma nam do przekazania Quartermann? Przede wszystkim według zebranych przez niego informacji Cliff Bleszinski, główny projektant w studiu Epic Games, a przy tym osoba odpowiedzialna za takie serie jak Unreal i Gears of War, ma zamiar w przyszłości zwrócić się w kierunku survival-horrorów. Tak więc jego nowa produkcja będzie połączeniem krwawych elementów znanych juz z Gearsów i psychologicznego horroru, a w dodatku doczeka się wydań na różnych platformach sprzętowych. Oczywiście w przypadku tych twórców multiplatformowy tytuł to taki, który może ukazać się na Xboxie 360, PS3 i PC, z pewnością jednak nie trafi na handheldy. Nawet jeśli informacja ta jest prawdziwa, o nowej grze Cliffa raczej za szybko nie usłyszymy - w końcu zespół Epic Games nie chciałby chyba odwracać teraz uwagi graczy od Gears of War 2.

EGM: Nowa gra Cliffa Bleszinskiego survival-horrorem i Myszka Miki w LittleBigPlanet? - ilustracja #1

Dalej w plotkowej rubryce, Quartermann zapewnia, że ekipa Media Molecule ma zamiar wydać wiele drobnych rozszerzeń do swojego hitowego (średnia ocen według serwisu GameRankings wynosi aż 95,5%) dzieła - LittleBigPlanet. Wśród nich znajdą się kolejne, obok dostępnych juz strojów Solid Snake'a i Sephirotha, materiały nawiązujące do Serii Metal Gear Solid i Final Fantasy. Ponadto (podobno) coś dla siebie otrzymają także miłośnicy animacji Walta Disneya - w przyszłym roku ma pojawić się "paczka" wzbogacająca tę oryginalną platformówkę o grywalną wersję Myszki Miki wzorowaną na bardzo starej, pochodzącej z 1928 roku kreskówce, Steamboat Willie. Jak wtedy wyglądał najbardziej znany gryzoń świata możecie zobaczyć poniżej:

EGM: Nowa gra Cliffa Bleszinskiego survival-horrorem i Myszka Miki w LittleBigPlanet? - ilustracja #2