Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2008, 10:51

Zadecyduj o nazwie pecetowego odpowiednika Xbox LIVE Marketplace

W lipcu Microsoft ogłosił, że system Games for Windows LIVE będzie całkowicie darmowy. Wraz z tą zmianą została zapowiedziana nowa usługa – wzorowany na Steamie pecetowy odpowiednik xboxowego Live Marketplace, któremu póki co brakuje nazwy.

W lipcu Microsoft ogłosił, że system Games for Windows LIVE będzie całkowicie darmowy. Wraz z tą zmianą została zapowiedziana nowa usługa – wzorowany na Steamie pecetowy odpowiednik xboxowego LIVE Marketplace, któremu póki co brakuje nazwy.

Istotnym faktem jest to, iż windowsowy Marketplace będzie usługą wymagającą zainstalowania na naszych pecetach aplikacji klienckiej (podobnie jak Steam), nie zaś kolejną stroną w Internecie, z której po prostu będzie można ściągać dema, zwiastuny czy aktualizacje lub dodatki do gier. Jeśli Microsoft pójdzie w ślady kolegów z Valve, może wyjść z tego całkiem interesująca rzecz.

Prócz garści szczegółów dotyczących aplikacji, do pełnego szczęścia brakuje już tylko nazwy usługi. Microsoft uruchomił stronę z ankietą, na kórej znajduje się sześć propozycji: LIVE - Dashboard, - Portal, - Client, - Marketplace, - Guide, nazwa bez zmian (po prostu Games for Windows - LIVE) oraz okienko do wpisania własnej. Zatem jeśli chcecie, by wasza propozycja została odrzucona lub też pragniecie cichej satysfakcji z trafienia w gusta pracowników MS (i faktu, że jedyną nagrodą jest ewentualny wybór waszego pomysłu jako oficjalnej nazwy) – nie krępujcie się.

Zadecyduj o nazwie pecetowego odpowiednika Xbox LIVE Marketplace - ilustracja #1
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.