Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2008, 11:11

autor: vampire

Śmierć Ensemble Studios nie oznacza końca serii Age of Empires

Wczoraj informowaliśmy o planach Microsoftu dotyczących zamknięcia Ensemble Studios, twórców kolejnych odsłon Age of Empires - niezwykle popularnych (a więc i dochodowych) RTSów. Okazuje się, że gigant z Redmond wcale nie ma zamiaru z powyższej marki zrezygnować.

Wczoraj informowaliśmy o planach Microsoftu dotyczących zamknięcia Ensemble Studios, twórców kolejnych odsłon Age of Empires - niezwykle popularnych (a więc i dochodowych) RTSów. Okazuje się, że gigant z Redmond wcale nie ma zamiaru z powyższej marki zrezygnować - jak powiedział Shane Kim, wiceprezes do spraw elektronicznej rozrywki, jego firma dostrzega ogromny potencjał tkwiący w tej serii i w przyszłości ma zamiar ją kontynuować. Dodał przy tym, że rynek gier PC wciąż się rozwija i z pewnością nie zabraknie w nim miejsca dla kolejnych części Age of Empires.

Chociaż samo Ensemble Studios istnieć będzie aż do premiery tytułu nad, którym obecnie pracuje - Halo Wars - Microsoft postanowił ujawnić swoje zamiary już wcześniej, aby dać pracownikom czas na oswojenie się z myślą o czekających ich zmianach. Jak już pisaliśmy, część z nich utworzy po prostu własną, niezależną firmę zajmującą się tworzeniem gier. Microsoft ma jednak zamiar wciąż ściśle z nią współpracować, przejawem tego jest chociażby powierzenie jej sprawowania dalszej opieki nad Halo Wars.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.