Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2008, 09:55

autor: Jiker

Halo Wars w lutym. Szczegóły na temat edycji kolekcjonerskiej

Wszystko wskazuje na to, że zamieszanie wokół Halo Wars ustało na dobre. Produkcja nie była co prawda zagrożona, lecz zawirowania wokół daty premiery i jej kolejne opóźnienia mogły zirytować nawet najbardziej wytrwałych fanów świata wykreowanego przez ekipę Bungie. Dzisiaj wiemy już, że pierwsza strategia wykorzystująca uniwersum Halo powinna trafić do światowej sprzedaży w lutym 2009 roku.

Wszystko wskazuje na to, że zamieszanie wokół Halo Wars ustało na dobre. Produkcja nie była co prawda zagrożona – świadczyły o tym zapewnienia Microsoftu i Ensemble Studios, firmy która zostanie zamknięta tuż po premierze programu – lecz zawirowania wokół daty premiery i jej kolejne opóźnienia mogły zirytować nawet najbardziej wytrwałych fanów świata wykreowanego przez ekipę Bungie. Dzisiaj wiemy już, że pierwsza strategia wykorzystująca uniwersum Halo powinna trafić do światowej sprzedaży w lutym 2009 roku.

Halo Wars w lutym. Szczegóły na temat edycji kolekcjonerskiej - ilustracja #1

Zestaw prezentuje się bardzo interesująco.

Z innych informacji ujawnionych przez Microsoft Game Studios oraz Ensemble Studios warta wzmianki jest wiadomość poświęcona edycji kolekcjonerskiej gry. Ukaże się ona w tym samym czasie, co wersja standardowa (póki co pewny jest jedynie jej amerykański debiut). W przeciwieństwie do niej będzie jednak oferować sporo ekskluzywnych materiałów. Wśród nich znajdą się trzy dodatkowe mapy multiplayer (Assembly, Orbital i Sandbox) do Halo 3, pochodzące z najnowszego rozszerzenia do gry, które zostanie wydane w przyszłym roku.

Oprócz mapek do ostatnich przygód Master Chiefa gracze, którzy zdecydują się na edycję kolekcjonerską otrzymają do swych rąk komiks autorstwa Phila Noto, Graeme Devine oraz Erica Nylunda. W notce prasowej możemy przeczytać, że autorzy postarają się w nim opowiedzieć historię pierwszej kampanii militarnej przeciwko Covenantom. Według autorów Halo Wars komiks będzie się odznaczać wyjątkowymi ilustracjami. Trzymamy ich za słowo. Twórcy przygotują też coś dla miłośników specjalnych jednostek. Będzie nim Wraith – czołg sił Przymierza (The Covenant) wyrzucający pociski na zasadzie moździerza.

Halo Wars w lutym. Szczegóły na temat edycji kolekcjonerskiej - ilustracja #2

W pudełku z grą znajdzie się również sześć kart liderów. Ich umiejętności okażą się wyjątkowo pomocne w trakcie najgorętszych pojedynków. Wielokrotnie będą w stanie zmienić losy całej bitwy. Ostatnim z ekskluzywnych dodatków będzie możliwość zostania członkiem elitarnej grupy Spirit of Fire. Z kolei niewielka część osób, które zdecydują się na zakup edycji kolekcjonerskiej (uzależnione to będzie od wyboru sieci handlowej) uzyskają dostęp do specjalnego Warthoga, pokrytego ognistymi grafikami.

Amerykańska cena kolekcjonerskiego Halo Wars ustalona została na poziomie 79,99 dolarów. Wersja standardowa będzie z kolei kosztować 59,99 dolarów. Na koniec wiadomości chcielibyśmy Waszej uwadze polecić ostatni film z gry, prezentujący budowę bazy Alfa.