Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Birth of America II: Wars in America 1750-1815 (PC)

Birth of America II: Wars in America 1750-1815 PC

Sequel uznanej strategii turowej. Ponownie przenosimy się w przeszłość, aby być świadkami rozwoju Stanów Zjednoczonych w okresie od 1750 do 1815 roku.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Birth of America II: Wars in America 1750-1815 (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4lipca2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Birth of America II: Wars in America 1750-1815 to strategia turowa będąca kontynuacją gry Birth of America. Sequel osadzony jest w podobnym okresie historycznym (1750-1815), co poprzednik, jednak prezentuje odbiorcom zupełnie nowe elementy.

Kampanie i misje dostępne w grze pozwalają nam wziąć udział w kilku wielkich potyczkach przełomu XVIII i XIX wieku. Wśród wydarzeń, w których możemy uczestniczyć, występują m.in. wojna lorda Dunmora (kolonia Virginii kontra Indianie), bitwa pod zaporą z pni (kończąca zmagania z Indianami na Północnym Zachodzie) oraz Wojna Amerykańsko-Brytyjska 1812-1814.

Opisywany tytuł jest autonomicznym produktem i nie wymaga posiadania poprzedniej części. Wcielamy się w dowódcę, decydującego o przebiegu wydarzeń w wymienionych wyżej scenariuszach. W porównaniu z odsłoną pierwszą Birth of America II oferuje wiele premierowych rozwiązań. Zawiera odmienny pomysł na wzbogacenie rozgrywki - punkty zaangażowania (Engagement Points), które otwierają dostęp do nowego uzbrojenia, opcji wzmacniania siły ekonomicznej czy prowadzenia gry politycznej i dyplomatycznej. Zmieniona została także mechanika walki: przede wszystkim ulepszono dotychczasowy silnik odpowiedzialny za przebieg zdarzeń. Wprowadzono nowe rozkazy (np. usunięcie lidera) oraz umiejętności. Liczba dodanych jednostek przekracza setkę. Zmieniono wiele pomniejszych zasad związanych z logistyką, uzbrojeniem oraz armią. Mapa terenu została rozszerzona (na zachód aż do Mississippi). Dodano także nowe opcje handlowe oraz mapki państw europejskich i innych terenów amerykańskich. Prócz tego owocami swoich zdolności przywódczych można podzielić się ze znajomymi – gra zawiera wariant zapisu i eksportu powtórki.

W kwestiach technicznych projekt oferuje dwuwymiarową grafikę oraz motywy muzyczne, które specjalnie na potrzeby gry wykonał m.in. 3 Pułk Piechoty Amerykańskiej. Birth of America II udostępnia także tryb rozgrywki sieciowej, przeznaczony wyłącznie dla dwóch osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Birth of America II: Wars in America 1750-1815

Klasyfikacja PEGI Birth of America II: Wars in America 1750-1815

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Birth of America II: Wars in America 1750-1815

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 września 2008)

wiadomość11 września 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: łatamy Battlefield: Bad Company, czekamy na europejską premierę Combat Arms Europe, bierzemy udział w afrykańskim safari, cieszymy się z premiery przenośnej Viva Pinata i wiele innych. Zapraszamy do lektury.