Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 listopada 2008

Prace nad Dead Rising 2 jednak trwają?
Prace nad Dead Rising 2 jednak trwają?

vampire, 7 listopada 2008, 15:03

Na temat potencjalnego sequela Dead Rising krążyło już wiele plotek. Pierwszy raz informację o rozpoczęciu prac nad dwójką podał japoński magazyn Famitsu wiosną ubiegłego roku. Potem w sieci i magazynach branżowych pojawiło się jeszcze wiele podobnych, niepotwierdzonych wiadomości (za każdym razem szybko dementowanych przez wydawcę jedynki, firmę Capcom), do których właśnie dołączyła kolejna.

Premiera Gears of War 2! Wygraj u nas Xboxa 360 i GoW2
Premiera Gears of War 2! Wygraj u nas Xboxa 360 i GoW2

Jiker, 7 listopada 2008, 14:50

Gears of War 2 – bezsprzecznie jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji bieżącego roku – zadebiutowało na rynku. Premiera dzieła studia Epic Games odbyła się jednocześnie na całym świecie. Dotyczy to również naszego kraju, w którym dystrybucją produkcji zajął się polski oddział koncernu Microsoft.

Tytuły pokroju World of Warcraft poligonem wojskowym?
Tytuły pokroju World of Warcraft poligonem wojskowym?

Hed, 7 listopada 2008, 14:05

W sieci pojawiła się pozornie kuriozalna informacja o tym, że amerykańska armia być może wykorzysta do swoich badań i testów gry dla wielu użytkowników, w stylu najbardziej popularnego przedstawiciela tego gatunku, czyli World of Warcraft. W rzeczywistości chodzi o testowanie postaci prowadzonych przez sztuczną inteligencję, w świecie gier MMO.

Atari/Infogrames potwierdza - „gra o Ghostbusters jest nasza”

Jiker, 7 listopada 2008, 13:45

Jeszcze tydzień temu nie byliśmy do końca pewni, czy firma Atari/Infogrames wraz z przejęciem praw do wydawania gier opartych na marce The Chronicles of Riddick pozyskała możliwość wprowadzenia do sklepów gry o tytule Ghostbusters: The Video Game, porzuconej przez firmę Activision Blizzard. Dzisiaj plotki Dana Aykroyda i nieoficjalne informacje zza kulis znalazły swe potwierdzenie w rzeczywistości

Ubisoft nie zajmie się grą na podstawie serialu Heroes
Ubisoft nie zajmie się grą na podstawie serialu Heroes

Hed, 7 listopada 2008, 12:43

Ponad rok temu francuska firma twórców chociażby postaci Raymana, ogłosiła swoje zainteresowanie wydaniem tytułu na podstawie jednego z popularniejszych seriali. Wyświetlany także u nas Heroes, to niezwykle ciekawa wariacja na temat przygód super bohaterów, święcących współcześnie medialne triumfy. Ubisoft nie zajmie się jednak wydaniem tego typu produkcji z niewyjaśnionych bliżej przyczyn.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 listopada 2008)

Jiker, 7 listopada 2008, 12:05

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: brutalne fatality nie dla Amerykanów, Electronic Arts łączy wewnętrzne oddziały, dokumenty o Grim Fandango, nowa kolekcja klasyki, dźwięki z Fable II, powrót miłośników World of Warcraft, demonstracja Metal Gear Solid 4 i inne. Zapraszamy do lektury.

Efekt połączenia Activision i Vivendi nie bez wpływu na polski rynek gier

Przemysław Zamęcki, 7 listopada 2008, 11:57

Myliłby się ktoś, kto by twierdził, że to, co dzieje się na amerykańskim rynku branży gier pozostaje zupełnie bez wpływu na nasze, polskie podwórko. Ubiegłoroczne połączenie gigantów, koncernów Activision i Vivendi i w rezultacie utworzenie jednej spółki o nazwie Activision Blizzard doprowadziło bowiem do małego zamieszania, z którym zmierzyć będą musieli się także rodzimi dystrybutorzy.

Silent Hill: Homecoming w wersji na pecety dostępny w USA
Silent Hill: Homecoming w wersji na pecety dostępny w USA

Hed, 7 listopada 2008, 11:38

Długo oczekiwana pecetowa wersja najnowszej odsłony jednej z najbardziej przerażającej serii horrorów, pojawiła się w końcu do ściągnięcia za pomocą usługi Steam. Niestety, jak na razie tytuł dostępny jest tylko i wyłącznie dla Amerykanów, więc gracze z Europy muszą nadal czekać. Gra w wersji na konsole, została wydana już jakiś czas temu na rynku amerykańskim.

Bardzo dobre wyniki finansowe firmy Konami

Jiker, 7 listopada 2008, 11:10

Japoński koncern Konami podzielił się z nami raportem finansowym za sześciomiesięczny okres zakończony we wrześniu 2008 roku. Firma zdołała wypracować w tym czasie niezwykły, bo ponad 90% wzrost zysków w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W dużym stopniu przyczyniła się do tego bardzo dobra sprzedaż gier z cyklu Metal Gear, a w szczególności Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.

26-minutowy gameplay Left 4 Dead
26-minutowy gameplay Left 4 Dead

vampire, 7 listopada 2008, 11:03

Jak pamiętamy, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, którzy zakupili Left 4 Dead, jeszcze przed jego premierą już od wczoraj mogą zagrać w demo tej produkcji, pozostali natomiast taką możliwość otrzymają dopiero 11 listopada. Jest jednak dobra wiadomość dla tych, którzy już teraz chcieliby zobaczyć jak w rzeczywistości będzie wyglądać rozgrywka w nowym shooterze.

Gracze są najbardziej przywiązani do Xboxa 360
Gracze są najbardziej przywiązani do Xboxa 360

fsm, 7 listopada 2008, 10:59

Jak można sprawdzić tezę postawioną w tytule tej wiadomości? Serwis Gamasutra dokonał tego obliczając „współczynnik przywiązania” (ilość gier sprzedanych na dany sprzęt) dla trzech głównych konkurentów na rynku konsol – Wii, X360 i PS3.

Mirror’s Edge w złocie!
Mirror’s Edge w złocie!

Hed, 7 listopada 2008, 10:22

Jedna z najciekawszych produkcji tego roku, Mirror’s Edge, osiągnęła właśnie status Gold. Złoto oznacza, że twórcy z firmy EA Dice ukończyli prace nad grą, więc obecnie przechodzi ona przez kolejne etapy procesu wydawniczego, by w końcu trafić na półki sklepowe w przyszłym tygodniu. Czy ten niezwykle oryginalny produkt podbije serca przyzwyczajonych do nieco innych typów rozgrywki graczy?

I-fluid czyli pierwsza gra o byciu kroplą już dostępna
I-fluid czyli pierwsza gra o byciu kroplą już dostępna

fsm, 7 listopada 2008, 10:01

Wielu z was marzyło (lub jeszcze marzy) o byciu strażakiem, kierowcą wyścigowym, szpiegiem, generałem albo super-modelem. A czy ktoś zastanawiał się, jak to jest być kroplą? Jeśli jest gdzieś taka osoba – jej marzenia zostały w pełnym sensie spełnione.

Halo Wars w lutym. Szczegóły na temat edycji kolekcjonerskiej
Halo Wars w lutym. Szczegóły na temat edycji kolekcjonerskiej

Jiker, 7 listopada 2008, 09:55

Wszystko wskazuje na to, że zamieszanie wokół Halo Wars ustało na dobre. Produkcja nie była co prawda zagrożona, lecz zawirowania wokół daty premiery i jej kolejne opóźnienia mogły zirytować nawet najbardziej wytrwałych fanów świata wykreowanego przez ekipę Bungie. Dzisiaj wiemy już, że pierwsza strategia wykorzystująca uniwersum Halo powinna trafić do światowej sprzedaży w lutym 2009 roku.

Shaun White Snowboarding w złocie, premiera za tydzień
Shaun White Snowboarding w złocie, premiera za tydzień

Jiker, 7 listopada 2008, 08:25

Czy Shaun White Snowboarding zapewni nam najlepsze wirtualne odwzorowanie białego szaleństwa? Filmy i zapowiedzi twórców wskazują, że z pewnością będzie to jedna z lepszych produkcji tego rodzaju, a już na pewno najładniejsza. Debiut dzieła montrealskiego studia UbiSoft już za tydzień.