Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sid Meier's Gettysburg (PC)

Sid Meier's Gettysburg PC

Obejmij dowództwo nad jedną z armii Unii lub Konfederacji i swym kunsztem strategicznym przesądź o losach największej bitwy wojny secesyjnej.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | wojna secesyjna | XIX wiek

PC Windows
Okładka Sid Meier's Gettysburg (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13czerwca1997

23stycznia1998

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bitwa pod Gettysburgiem zapisała się w historii Stanów Zjednoczonych jako największa i najkrwawsza w całej wojnie secesyjnej. Była jej punktem kulminacyjnym, ponieważ każda ze stron Północ i Południe, od 1861 roku podzielone sprzecznymi interesami oraz walką o zniesienie niewolnictwa, wystawiły przeciwko sobie trzon swych sił militarnych, których utrata przesądzała o wyniku całego konfliktu. Jak wiadomo z historii zwyciężyły wojska Unii (Północy), a do końca wojny Konfederaci (Południe) pozostawali już tylko w odwrocie.

Sid Meier, człowiek legenda postanowił wiernie odtworzyć przebieg całej bitwy oraz umożliwić nam objęcie bezpośredniego dowództwa nad wojskami obydwu stron i tym samym wpłynięcia na jej wynik. Owocem jego niewątpliwego geniuszu i kunsztu jest właśnie ta gra - Sid Meier`s Gettysburg. Poprowadźcie więc oddziały do krwawego starcia i odnieście zwycięstwo.

  • Trójwymiarowo modelowani żołnierze, artyleria, konnica oraz dowódcy.
  • Zaawansowane opcje taktyczne, wiele rodzajów szyków i ustawienia wojsk, duży wpływ morale oraz klasy dowódców na możliwości bojowe żołnierzy.
  • Przejrzysty, przyjazny dla użytkownika interfejs i system dowodzenia.
  • Wiernie odwzorowany cały przebieg bitwy, dbałość o szczegóły i zgodność historyczną.
  • Trójwymiarowy teren walki.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sid Meier's Gettysburg

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sid Meier's Gettysburg

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 16MB RAM
Sid Meier myśli o MMO

wiadomość5 lutego 2008

Znany powszechnie twórca gier komputerowych Sid Meier (Civilization, Railroad Tycoon), w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamers Global przyznał, że w przyszłości chętnie zająłby się projektem MMO.

Civilization IV, a może Alpha Centauri II..., czyli nadszedł czas spekulacji...

wiadomość29 kwietnia 2003

Powodem do takiego, a nie innego zatytułowania tej wiadomości, jest oficjalna informacja pochodząca z firm Infogrames i Firaxis, w której rzeczone instytucje zapowiadają, iż 14 maja na targach E3 przedstawią najnowszy projekt człowieka-legendy branży gier komputerowych - Sida Meiera. Przypominam, że cztery lata wcześniej, również na targach E3, zapowiedziano trzecią część Cywilizacji. Co zostanie zapowiedziane na tegorocznych targach E3? Obecnie wszystko na ten temat utrzymywane jest w najściślejszej tajemnicy.

Nowa strona dla prawdziwych strategów

wiadomość19 marca 2001

W dniu dzisiejszym uruchomiona została bardzo ciekawa strona poświęcona trzem, niezwykle ciekawym pozycjom strategicznym stworzonym na tym samym engine: Sid Meier's Gettysburg, Antietam i Waterloo: Napoleon's Last Battle.