Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWii
Okładka Wild Earth: African Safari (Wii)
OkładkaWild Earth: African Safari (Wii)

Wild Earth: African Safari Wii

Gra familijno-przygodowa, w której wcielamy się w postać uczestnika wirtualnego safari. Podróżujemy po Narodowym Parku Serengeti, obserwując około trzydziestu różnych gatunków zwierząt.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wild Earth: African Safari Premiera Wii

22kwietnia2008

pudełko PL

25września2008

producent: Super X Studios wydawca: Majesco Entertainment wydawca PL: Codemasters

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wild Earth: African Safari

My Aquarium

Safar'Wii

Forever Blue

Wild Earth: African Safari to niezbyt skomplikowana gra familijno-przygodowa, dzięki której gracz ma okazję wcielić się w postać uczestnika wirtualnego safari. Można więc stwierdzić, iż ogólne założenia rozgrywki pod wieloma względami przypominają wydaną na PlayStation 3 grę Afrika. Należy ponadto zaznaczyć, iż African Safari jest pełnoprawną kontynuacją opracowanej na komputery osobiste gry Safari Photo Africa: Wild Earth, oferując wiele zbliżonych rozwiązań do swojego pierwowzoru. Tym razem zadbano wyłącznie o użytkowników konsoli Wii.

Główną atrakcją gry Wild Earth: African Safari jest możliwość obserwacji fauny i flory czarnego kontynentu. W grze zawartych zostało około trzydziestu różnych gatunków zwierząt. Mowa tu między innymi o gepardach, krokodylach, żurawiach, słoniach, flamingach, nietoperzach, gazelach, żyrafach, hipopotamach, lampartach, lwach, strusiach, nosorożcach, żółwiach, czy zebrach. Pojawiającym się w okolicy okazom można wykonywać zdjęcia, które następnie przenoszone są do specjalnie wygenerowanego katologu. Ponadto przewidziano tu opcję tworzenia bardziej złożonych pokazów, składających się z wybranych przez siebie slajdów.

Do przemieszczania się po dostępnych terenach wykorzystuje się między innymi profesjonalne auta terenowe. Należy tu jednak mieć na uwadze dodatkowy wskaźnik, informujący o poziomie ingerencji w tutejszy ekosystem. W rezultacie nie można sobie na zbyt wiele pozwalać. Zbytnie zbliżenie się do oglądanych zwierząt wiąże się między innymi z utrudnionym wykonywaniem zdjęć, a to dlatego, że kontroler konsoli Wii zaczyna wtedy silniej wibrować. Ponadto całkowite wyczerpanie paska ingerencji automatycznie kończy rozgrywkę.

Dostępne tryby zabawy obejmują między innymi jedenaście misji, w których przystępuje się do wykonywania odgórnie postawionych zleceń. Przeważnie dotyczą one konieczności sfotografowania określonych typów zwierząt. Z myślą o użytkownikach konsoli Wii producent przygotował także tryb o nazwie Safari Mini-Game. Oferuje on dość unikalną opcję obserwacji otoczenia z perspektywy wybranego przez siebie zwierzęcia. Ponadto opisywana gra ma do zaoferowania pełnoprawny multiplayer, w którym gracze bawią się w kooperacji. Jedna z osób może się więc zajmować sterowaniem pojazdem, a pozostali uczestnicy rozgrywki wcielają się w postaci fotografów.

Podobnie jak w przypadku wersji wydanej na komputery osobiste, akcja toczy się na terenie Afrykańskiego Narodowego Parku Serengeti, zlokalizowanego na obszarze Tanzanii. Producent zadbał między innymi o zawarcie cyklu całodobowego, a także zmieniających się warunków atmosferycznych. Jeśli zaś chodzi o warstwę dźwiękową, przygotowano tu przede wszystkim profesjonalny soundtrack. Został on opracowany we współpracy z artystami reprezentującymi zlokalizowaną w Santa Monica wytwórnię Talking Drum Records.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 5.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wild Earth: African Safari cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Wild Earth: African Safari

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.