Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2008, 09:41

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 września 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: łatamy Battlefield: Bad Company, czekamy na europejską premierę Combat Arms Europe, bierzemy udział w afrykańskim safari, cieszymy się z premiery przenośnej Viva Pinata i wiele innych. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: łatamy Battlefield: Bad Company, czekamy na europejską premierę Combat Arms Europe, bierzemy udział w afrykańskim safari, cieszymy się z premiery przenośnej Viva Pinata i wiele innych. Zapraszamy do lektury.

Battlefield: Bad Company

Electronic Arts oraz studio DICE wypuszczą już niedługo łatkę przeznaczoną dla Battlefield: Bad Company w wersji na PlayStation 3. Wprowadzi ona do zabawy m.in. system Trofeów, zastępujący posiadaczom konsoli Sony Xboksowe Osiągnięcia. Patch usunie ponadto kilka błędów, a także poprawi płynność rozgrywki oraz komunikację głosową.

Epic Games

Firma Epic Games ogłosiła finalistów pierwszej fazy konkursu $1 Million Intel Make Something Unreal Contest w kategorii „Najlepsza postać”/„Najlepsza modyfikacja”. Zwycięzców wszystkich ośmiu faz konkursu związanego z grą Unreal Tournament 3 poznamy w połowie września, w trakcie Austin Game Developers Conference. Będą oni mogli liczyć na wysokie nagrody pieniężne oraz atrakcyjne zestawy sprzętowe.

The Conduit

The Conduit zapowiada się na jedną z najładniejszych produkcji na konsolę Nintendo Wii. Istnieje spora szansa, że będzie się wyróżniać także pod względem ścieżki dźwiękowej, którą przygotuje kompozytor Diego Stocco. Jest on znany jako autor muzyki do takich filmów, jak Transformers, Resident Evil: Extinction, Crank, czy Jumper. Stocco przyczynił się także do stworzenia ścieżki dźwiękowej czwartej odsłony bijatyki Soul Calibur.

Demigod

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami osoby, które złożyły przedpremierowe zamówienia na Demigod, najnowszą produkcję Gas Powered Games, mogą już wziąć udział w oficjalnych beta-testach. Potrwają one do lutego, a więc do chwili światowej premiery gry.

NCsoft

Koreańska firma NCsoft zdecydowała się na otwarcie nowego studia – NC West – które będzie się zajmować obsługą rynków zachodnich. Studio utworzą m.in. znani z firm Arena i Blizzard Jeff Strain, Patrick Wyatt oraz Mike O'Brien. Prezesem studia będzie Chris Chung. Powołanie studia zbiegło się w czasie z ujawnieniem informacji o słabej sytuacji finansowej koreańskiego koncernu.

Birth of America 2

Firmy Ascaron oraz AGEOD poinformowały, że gra o tytule Birth of America 2: Wars in America ukaże się 19 września na terenie Europy. Zostanie wydana wyłącznie na pecety.

Combat Arms Europe

Darmowa strzelanina MMO Combat Arms, autorstwa koreańskiego producenta Nexon, zostanie wydana w Europie pod tytułem Combat Arms Europe. Beta-testy gry rozpoczną się zgodnie z zapowiedziami, a więc w październiku.

Warriors Orochi 2

Warriors Orochi 2 zostanie wydane w wersji na przenośną konsolę PSP. Według informacji nadbiegający z KOEI azjatycka premiera odbędzie się 27 listopada.

Entropia Universe

Lemmy wraca! Trafi do MMORPG Entropia Universe wraz z poświęconymi mu i jego zespołowi Motörhead stadionem oraz zamkiem. W stworzeniu obu lokacji wielki udział będą oczywiście mieć członkowie zespołu z Lemmym na czele.

Yu-Gi-Oh! GX Tag Force 3

Konami podało wstępną datę premiery Yu-Gi-Oh! GX Tag Force 3 w Europie. Tutejsi posiadacze PSP zagrają w najnowszą odsłonę popularnej karcianki w listopadzie. Do ich dyspozycji oddanych zostanie ponad 3500 kart.

Viva Pinata: Pocket Paradise

Przenośna Viva Pinata jest już w sklepach. Produkcja o podtytule Pocket Paradise, wyprodukowana przez THQ na licencji Microsoft Game Studios, została wydana w wersji na konsolę Nintendo DS.

Wild Earth: African Safari

Wild Earth: African Safari, autorstwa Super X Studios, trafi do sprzedaży na terenie Europy 25 września. Produkcja umożliwi nam wzięcie udziału w safari po jednym z afrykańskich parków narodowych. Wśród trybów rozgrywki znajdzie się m.in. kooperacja, w której gracze będą mogli fotografować zwierzęta razem z przyjacielem lub też przyjaciółką.

Motorstorm 2: Pacific Rift

Sony Computer Entertainment przedstawiło szczegóły dotyczące przyszłej premiery wersji demonstracyjnej Motorstorm: Pacific Rift. Okazuje się, że niektórzy szczęśliwcy zagrają w nie już 11 września. Będą to: przypadkowo wybrana grupa europejskich użytkowników PlayStation Network oraz amerykański subskrybenci interaktywnego miesięcznika Qore rozprowadzanego przez PSN. Demo zaoferuje nam jedną trasę (zakręconą Rain God Spires) oraz opcję zabawy dla jednego lub dwóch graczy (jedynie split screen). Niestety, demonstracja nie pozwoli nam na rozgrywkę sieciową. Kilka tygodni później demo trafi do reszty użytkowników PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

CID the Dummy

Kororinpa 2

Gin Rummy

Golden Axe: Beast Rider

Combat Arms

Tiger Woods PGA Tour 09 All-Play

Ultimate Band

My Secret World

Tim Stockdale's Riding Star

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Far Cry 2

NHL 09

LittleBigPlanet

Multiwinia: Survival of the Flattest

Bioshock

Killzone 2

gry